12.02.2022: ГОЛЯМО обновяване на форума

Започната от Pyrhel, 12 Февруари 2022 01:22:31

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Pyrhel

Старофорумци и новофорумци, съфорумници! (tooth)

След дълги години нетърпеливо чакане, на 11 срещу 12.02.2022, дойде версия 2.1 на форума и при нас.

Това е базовата версия на форума и все още не съм добавил благинките от изминалите години - моля за разбиране и всички ще се нареди поетапно.

Моля ви и ще бъда много благодарен ако споделяте за всякакъв вид проблеми, неработещи линкове, грешки в преводи, липсващи страници или други неточности или неработещи функции на форума.

ВАЖНО: Възможно е да има проблем с входа във форума. Моля, изтрийте кеша и кукитата за този сайт.



Докладвани проблеми, по които няма решение или се работи:
  • Не се отбелязват кои са новите постове при отваряне на тема: Това беше вътрешна модификация само за нашия форум, ще разгледам как работи тази версия, за да може да добавим подобна функционалност и тук;
  • Различни изображения на всеки раздел: ще го оправя, по-нататък;
  • Снимки в хедъра от сбирките, както беше в старата версия: ще помисля къде могат да се добавят, защото сега няма място горе;
  • В мобилната версия не се вижда локацията и автомобила на потребителя

Докладвани и разрешени проблеми:
  • Липсва бутона за отвеждане в новите постове към тема: оранжевото бутонче "Нови" в списъка с темите;
  • Липсва бутон "нови отговори в теми, в които си участвал: Преименувано е на "теми с активност" горе дясно, приемам и предложения за кратък текст как да се преименува;
  • Липсва бутон "твоите постове": Това също беше вътрешна модификация само при нас, мога да го добавя отново. В момента може да се достигне от личния профил;
  • Неправилна часова зона за всички потребители: Оправено;
  • Не могат да се прикачват изображения: Оправено;
  • Множество бутони и текстове не са преведени на български: повечето е оправено, пишете ако забележите пропуски или грешки;



Послепис и оффтопик: Покрай Ковид реших да не повдигам темата за 10-годишнината на форума, но живот и здраве да се поизчистят нещата - ще се съберем да отпразнуваме 11-та годишнина и обновения форум! 8)  (fri)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


ivchotr

При мен поне, половината бутони са с надписи на английски. Не, че е някакъв проблем, ама все пак. И броят на постовете се изписва като десетична дроб, а не би трябвало.

Ozzie

#2
На първо четене:
Когато отворя някоя от прочетените / разгледани теми в която има ново мнение, не показва от къде започват новите мнения, ако са повече от едно.

На второ четене:
Не виждам бутончето, което отвеждаше директно към последното непрочетено мнение в която и да е тема.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

zz_stefanov

При мен бутончето за най новите постове в конкретна тема си излиза, няма бутон 'виж твоите постове' или 'нови отговори на теми в коѝто си участвал'

Ozzie

#4
Лека-полека и с малко разцъкване почвам да му свиквам / да намирам това което съм свикнал да ползвам.  :D

"Обновени теми" = нови отговори на теми в които си участвал (или както там се казваше преди) (намира се горе в дясно)
"Виж твоите мнения" - отваря се менюто на профила (горе в ляво)
Датата и часа в списъка с темите с нови отговори е "кликав", т.е. води до последното мнение в темата.

Сега търся бутона, който зареждаше темите на които аз съм автор.

По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

vilden


Pyrhel

#6
Цитат на: Ozzie в 12 Февруари 2022 17:11:50Сега търся бутона, който зареждаше темите на които аз съм автор.
Профила -> My Posts -> Topics

Следя темата, ще се появяват нещата, които липсват. Преводите са ми приоритет - в момента има изключително много пропуски, неточности и грешки. Ще се радвам да има и предложения за подобрение освен пропуските. В групата на превеждащите на SMF съм и нашият форум ще помогне на останалите БГ форуми, които използват този софтуер.

Цитат на: vilden в 12 Февруари 2022 19:11:18И защо беше нужно?
А защо човек иска по-нова кола?
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

vilden


А защо човек иска по-нова кола?
[/quote]
Защото старата не върши работа. Това не значи, че новата е по-добра.

ivchotr

Новите коли като цяло са по-счупени от старите :D Да не сравняваме форума с тях :D От друга страна при колите не се практикува коренно различна подредба на управлението и всичко се намира интуитивно, защото човек очаква всичко да си е на старото място. В новата подредба на форума доста неща трябва да се търсят. Ако има начин да се подредят както при предишния, ще е добре. Ако не може, явно ще трябва да се свиква :D

А, и не е лошо да му се свери часовникът, че е с два часа назад.

Ozzie

Цитат на: ivchotr в 12 Февруари 2022 20:41:23От друга страна при колите не се практикува коренно различна подредба на управлението и всичко се намира интуитивно...
Седни в един Голф последно поколение, т.е. след 2019 г. и да те видя, къде и как ще намериш копчетата за парното (примерно), за Тесла няма да отварям дума, там всичко се управлява през "телевизора"...
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...


ivchotr

И като угасне телевизорът, ще се возиш на студено зимата :D И обратното.
Ключовете за фаровете обаче са си на старите места. За мигачите и те. И т.н. важни за управлението неща.
А пък и тук става въпрос за това, че не е необходима коренна промяна в подредбата на форума. Няма смисъл просто.
Но каквото - такова.

