Части за Ford Ka - откъде?

Започната от shaft, 23 Юли 2012 11:11:41

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

shaft

Народе, препоръчайте къде да рециклираме рейката?

Миналата седмица са го водили бръмбъра на сервиз, уж доверен/познати, и са казали, че за смяна са следните неща:
1. Тампони преден мост/носачи (не знам точно какво са казали);
2. Тампони заден мост;
3. Рейка - за рециклиране или за смяна;
4. Биалетки за смяна;

Цената, която са определили за всичко това, обаче нещо не е реална и ми се струва супер смешно да надминава цената на колата  ???
За всичко това по-горе около 650-700лв някъде. Дори нови да са частите, едва ли ще е това цената :)

Питанката е следната - предложете, къде да рециклираме рейката или направо да се купува нова? Има оферта за рейка втора употреба 100лв и една за 80лв (не съм ги виждал нито една от двете).

Тампони и биалетки от къде?

Питам за всичко по много, защото за шкода знам много места от къде да си намеря части и редица други глупости, защото това карам, но за форд никога не съм обръщал внимание, дори...

Също така се оказа, че и моторче за централното ще трябва да се търси - няма го моторчето за централното в шофьорската врата. За момента се оставя на заден план, защото другите неща са малко по-важни.

Благодаря!

Поздрави


Поредният чешки "боклук", който не става за нищо друго... освен за возене, каране, товарене и малко умерен спорт!


Bobi

#1
1. Евтини онлайн магазини за Форд
2. Магазинът на Моторкрафт
3. Магазини за части за Форд има на ул. Козлодуй и ул. Симеон
4. Ибей


За сервиз бих ти препоръчал Поли кар и този под моста "Чавдар", но не знам дали рециклират рейки.

shaft

Благодаря! Обадих се в моторкрафт-а, поразпитах малко и на други места... Цените се оказаха сравнително близки, но малко по-ниски в моторкрафт-а отколкото тези в сервиза.

Рейката... май ще се рециклира в ТУ, бл. 11. Втора употреба, ако трябва да се вземе, после, като протече, пак трябва да се дават пари за ремонт... Затова по-добре рециклиране на тази и това е... Общо взето 550-650лв ще излезе всичко от България. Евтиното се оказа не-евтино. Ще проверя и от Англия как стоят нещата.

Поздрави

Поредният чешки "боклук", който не става за нищо друго... освен за возене, каране, товарене и малко умерен спорт!

Marlboro

И аз като го купувах форда си виках "Тва е форд, поне частите ще са евтини..." Ама...  (finger)
Момичета, при тези цени на бензина, не идваме само за се видим!

shaft

Цитат на: Marlboro Classic в 23 Юли 2012 12:58:17
И аз като го купувах форда си виках "Тва е форд, поне частите ще са евтини..." Ама...  (finger)

Да, човек... Два такива, като зеления отзад... Един е малко :) Аз като гледам, шкодата ми е 2010-та година, а цените на чаркаляците са почти същите...  :P

Поздрави

Поредният чешки "боклук", който не става за нищо друго... освен за возене, каране, товарене и малко умерен спорт!