Как да разбера къде е произведена колата?

Започната от jfs, 16 Октомври 2012 13:33:28

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

jfs

Гледам и се пуля по всевъзможни етикети по колата и немога да разбера къде е сглобена. Кажете къде да погледна? Сигурно в някой номер някоя цифра показва завода ама като незнам.


Pyrhel

Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

jfs

#2
Знаех си, че е нещо такова. Мерси!

BIGFORDFAN

 Може и чрез VIN декодер, тъкмо ще разбереш много повече неща.

Vas


Alexi

броиш си 8-мия символ в номера на рамата и гледаш в табличката за EU

dimitarcho_82

Цитат на: Alexi в 17 Октомври 2012 08:35:08броиш си 8-мия символ в номера на рамата и гледаш в табличката за EU
Здравей.Нов съм във форума. Може ли да ми кажеш къде да видя тази таблица. С Фокус 1.0 Ecoboost съм и ми е интересно дали наистина е произведен в Германия както се говореше на рекламата!  ::)

Pyrhel

Понякога е нужно да прочетеш и въпроса, за да разбереш на какво се отговаря...
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Rebeca

#8
Благодаря :) Винаги съм се чудил за това. Сега ще спя спокойно, продавачът не ме е измамил ;)

saggy

Може да гледате и във Ford Etis. Там също пише къде е направена колата. Например моята се оказа, че не е немско производство, а испанско.


Жоро Петков

Цитат на: Rebeca в 16 Май 2022 14:19:44Благодаря :) Винаги съм се чудил за това. Сега ще спя спокойно, продавачът не ме е измамил. ;)

Как точно това те успокоява не знам, но ти си знаеш. Само да ти кажа, че мотора ми е сглобен в Берлин, НО двигателя е правен в Китай. Това по ВИН не можеш да го видиш.
Мондеото ми също е правено в Испания, просто защото там беше завода за производство на Мондео за Европа.

saggy

Демек, металът е излят в Китай ли? Бахти! Ама то какво да ни учудва - вече всичко се прави в Китай и много неща са качествени.