Фън, спам, шитня, тр, тд!

Започната от Bobi, 18 Септември 2011 20:29:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Ozzie

@Pyrhel
туй ко'е?

P.S. Вчера минах ГТП, продупчиха стикера на 1-ва еко група....  :-[
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...


Pyrhel

Идеята ми беше да направя публичен канал, в който форумния бот да пише, когато има нова публикация.

Докарах го, ама трябва малко да се пипне, защото в момента съобщава и за неодобрените теми/публикации
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

saggy

Защо 1ва категория, като колата не е толкова стара. Имаш ли катализатор? Моята я определиха 4та група, защото в евро 5. Но доколкото чувам май няма да сработи тая система с екостикерите.

Ozzie

'ми знам ли? По талон е EURO 3, катализатора някой го е обрал още преди колата да попадне при мен.
Не вдига кълбета дим, дори и като я форсирам по-рязко. Обаче тези, като този от снимката ми е чудно какво ще ги правят след 15.05 тг.?
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

saggy

Ozzie, отишъл си на неправилни ГТП пункт. На баща ми бензиновият ровър от 2004г. с отрязан катализатор мина за кат. 3. Не знам късмет ли е или просто не гледат като пишат. 

ivchotr

Цитат на: saggy в 13 Април 2022 22:59:54Ozzie, отишъл си на неправилни ГТП пункт. На баща ми бензиновият ровър от 2004г. с отрязан катализатор мина за кат. 3. Не знам късмет ли е или просто не гледат като пишат. 

Кой пункт е това?

saggy

Не знам кой точно, каза ми какъв е крайният резултат и аз се учудих. Според мен на чадящите дизели ще им се размине. Но да видим, много зависи от следващия кмет на София.

Alexi

Цитат на: Pyrhel в 13 Април 2022 18:58:26Идеята ми беше да направя публичен канал, в който форумния бот да пише, когато има нова публикация.

Докарах го, ама трябва малко да се пипне, защото в момента съобщава и за неодобрените теми/публикации
трябва да го направиш и да поства   :D

Ozzie

Английски лорд на път за Ориента гостувал на Фердинанд в София. Направил деликатна забележка, че пред двореца е мръсно, псува се, поданиците ходят с магарета насам - натам.
- Но, това са шопи, Сър. Те не могат да се превъзпитат! - отговорил Фердинанд.
- О, няма невъзможни неща. Ние взехме маймуни от колониите и ги направихме джентълмени, та тези ли?
- Невъзможно, Сър! Те са шопи! Настоявал нашият.
- Да се обзаложим! Аз вземам един шоп и Ви го връщам култивиран след шест месеца!
- Добре, Сър. Залогът е един автомобил Форд, който вече бил моден. След шест месеца се получава телеграма:
- "Фердо, ела си узни шопо! Ебем ти Фордо! Лордо...

Прочетете целия материал на следния линк: https://www.actualno.com/joke/view/9031 © Actualno.com
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Ozzie

Едно питане към притежатели на хладилни чанти, работещи на 12 волта (ако има такива във форума) - до колко време след включване в захранване е нормално да започне процеса на охлаждане? Сдобих се с една такава, работи около 50 мин., но така и не усетих да има някакъв ефект. Като си сложа ръката на отворите от които трябва да влиза студения въздух, не усещам хладно, а нормалната външна температура.

П.С. Наясно съм, че такива "чанти" не работят с фреон. Ако има някакъв проблем, къде да го търся?
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...


Pyrhel

Общо взето като издуха малко от топлия въздух трябва да усетиш хладното. Или ако можеш да пипнеш вътрешния радиатор - той става доста студен. Тези чанти са с пелтие - или то (между двата радиатора е с термопаста), или управлението му се предава.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Petar 1966

Моята чанта сваля около 10градуса от околния въздух.Аз поставям охладени продукти.
Не си мисли че ще станат лед, просто поддържа охладените неща.
Животът иска жертви,но няма да сме ние!

