Ford Mondeo Ghia Executive 2.2 TDCi 2005

Започната от didon80, 04 Май 2016 19:38:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Mondeicho

Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.


didon80

Ахам, Швейцареца е любознателен.
^-^

didon80

#32





Най-студения старт от както е при мен. Нямаше някакъв проблем. Дано акумулатора изкара зимата.
А като стана дума за нея, днес сложих и зимните гуми че им дойде времето. Използвах момента да монтирам защитните кори които ми липсваха.

Mondeicho

И аз ги нямах тези малките и от двете страни и си ги набавих. По малко ще се цапа сега двигателя.
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

didon80

#34
Тази сутрин стартирах на червена снежинка:

За разлика от бензиновото оборотите от самото начало са нормални! Това определено пести гориво.

didon80

#35
Студен старт при -3 градуса. Поредния Форд, който не е Фокус, а пали през зимата.


Mondeicho

То оставаше и на толкова да не запали. На -12 пали без да се замисля, даже и клипче бях правил (rofl)
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

didon80

#37



Като за първа зима ще си ползвам металните джанти с гумите с които го взех. Все пак освежих джантите с нова боя и тасове. Живот и здраве за следващия сезон планирам алуминиеви джанти 16 цола 5 лъча с гуми 215 /60/16.



Mondeicho

Взимай алуминиеви, тези оригиналните фордовски стоманени са много меки и лесно се кривят. Аз поне от моите не бях доволен.
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

didon80

След разходка в една автоморга попаднах на оригинални секретни гайки от Форд Мондео мк3 и не можах да устоя на изкушението.



Pyrhel

Да пожелаем да не ти се счупи секрета :D
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Alexi

само внимавай да не ти ги пренатегнат че аз брах ядове едва се разви едната

ihovahi

Аз за това си взех от МК4... много по-здрави са.
Който фôрка "майстор" си нахôда!


Mondeicho

Аз с моите стм нямал проблеми досега. Важното е да ги стягаш на ръка, а не с гайковерта ...
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

didon80

Отдавна се оглеждам за тези капачки и съвсем случайно намерих читав комплект в една сливенска автоморга на прилична цена и ги взех.




Очаквайте снимки и след монтажа.

didon80

Ето ги и обещаните снимки след монтажа :






Mondeicho

Това и аз го направих преди време. Те след 2004 мисля, че не ги слагат, но не знам защо. Така с тях е по добре визуално.
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

momo76

Е то по цял ден под капака ли си гледате.

didon80

#48
Понеже на 16-ти декември мондеото имаше рожден ден и навърши 12 години реших да му направя подарък. Както винаги, така и този път съвсем случайно попаднах на търсения от мен модел 16 цола алуминиеви джанти, като бонус към тях бяха гумите и гайките плюс секрета. Ами както се казва при мен дядо Коледа подрани тази година.
[attach=1]
[attach=2]
[attach=3]

Mondeicho

Тези много ми харесват като модел, не знам дали защото и моите са такива (rofl)
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.


didon80

#50
Планирах алуминиеви 16-ки и по-големи зимни гуми за следващия сезон, но мерака се оказа по-силен от търпението и вече са на мондеото. Тъй като още не съм сигурен кой ще бъде размера на гумите взех от двата между, които се колебая за да ги покарам и да избера. Предните са Yokohama Winter Drive 215/55/16, а задните Bridgestone Blizak LM30 215/60/16. Първите ми впечатления от по-големите гуми са, че возията е още по-комфортна, много стабилна, по-висока. Вече като го погледна не ме дразнят метални джанти и малки гуми. Както се казва има стойка.
[attach=1][attach=2][attach=3][attach=4]
Чакам зимата с нетърпение да ги тествам.

Mondeicho

Няма как да не е по комфортна с по високите, но за стабилност не бих се съгласил. И аз така подходих с летните за да уточня кой размер ми допада.
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

didon80

Поздрави от зимен Сливен!

Alexi

вие нямате сняг бре :)) тука ни затрупа ..

didon80

Нали знаеш в Сливен вятър и лед колкото искаш, ама ако натрупа сняг му се радваме като деца.

Mondeicho

При нас беше така първите 20 минути, после стана над 40 см и продължава ???
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

didon80

Най-ниската температура, която съм виждал на този дисплей до момента. Но на фона на повечето области в страната тука си е направо топло.  ^-^

Mondeicho

Да, при теб е добре, тук в столицата засега до -14 го докарваме:
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

didon80

Едно клипче на студен старт при -9 градуса преди няколко дни:
https://youtu.be/c2hzUja9e0o

ivchotr