Мътни или неясни снимки с телефон

Започната от Pyrhel, 30 Септември 2015 18:12:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Pyrhel

Имам LG G2, Люси също имаше такъв. Нейния правеше по-хубави снимки от моя и като почнах да заглеждам, стъклото пред лещите при моя беше леко оцветено, но не цялото, а на петна. Все едно нафта във вода - някакви странни нюанси. Може би някога е било някакъв филтър, не знам. Факт е, че моя в последно време почна да прави по-тъмни, по-мътни и неясни снимки. Не мога да се оплача от качеството като цяло, но нещо му куцаше...

Измъкнах кашона с нещата за колата, а от него препарата за почистване на стъкла и пастата за полиране/премахване на драскотини. Много ме е яд, че не снимках как беше преди, затова по-долу са резултатите след полирането на стъклото. Което уж трябваше да е сапфир ала-бала, но явно не е, защото имаше и някакви микро-драскотини. Само с препарата за почистване на стъкло лилаво-синьо-зелените "петна" останаха, но след пастата - перфектно, снимките са вече както трябва. Вижда се по ъглите старото състояние. Нямам и намерение да го почиствам там:
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


Dmitarcho

Ръца Пръца

Pyrhel

#2
Наистина нямаше. А него хем го носих без кейсове и подобни... Тая глупост с полирането я направих, защото намерих някаква мишка и тръгнах да я засилвам в продавалника и като видях снимките... (omg) (sd)

Ето разлика. Снимани са на нормален режим, със светкавица - преди / след.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Alexi


Pyrhel

След Г2-ката смених няколко телефона и пак се върнах на LG - G4. Взех manufacturer refurbished заради bootloop проблема им и като гледам са оставили само батерията и пластмасите вътре (т.е. и стъклото на камерата), останалото е ново вътре и вън. В един момент забелязах, че стъклото на камерата има леки драскотини, които не се усещаха при драскане, са само се виждаха. Пробвах да го драскам с остри предмети - не се драскаше, но пък по него оставаха отпечатъци от пръсти, значи олеофобното е заминало и предположих, че по него са и драскотините. Та по изпитаната процедура - пастата за драскотини за автолак и резултатът отново е прекрасен! Доста странно, че пак имам проблем с покритието на стъклото на камерата - и пак на LG...

Снимките са след "чистенето". По парцала останаха доста синкави петна - явно покритието.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.