Ozzie

#11
1. Има проблем с прикачването на изображения.
2. Не мо'а му хвана спатиите, от къде се настройва часовника. В момента показва (при мен) с два часа назад.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

ivchotr

Тотал щета е работата с публикуване на снимки от паметта на компа. Пише ми само, че имало фатални грешки.

Примерно:

Fatal error: Uncaught TypeError: vsprintf(): Argument #2 ($values) must be of type array, string given in /home/fordclub/public_html/fordbg.com/forum/Sources/Post.php:2219 Stack trace: #0 /home/fordclub/public_html/fordbg.com/forum/Sources/Post.php(2219): vsprintf('There was a pro...', '\xD0\x91\xD0\xB0\xD0\xBA\xD1\x83 14.08 ...') #1 /home/fordclub/public_html/fordbg.com/forum/index.php(187): Post2() #2 {main} thrown in /home/fordclub/public_html/fordbg.com/forum/Sources/Post.php on line 2219

FoMo4

Цитат на: Ozzie в 13 Февруари 2022 16:25:472. Не мо'а му хвана спатиите, от къде се настройва часовника. В момента показва (при мен) с два часа назад.


"Изглед и подредба" горе в ляво на профила.

Ozzie

По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Pyrhel

Цитат на: Ozzie в 13 Февруари 2022 16:25:472. Не мо'а му хвана спатиите, от къде се настройва часовника. В момента показва (при мен) с два часа назад.
Оправих генерално проблема, ще се сменя и спрямо лятно/зимно часово време. Затова махнах настройката за зона.

Проблемът с прикачването съм го репортнал и чакам решение.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

F Focus

Помощ-имам проблем с излизането! :'(
Къде е "изход"-ът сега....?

F Focus


saggy

Може ли да се сложат някакви иконки на различните раздели, както имаше в стария форум. Много удобно беше с иконки заради по-бързото ориентиране по картинка. Преди ме радваха сменящите се снимки на фордове в най-горната лента, но не са нещо нужно за момента.

Pyrhel

Да, това с иконките ми е в списъка, но с по-нисък приоритет - ще разгледам как са променили разделите в тази версия и ще го наглася (fri)

За въртящите се картинки ще го помисля къде/как да ги бутна, защото сега горе няма много място.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


Pyrhel

Прикачването на изображенията е оправено (fri)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Ozzie

Това което винаги ми е липсвало в SMF платформата в сравнение с другата популярна форма за форуми е бутона, който отвежда до първото непрочетено мнение в тема която съм чел (имам интерес, следя).
Не съм навътре в нещата и не знам, дали е технически възможно да бъде направено.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

ivchotr


zz_stefanov

Цитат на: Ozzie в 15 Февруари 2022 19:36:11Това което винаги ми е липсвало в SMF платформата в сравнение с другата популярна форма за форуми е бутона, който отвежда до първото непрочетено мнение в тема която съм чел (имам интерес, следя).
Не съм навътре в нещата и не знам, дали е технически възможно да бъде направено.
На теб не ти ли излиза това бутонче 'НОВИ'
Невалиден идентификатор на прикачен файл.Невалиден идентификатор на прикачен файл.

Ozzie

не ми беше мисълта за това, а за вече отворена тема
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Pyrhel

Цитат на: Ozzie в 15 Февруари 2022 19:36:11Това което винаги ми е липсвало в SMF платформата в сравнение с другата популярна форма за форуми е бутона, който отвежда до първото непрочетено мнение в тема която съм чел (имам интерес, следя).
Не съм навътре в нещата и не знам, дали е технически възможно да бъде направено.

Това е малко схема да се случи, но временно може да опиташ дали известията ще са от полза - т.е. влизаш в тема и най-долу има "Без известия и имейли" по подразбиране. Можеш да го смениш на "Само известия" и ще получаваш нотификации горе в лентата.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Pyrhel

Много голяма част от преводите са оправени, остават основно в самия профил - като статистики, настройки и пр. Ако забележите на друго място липсващи/грешки преводи - споделете.

Добави и храната на форума (рекламите), временно не изглеждат добре и не са на мястото си, но ще го изгладя.

Отново - при проблеми или предложения - темата е отворена.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

zloster

Screenshot 2022-03-03 at 21-27-32 Публикувай отговор.jpg
Ограничаването на размера на прикачени снимки/документи. Като гледам в момента е 256 Мебибайта. (да ги таковат таковата в таковата производителите на твърди дискове, които я пробутаха тази промяна)
Чукча не читател, чукча - писател.
Смисъл, произход и употреба са пояснени на http://dslov.ru/pos/38/p38_229.htm
За обогатяване и подобряване на говорно-писмената ни култура: https://rechnik.chitanka.info/ http://ibl.bas.bg/rbe/ https://rbe.chitanka.info/

Pyrhel

Не разбрах какъв е проблемът - че пише в КБ, вместо МБ или че 256МБ са много?
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

zloster

Че са много.
А и преди време имаше проблем с много големите снимки, когато ги обработва - неща с количеството оперативна памет. За Фокус 4 май беше темата - тук някъде го бяхме обсъждали.
Чукча не читател, чукча - писател.
Смисъл, произход и употреба са пояснени на http://dslov.ru/pos/38/p38_229.htm
За обогатяване и подобряване на говорно-писмената ни култура: https://rechnik.chitanka.info/ http://ibl.bas.bg/rbe/ https://rbe.chitanka.info/