Ford Pinto 2.0 N4A и N4B разлики

Започната от Радко, 03 Октомври 2012 23:48:45

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Радко

И тук пускам темата за разликите между двата вариянта на моторите на който какво му е ясно да споделя (read)


cosworth team ruse

аз искам да попитам разликата в конете от кое се определя.говоря за мотори ohc инжекция като единия е 100 коня,другия 115 .дали разликата е в ecu-to само или има разлика и в разпределителния вал да е с друг лифт.имам мотор от форд скорпио 2.0 ohc инжекция 100 коня е и искам да го сложа с инсталация и комп;тър от 115 коня и ме интересува дали конете ще се повишат с другото ecu/  ;
FORD SIERRA POWER

Pyrhel

Буталата на 115 коньовите стигат до ръба на блока, а на 100 коня - около 1-2мм под блока. Не се сетих да направя снимки да покажа като ги отворих :( Разликата по спомен идва от биелата. Не знам дали има разлика в разпределителните валове. Коляновият вал е същия.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

cosworth team ruse

ясно,защото взех мотора без инсталация и сега му търся някаква един вид  степента на сгъстяване идва по-друга
FORD SIERRA POWER

Радко

Цитат на: cosworth team ruse в 05 Май 2014 20:56:04
ясно,защото взех мотора без инсталация и сега му търся някаква един вид  степента на сгъстяване идва по-друга
Да степента на сгъстяване на N4B е 8,5:1(идва точно от по-късите биели-да биелите са виновните Анатолий ;) ) а на останалите 2.0 Pinto степента на сгъстяване е 9,3:1 независимо EFi или карбуратор.