Летни гуми - мнения, отзиви, коментари

Започната от Bobi, 25 Октомври 2011 21:38:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.



PcMan

#61
1 месец чакам диана да ми докарат 215/40/17, смотания му размер. Днес проверих имат 6-те бр. (не модела) гуми, които имаха и преди 1 месец - good year efficient grip и continental sportcontact 3. Нито искам такива, нито не докарват.
hankook s1 evo (2011, тъй като evo 2  2012 няма 215.40.17) си харесах, но в avtogumi го няма, bggumi.com е с поръчка (няма налични), мисля ~260лв са, хубав вносител на hankook с налична 2012 стока  ?  ::)

BIGFORDFAN

Цитат на: PcMan в 16 Април 2012 18:15:56
1 месец чакам диана да ми докарат 215/40/17, смотания му размер. Днес проверих имат 6-те бр. (не модела) гуми, които имаха и преди 1 месец - good year efficient grip и continental sportcontact 3. Нито искам такива, нито не докарват.
hankook s1 evo (2011, тъй като evo 2  2012 няма 215.40.17) си харесах, но в avtogumi го няма, bggumi.com е с поръчка (няма налични), мисля ~260лв са, хубав вносител на hankook с налична 2012 стока  ?  ::)
В Примекс провери ли? Аз оттам взимам Ханкук(за служебни коли).

peterpetroff

#63
Аз си карам с Toyo Vario V2+ от две години насам, размер 195/65/15 и нямам никакви проблеми- нито лятото нито през зимата, ако ще някой да ми разправя, че всесезонна гума нямало. На такива разбирачи обичам да им казвам да ми подкарат колата при -20 и при +40 и да се убедят, че такова животно имало, значи! :)

hotblooded

 Всесезонни гуми си има, но от сериозните марки - Vredestein - дъртия мерджан на "фамилията" редовно си е с такива, но той се кара извън София много рядко, но в града не е имал проблеми дори и по непочистени улици.
   Относно Тоyo - отпред съм със Toyo Proxess или нещо подобно - за сега само лошо за тях - имам чувство че спирам по зле от колкото със зимните, недозавиване - усеща се осезаемо (в сравнение със зимните гуми), шумни са повече от зимните...

peterpetroff

Toyo наистина е малко екзотична марка гуми, която не е добила масово разпространение.
Дали защото вносителя за БГ е само един, дали защото цената им е съизмерима с по-разпространените и нашумели марки гуми на известни марки- нямам представа. Аз съм доволен от всесезонния модел. От друга страна погледнато Toyo предлага невероятния шанс човек да кара с гуми, произведени в родината на марката, а не с разни турски или полски Бриджстоуни примерно. :)

hotblooded

Цитат на: peterpetroff в 20 Април 2012 11:30:54
.... предлага невероятния шанс човек да кара с гуми, произведени в родината на марката, а не с разни турски или полски Бриджстоуни примерно. :)
Попадал съм на Мишлен произведен в Русия.... мани, мани...! При това взет от официален представител...

Alexi

Кънекта го бях обул с Toyo Proxes CF1 ,приятна гума малко шумна наистина но много добра на дъжд и много мека и с добро сцепление и на сухо ( поради което и доста малко км ще изкара ) ,произведени в Япония

don_Kyci

Цитат на: KILLAP в 24 Февруари 2012 14:56:19
Аз съм лесен - ще карам 5 години с тези , с които дойде колата в Мото-Пфое  :)) Стига да не се разпорят някъде преди това.. някакви мишлета са... да се надяваме, че ще изкарат. Достатъчна беше инвестицията и в нови зимни.  (coffee)

същата ситуация

zliqiliq

Аз съм си със старите мишленки.Точно днес ми направи впечатление че гумите ми жужат нещо(покарах малко по хубав път).Като се прибрах викам си я да видя как са напомпени и греда.Предните на 2,4 бива ама задните познайте...2,6 почти.По принцип ходя все на едно и също място за монтаж и съм доволен.Аз няма как да объркам показанията, защото като видях задните обиколих колата сигурно още 3 пъти да ги проверявам и все едно и също ми даде.


scarper

Ка -то досега си го търкалях с летни Fulda Diadem Linear 165/65/13  ама предните се износиха и за четири годинки експлоатация и понеже не можех да си намеря пак същите в този размер, та се наложи да мина на Firestone Multihauk 165/65/13

