Първия удар

Започната от radoslav94, 12 Юни 2013 12:46:43

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

radoslav94

Историята не е невероятна,но със сигурност става да се посмеем заедно на мой гръб  ;D На 20 март 2013 година сме на фитнес с приятел.Деня е петък и той се гласи да излиза да пие,но сме с неговата кола и не иска да кара пил.Той живее в едно село близо до града и му казах да се оправи и да ми звънне аз ще мина да го взема от тях и да го оставя,където каже.Така и стана разбрахме се и тръгнах от нас.Времето беше меко казано лошо.На места имаше заледявания по целия път.

Маршрута ми е Самоков-Продановци-Райово-Самоков (ако някой познава около Самоков селата ще се сети).По телефона момчето ме пита имам ли зимни гуми,защото се е прибирал с 40 км/ч понеже неговите са "всесезонни гуми" както и да е тръгнах вече.На излизане от Продановци за Райово си карам с 60 км/ч и гледам много коли на едно место и едната извън пътя.Реших да спра да попитам дали някой има нужда от помощ.Тръгнах да спирам натискам съвсем леко и плавно педала на спирачката,а в отговор започва да ме рита (ABS-а на колата нямаше време,в което да натисна спирачката и да не започне да работи).И реших,че скоростта ми е не основателна на базата на пътните условия и намалих на 40 км/ч.Пътя беше по-гладък от стъкло.И съм вече на права отсечка около 2-3 км дълга.Бавно,но славно стигнах.

Отивам взимам моя приятел и тръгваме обратно.Тука става интересното.Излизам на главната и понеже не карам често тая кола (нищо особено 124-ка 2.5 дизел комби),но на сняг и жигула се върти и аз реших че трябва да си направя голям дрифт,тъй като завоя беше широк.И така 2-ра след нея 3-та колата е вече с вратите в завоя,но след като пипнах газта на 3-та вече и предницата започна да не ме слуша.Колата тръгна цялата към бордюра и една ограда.Минах много близко до един стълб,за щастие не го закачих и бутнах една тръба,която играеше ролята на ограда.Човека си беше заградил бордюра с около 40 см тръби 6-8 см в диаметър и бая дебел синджир между тръбите.

Тръбата легна на земята,а синджира ми се качи на капака.Задна оглед на щетите и кратко разбиране с човека,кога да му оправя оградата.По пътя на връщане си повтарях какъв идиот съм и какво ще ми чуе главата,защото колата е на баща ми и нищо,че беше леко ударена щеше да го направи на голям въпрос.Иначе щетите по колата бяха спукана броня на ъгълчето и в резултат на качилия се на капака синджир от мерника беше останало само кръгчето.

След като се прибрах обясних станалото на баща ми и го питах кога може да закарам да залепят бронята.Като ме чу какво казах ме погледна странно и каза аз ше си оправим бронята.След това няколко пъти го питах кога да закарам колата за да залепят бронята,но ми отказа и реших с него да не се занимавам.Момчето,което ме извикало да го закарам още след удара каза че ще ми намери мерника и има при кой да закараме колата и залепят бронята.По пътя на връщане ми обясняваше,че той бил виновен.В крайна сметка равносметката е такава:бутната тръба,спукана и увиснала броня,липсваща емблема и вина в момчето,което исках да му направя услуга.Приятеля ми ми намери емблема и беше помогнал вместо мене на човека да си оправи тръбата.Като ми даде емблемата му купих две шишета Savoy по литър.

Каза ми,че никой не го е лъгал така,защото му казах да спре да си купя вафла  ;D След разговора с баща ми бях на друг приятел на рожден и се получи малко неловко,защото аз трябваше да прекарам часовете от 12 до 2 в спешното поради необяснима причина.Пил съм 150 грама домашна ракия,но не вярвам да е от това.