Нова батерия за лаптоп

Започната от moni74, 28 Септември 2013 14:56:16

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

moni74

След 3г вярна служба днес батерията на лаптопа ми се скапа :(
Лаптопа е Acer Aspire 5740G-334G50Mn, батерията е AS07A31 4400mAh 10,8V - 6 клеткова.
Проверих няколко родни фирми за рециклиране на такива батерии - искат от порядъка на 80-90лв, че и нагоре.
В ибей намерих два варианта:
1. 5200mAh - 6 клеткова
2. 8800mAh - 12 клеткова

Разликата в парите не е много. На нетбука, също Acer, му купих такава китайска батерия, двойно по-мощна от оригиналната и вече кара 3-та година.
Какво ще ме посъветвате - да рециклирам сегашната, да взема 6-клетковата нова, или да взема 12-клетковата нова, която ще стърчи отдолу /това не е проблем, защото лаптопа стои постоянно на едни крачета и няма да пречи по-дебелата батерия/.


----------------------------


hotblooded

 Ако го ползваш на батерия - вземи по-голяма. Аз за Acer Aspire  купих нова, беше към 140 лв и съм доволен.

Alexi

аз направо го купих моя с по мощната и държеше по 7-8 часа в началото ,така че взимай нова и по голяма

Bobi

Тия китайските батерии са пълен т**ак. Тези са 8800 mAh, ама само по етикет. В чуждите форуми е пълно с тестове на разните китайските батерии. Същата работа е с батериите за телефоните.

moni74

Не знам, но за нетбука китайската държеше около 8ч, сега е на 6ч. С оригиналната повече от 4-5ч в началото никога не е стигала.


----------------------------

vladi tanev

Мога да ти дам един съвет как да си възтановиш твоята батерия вземаш и я слагаш във фризера за 12 часа да се разреди на 100 процента след това я слагаш да се зареди 12 часа после изразходваш докрай на лаптопа и след това зареждаш отново 12 часа моята преди две седмици така здаде багажа и го направих този номер и засега се оправи и си държи.
SIERRA EVOLUTION TEAM
Бай Владо-Скорпа

whaaazp

Звучи интересно, но до колкото знам вътре имат някаква платка, която след определен брой цикли на зареждане просто отказва дори и всички компоненти вътре да са ок...

То и аз съм отдавна за нова батерия но все се чудя с тези по 15-20 паунда дали си заслужава...

vladi tanev

Еми незнам на мен ми го казаха това нещо и аз го направих и има ефект
SIERRA EVOLUTION TEAM
Бай Владо-Скорпа

moni74

Ще опитам, нищо не губя.
А иначе за китайчетата - за нетбука така рискувах и вече почти 3г не съжалявам.


----------------------------