Ford Fiesta 1.4 LPG придърпва

Започната от biliana, 02 Януари 2022 11:44:30

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

biliana

Здравейте. Имам проблем с колата и се надявам да ми дадете добри съвети. Става въпрос за следното:
При въвеждане в движение и подаване на газ колата започва да се полюшква и придърпва, още претраква. Същото се случва и при смяна на предавка. Става въпрос за Ford Fiesta 1,4-2010 LPG.


sparky

това на бензин или на газ го прави?

ivchotr

#2
В Габрово в последно време е тръгнал някакъв вирус по Фордовете :D

Биляна, твърде общо, кратко и не съвсем ясно описание си дала на проблема.
Като начало можеш да споделиш дали колата работи със стабилни обороти на празен ход.
Когато подаваш газ на място, без да потегляш, появяват ли се описаните по-горе симптоми?
Въпросното тракане металическо ли е или не?
Когато ускоряваш на 5-а предавка от по-ниска скорост на движение, примерно 50 км/ч, двигателят форсира ли се без скоростта на колата да се увеличава осезаемо?

В последствие вероятно ще се появят и други въпроси, ако имаш жланието да отговориш на тези. Имай предвид, че най-точно проблемът ще могат да го определят в сервиз, като колата трябва да е при механиците.

biliana

Сменихме тампона на двигателя и спря да трака и придърпва. Засега се държи добре. Мисля си, че явно е било от това, макар че предварително майсторът не се наемаше да гарантира добър резултат с подмяната на тампона.

ivchotr

Тампоните бяха вариант, да. Затова зададох и два от въпросите по-горе. Което би трябвало да провери и майсторът на място.
Браво все пак за бързото справяне с проблема.

Georgi koilov

Можете ли да споделите точно кой тампон сменихте.Един от моите проблеми е точно такъв.

ivchotr

Няма гаранция, че при теб се е предал същият тампон, както в колата на колежката.

biliana

Цитат на: Georgi koilov в 09 Януари 2022 19:51:31
Можете ли да споделите точно кой тампон сменихте.Един от моите проблеми е точно такъв.
Първоначални сменихме само този, който е най-долу, защото видими беше закъсан, но имаше частичен резултат, след което сменихме и горния тампон в лявата част, ако си пред капака на колата). Като се остави колата на скорост и не е запалена и като вземеш да я поклащаш напред назад се усещаше това скърцане и почукване в този тампон.
Сега вече изчезна, но не беше евтин самия тампон 140лв оригинален само.
Поздрави

ivchotr

Поевтинели са. Преди време бяха над 160 лв.

Georgi koilov

Ще направя и аз този тест да видим какво ще излезе.Като ми сменяха ролки и ремъци нещо май превъртя болта който го закрепва към  планката на двигателя та нищо чудно да се е прецакал нещо.


ivchotr

Покрай тампоните не трябва да има превъртели и разхлабени болтове. Че на първата кола на дъщеря ми някой не беше стегнал болт на единия тампон и двигателят се срина на една страна. Добре, че се случи в града, та нямаше много драми с репатрака.