Стругари

Започната от opex, 09 Юли 2014 17:25:26

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

opex

А какво е един форум ако няма тема за любимите ни стругари ::)

Предложете читав, дето да се занимава с това и като отида да свършим работа (за пилене на 2 диска става дума, но и по принцип), а не да се размотаваме по 100 пъти разкарване, губене на време, нерви и абсурдни цени
qaяכSTuning
"I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car is your story, so don't let someone else write the book."
Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща.
Suum cuique


Pyrhel

Най-евтиното, което съм намирал за пилене на дискове е 20 кинта/брой (не че търсих особено), до Том Форд сервиза. Ама повече от 10 лева на диск си е лудост!
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

opex

#2
именно... изтрих си бая писане да описвам на какви попадам до сега и искат от 30 на горе за 2та
ебаси, 40мин работа е... 30лв..
стругар ще стана...
за 4 часов работен ден 180лв
ай Си-бемол...


този дето ми прави врулките за носачите се поти 2 часа и половина за 4 броя то е нагласяне, смяна на ножове, пилене с какво ли не шибър, пила, шкурка...прецизно да стане, с шублери и микромери по 100 пъти и постоянен контрол ръцете му са все на ръчките на струга, луд да станеш - 20лв... Дисковете ги слага, наглася го и струга си върши работата, чиста хамалогия, сядаш на стола и пиеш бира.. уот да фък
Не мога да му занеса дисковете, че е в ТУ и има друга работа, вчера на късмет го хванах свободен.
qaяכSTuning
"I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car is your story, so don't let someone else write the book."
Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща.
Suum cuique

viksata

Тук не сте прави .....

Ценете труда на хората!

Центровката на самия диск спрямо главината е пипкава работа, и за да стане както трябва си трябва време и поне 1 път обръщане на диск.....


"Мощността определя с каква скорост можеш да се блъснеш в една стена, а въртящият момент определя колко ще се премести стената"

Dmitarcho

В Габрово ми взеха 15-20 лв. не помня. Баща ми ги носи някъде,каза,че профеаионално се занимават с пилене на дискове,специална машина....ала бала... Но е в Габрово ;( Ако има по кого да ги пратиш -няма проблеми.
Ръца Пръца

S.Stoyanov

#5
Колкото и да е пипкава работата от 20лв нагоре за 2 диска не е рентабилно вече.В СтЗ си имаме достатъчно и работят на сносни цени, но и да ги напиша няма смисъл, че тука всички ги знаят.
Относно случая тука даже вече не го правят на стругове, а имат и машини, на които доста по лесно и бързо става.
Викса не се засягай, по принцип е така както казваш, НО смея да твърдя че служебно работя с един от най добрите стругари(не на заплата) в СтЗ и лично съм го питал и ми казвал-часова ставка-20лв, бтв носил съм му да ми изправя дискове-15лв за 2-та.

opex

В автосервиз, в който се оказа, че има струг и стругар специално нает и назначен за него, ми извършиха услугата срещу 12.50лв за диск.
qaяכSTuning
"I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car is your story, so don't let someone else write the book."
Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща.
Suum cuique

Pyrhel

25 кинта за 2 диска... Що-годе по-приемливо. Направи им реклама :)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.