отпред.
Добре се държи на сухо и на мокро, не шуми, но са една идея по твърди от това което харесвам аз .
Ford е кола за разбирачи и ценители. Карачите севозят на Гоуф.

festa

Хей колеги,я да ми препоръчате летни гуми за моята фиестичка 1.3 2001.....не съм в час много с това,а трябва да ги сменям,хайде помагайте....размера е 165/65/14......Мерсиии..... ;)

Bobi

Цитат на: festa в 03 Май 2012 19:56:29
Хей колеги,я да ми препоръчате летни гуми за моята фиестичка 1.3 2001.....не съм в час много с това,а трябва да ги сменям,хайде помагайте....размера е 165/65/14......Мерсиии..... ;)

За този размер Hankook и Нокиан са на много прилични цени. Аз бих заложил на тях.

amplified

#73
Nokian-a са страшни дори и бюджетните!
Hankook нямам впечатления.
Помисли за 185/60/14 доста по-добре ще стъпи. Разликата в цената е 4-5 лева на гума.

momo76

За Hankook мога само добри думи да кажа, на Фиестата са такива 185/60/14 и си се държи чудесно.

Чебурашка

Ето един нов тест на руски
http://www.autoreview.ru/_archive/section/detail.php?ELEMENT_ID=121747&SECTION_ID=6837
интересното за мен е теста на каква скорост се пукат при удар

Continental ContiEcoСontact 5 - 35 км/ч  ???
Federal Formoza FD1 - 73 км/ч  ???

Alexi

Federal са доста прилични гуми но няма вносител ако не се лъжа .. един пич беше внесъл към 1000-1200 нови гуми и ги разпродаде с добра печалба за няколко месеца ..

Bobi

bazrgumve.com продават Федерал и доставката е безплатна, ако не ме лъже паметта. Чел съм доста отзиви тях.Хората са доста доволни, но се оплакват, че са доста шумни.

dimkaraganchev

Не знам какви са отзивите за този магазин, ама цените им са страшни. :D

Bobi

Не е трудно да напишеш сайта в гугъл, за да видиш 30+ страници с отзиви. Все пак е мултинационален магазин и работи с поне 2/3 от Европа. Лично познавам хора, купували от него и всичко е наред- марка, дот и др.


dimkaraganchev

#80
Е, щом ти харесват цените... Аз не бих се набутал да плащам за едно и също нещо с 20-30% по-скъпо.
П.П. Ето едно мнение от "гугъл":
"Освен това, барзгумве са reiffendirekt, но цените на сайта за България са по-високи от тези на сайта за Германия."
Макар че и сам мога набързо да сравня цените.

Alexi

мда цените на тоя сайт са безумно високи .. има други с по приемливи цени

tropper

В началото на месеца сложих две нови Dunlop Sport SP01 195/65/15 отпред и вече е друго  (happy) Не съм я усещал колата толкова стабилна и в завои и на мокро... а пък спирането - не че рязко спирам по принцип, ама досега не са засурнали по асфалта нито веднъж  (thup)
Dunlop Sp 01
Късото съединение прави силата!

http://www.zahranvane.com/

scarper

На другата си кола сьм с този Dunlop  и сподeлям напулно мнeниeто ти. Пeрфeктни са просто.
Ford е кола за разбирачи и ценители. Карачите севозят на Гоуф.

itskin

#84


Ето това уникална гума Nokian ZG2, абсолютно равностойна, даже по-добра, на която и да било от най-скъпарските

Bobi


Bobi


Alexi

да споделя малко впечатления от GoodYear EfficientGrip ROF 225/45/18 92Y

много тиха и приятна гума ,много добро сцепление на сухо ( на мокро не съм ги пробвал че не е валяло скоро )

hotblooded

 Някой карал ли е с гуми "Yokohama" че да сподели впечетления?

supertorr

Цитат на: hotblooded в 22 Октомври 2012 16:13:08
Някой карал ли е с гуми "Yokohama" че да сподели впечетления?
Аз съм карал с летни C Drive няколко сезона и съм много доволен- качествена и надеждна гума. Тиха на фона на нокиана сега, на мокро до колкото имам впечатления се държи добре. Премиум гума / поздрави за Алекси :P- негов израз/