Някоко въпроса и съвети при избор на Mondeo Mk3?

Започната от thunder_go, 04 Януари 2013 16:08:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Alexi

така си е .. при по високите класове коли нещата са още по страшни откъм поддръжка


moni74

Именно, аз не мога да си представя да дам 80-100к пари за нова кола, и след 10г да я продам за 10-15к. Това е луда работа. Аз не бих дал 60-70к за ново Мондео, на този етап ми се вижда много. Дори да ги имам, ще предпочета да купя някакъв имот или да инвестирам в ново оборудване/обзавеждане за хотела, отколкото да ги вкарам в една кола. А докато е в гаранция, трябва да ми я обслужват само в оторизирания сервиз...
Ще си карам кола секънд хенд и това е:)


----------------------------

hotblooded

#62
 Moнка, поне ти го казват.... макар че зависи и колко е съвестен търговеца. Аз бях загледал едно друго Мондео в МП беше 115 коня и цената беше 3 бона под моята...  Търговеца в МП директно ми каза че е със заминаващ си маховик. И че такива коли редовно ги купувал някакакъв джамбазин от Пловдив....
Относно 80-100 к за нова кола - зае6и.... Да те боли още повече като я трошиш по нашите пътища. И няма да ти върши никаква работа в повече от сегашните ни коли - нито по-бързо, нито по икономично ще пъртуваш. честно  -като сметна загубата на стойност на кола за 100 бона за 5-6 години - ми по добре като ще ходя на дълъг път да си вземам кола под наем. Майка ми си взе С200compressor - 185 коня, 7G- автомат, всичките екстри без навигация 5 годишна за 32 хил. лв. Нова е струвала над 70... Колата беше на 62 хил км. проверени в Балкан Стар с познат. С такси да ги беше пътувал предишния собственик - щеше да загуби по малко пари!

moni74

Така е. бившия ми шеф си взе Е270 по поръчка, 2003г му излезе 120 бона с лизинга за 1г! Сега не може да и вземе повече от 15к левчета, а е на 180к км реални! Просто я кара дърводелската отвсякъде :)


----------------------------

zar

Цитат на: BIGFORDFAN в 31 Януари 2013 00:26:49
Значи ако я купиш от МП с ''ясна'' история е гарантирано че е карана с най-добрата нафта в БГ и никога не е имала ''резки стартове''? Не знаех че в МП им слагат черни кутии....

Черни кутии не им слагат ,защото са доста по евтини от "Еърбъс" и возят 5 човека максимум,но срещу една сума от 30 лв. имаш право да изискаш цялата сервизна история на автомобила ако е купуван от МП и виждайки какво е пипано по колата можеш да добиеш някаква картина за миналото на автомобила.Пробвах го преди 1 година като се бях засилил да купувам един S-max от МП Младост.Изпратиха ми сервизната история след като си платих и като видях тази кола през какво е минала всичките си 93к км се отказах от нея.допълнително ме отказа факта ,че за обратно изкупуване на моята ми дадоха супер ниска цена.А 30лв не са като 8-9-10 бона нали?Колкото до "колите за ценители" на по 500к км там пък съвсем нищо не знаеш по гореспоменатите въпроси.Така ,че аз съм за варианта МП ,колкото и да не ги долюбвам.
Marriage is "given" and "take".If you don't give it,she will take it anyway:)

Pyrhel

Опитай сега да видиш какво дават за 30 лева :(
Чатна им, че когато ти дадат цялата сервизна история никой няма да купи кош. Справка: колегите от форума, които са пробвали в близката половин година...
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

hotblooded

Цитат на: Pyrhel в 13 Февруари 2013 11:57:32
Опитай сега да видиш какво дават за 30 лева :(
Чатна им, че когато ти дадат цялата сервизна история никой няма да купи кош. Справка: колегите от форума, които са пробвали в близката половин година...
Ами като следствие от "високите цени" които дават МП като се опиташ да си върнеш колата - хората си ги продават сами или се отказват да ги продават, а в МП остават само катафалки...

zar

Жалко съвсем са занижили  качеството на услугите си >:(Изглежда  съм бил един от последните "късметлии"  ;D
Marriage is "given" and "take".If you don't give it,she will take it anyway:)

hotblooded

Цитат на: zar в 13 Февруари 2013 16:54:39
Жалко съвсем са занижили  качеството на услугите си >:(Изглежда  съм бил един от последните "късметлии"  ;D
Kaто цяло качеството на колите 2ра ръка е паднало навсякъде.... Просто и у нас и в чужбина хората взеха да ги карат по-дълго и да ги подържат само ако вземат да отказват...