C какво масло карате фордовете си?

Започната от Alexi, 04 Октомври 2011 14:58:56

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Bobi

По принцип го дават, че се сменя на 20.000 км, но и аз като Алекси мисля, че трябва да се  сменя по-рано. Айде дори и да не е на 10 к, аз бих карал максимум 15к км.


Alexi

при условие ,че е 16-20 паунда тубата защо да мъчиш мотора 15к с 1 масло ..

Bobi

Съгласен съм, но в Мп цената е x2, ако не и x3 :D

hotblooded

  Total Quartz INEO ECS 5w30. До преди това бях с Ford Formula ot MП - купих колата 2000 км след облсужване. Сега я обслужих на 1 г.  и 11 000 км от последна смяна.

Backstage

Аз го купих днес от колегата FordOil от нашия форум (става въпрос за FORD RORMULA)...всички колеги които са взимали от него са много доволни,също и аз!
Цената е 60 лв за 5 литра...обаче старото дето съм го показал в предния ми пост го източих днес и беше черно...
на близо 10 000км....

Backstage

Цитат на: hotblooded в 21 Юли 2012 21:01:57
  Total Quartz INEO ECS 5w30. До преди това бях с Ford Formula ot MП - купих колата 2000 км след облсужване. Сега я обслужих на 1 г.  и 11 000 км от последна смяна.
Еми значи и аз сега ще го сменя на 10-11км.....

pantata

На 10 и малко отгоре е нормално. Старият ми форд, както и този го карам само с Форд Формула 5w30.

Backstage

Панта 5w30 не е ли тънко за наще? Аз налях 10w40 днеска...както и предния път

pantata

За стария не беше, след 10к ще видим на тоя :))

momo76

Досега всички фордове дето съм имал (общо 4) все са били с 5W30 и не са се оплаквали. То това си им пише и в книжките. Двата форда които сега не карам аз са в ръцете на познати. След повече от 100 000км навъртяни от мен и новите собственици проблеми с мотора никакви.


Backstage

Значи може би съм сгрешил с 10w40?

Иван Вълков

и аз тая смяна ще слагам пълна синтетика само че 5-40 Ford Formula

Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!

Backstage

Не разбирам пичове...ако може да обясните малко по подробно какво се слага и защо се слага.....и по какво да разбера какво масло да сипвам...в крайна сметка аз добре ли съм с 10w40 или съм гола вода....

dimkaraganchev

Гола вода си. Това беше майтап, де. :)) Иначе, слагаш 5W30 или 5W40. Аз бих сложил второто.

tropper

Бе и с 10/40 ще живее... Все пак се ослушвай периодично за тракащи повдигачи... Щом си го купил вече сипвай, пък за следващия път пробвай с 5/300 :)
Късото съединение прави силата!

http://www.zahranvane.com/

dimkaraganchev

Цитат на: tropper в 24 Юли 2012 02:37:20
Бе и с 10/40 ще живее... Все пак се ослушвай периодично за тракащи повдигачи... Щом си го купил вече сипвай, пък за следващия път пробвай с 5/300 :)
Хубав съвет. :D Дано само да не вземе наистина да търси масло с такъв вискозитет, че едва ли ще намери.

Backstage

Ок вече е ясна работата  :D
между другото съм карал само с 10/40 до сега...другия път обаче ще сложа 5/30 или 5/40

AlexanderBozhinov

Аз карам моят фокус 1.8 ТДДИ 2001г. с Valvoline 10w40 durablend нещо такова беше. Предстои ми смяна в близката седмица , чудя се да пробвам ли с 5w40 форд формула  ? Какво бихте ме посъветвали.Колата е на реални 210к :)

BIGFORDFAN

#78
 Задължително му сипи 5/30 или 5/40, то е грехота при минималната разлика в цената! Моята щайга е на ''реални'' 260 к км, но не пипна 10/40 първия път и след това е на 5/40 (не го пипа и него грам  ??? ). По-леко като че ли се развърта мотора, а и за турбината е по-хубаво...

П.С. сипи му Форд Формула тоя път!

AlexanderBozhinov

Още един въпрос  :) Къде да го сменя маслото район Младост :) Аз мисля в Газком,зад Билла.
Ако някъде другаде е по-добре ще бъда много щастлив :)
И проблем ли е ако на маслото пише ,че е произведено 5л-вата туба 2011 , а 1л. 2010г.,защото днес пристигнаха и видях тези дати  ? , но мисля ,че би трябвало 5-6г. да е срока на това масло


Alexi


BIGFORDFAN

 Е ти колко литра си взел за тоя Фокус бре?  ???

Bobi


varby

 На моят Ескорт му слагах" Валволин"-10W40 и беше добре,след това преминах на Форд-Формула 10W40,двиг. стана по-тих,няма разход на масло.Сега се питам, дали да не опитам Форд -Формула 5W40.Мнения?

Alexi

за тоя мотор е излишно няма да намериш разлика ,освен в цената

varby


Danchev

How about a magic trick?

Bobi

Сложих Formula 5w30. Искаше ми се да сложа Fuchs Titan, но трябваше да го чакам доста, докато пристигне от UK. Тук го продават на ненормална цена  (omg)

escobar

На 1.6 HDi, същата година като Фокуса на Боби и същите параметри, му сипвам Тотал 5-30 от СФА, което май е наливно.
Не губи масло, което значи че е перфектно.

hotblooded

 Аз също съм с масло от СФА и нямам забележки. Тотал Кварц ИНЕО 5w30 е към 19 кинта при тях, но има и по евтини варианти. смяната на масло и филтър там е около 12-13 лв труд.