Ozzie

Далеч съм от мисълта, че въпросната ще замрази каквото и да е. Ще погледна тези дни какво може да бъде направено и ако няма напредък, ще я върна.Такава ни е уговорката.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Наско

Ozzie, след като я включиш, до десетина минути блока вътре трябва да изстине. При положение че е изправен, щото това май не се ремонтира. Също е много важно, около чантата да има повече място за циркулация на въздуха. Моята в багажника на колата не работи. Вътре между продуктите също трябва да има място за циркулация на въздуха. Аз използвам е тия блокчета, предварително замразени във фризера.20220611_143319.jpg   
Закования с чук винт, държи по-добре от завинтения с отверка пирон !

Ozzie

Виновникът.
В Алиекспрес ги продават между 5 и 6 лв. с безплатна доставка. Намерих обява от моя град за 8 лв. и не се колебах.

Днес я изпробвах до Бургас и обратно. Има 'леб в цялата работа, в комплект с охладители, като показаните от Наско.
Като покупка за няма и 40 лв., включително ремонта, съм доволен.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

ivchotr

Цитат на: Ozzie в 14 Юни 2022 20:17:13... Има 'леб в цялата работа...

Ти за 'леб ли я взе тая чанта, ве?!? Бири трябва да слагаш вътре. БИРИ (rofl)  (rofl)  (rofl)

Ozzie

метафорично го казах :P
бири-мири, вино-мино, к'вото дойде, важното е да е по-дълго време студено
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Наско

Оzzie, със здраве да лáдиш бирата (fri).
Имам един стар акумулатор и връзвам чантата на него, като сме на пикник или на риба. Препоръчително е след употреба да се подсушава добре и да се остави отворена поне за час, че иначе започва да нюха кофти.
Закования с чук винт, държи по-добре от завинтения с отверка пирон !

Pyrhel

ЦитатШофьорите са причина жълтите павета пред Народното събрание, пренаредени преди дни, да се разкривят. "Тук трафикът е много голям, има пешеходна пътека и шофьорите като набиват спирачки и извършват допълнително усилие върху настилката и става приплъзване и избутване (на паветата)", обясни Красимир Цоклинов от фирмата изпълнител на обекта "Трейс груп холд" за Би Ти Ви.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Жоро Петков

Майни мръсни, що използвате спирачки уе!


saggy

Сериозна антиреклама преди избори.

Жоро Петков

За съжаление Ганьо си иска тиквопитека - харесва му, оприличава се. 1 милиард факта да му покажат пак си го иска. По всички полове пак са на 1во място познатите...
Всеки народ си заслужава съдбата!

ivchotr


 (tooth)  (tooth)  (tooth)

Едно време милицията биеше, полицията от ранните години на прехода - и тя. В днешната повсеместна педерастия човек може да чуе всякакви идиотщини като извинение за въпиющата некадърност на изпълнителите на подобни ремонти. Впрочем, докато пътищата ни ги ремонтират предимно работници с тъмносин цвят на кожата, паветата и асфалтът няма да се задържат дълго време на мястото си. Факт.

F Focus

Цитат на: Георги Петков в 29 Септември 2022 10:24:40За съжаление Ганьо си иска тиквопитека - харесва му, оприличава се. 1 милиард факта да му покажат пак си го иска. По всички полове пак са на 1во място познатите...
Всеки народ си заслужава съдбата!

Точно казано, право в целта! За съжаление... >:(
Както е тръгнало след 20-30 години наше село няма да го има с продажните ни политици!

Ozzie

Инструкция за стартиране на BMW 118 i, модел 2021 г., автоматична СК и вероятно с keyless
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

saggy

Това са най-яките тестове на масло в любителска атмосфера. Жалко, че са масла за американския пазар, но този пич е направил домашна лаборатория за всякакви тестове и много ме кефи. Тук сравняват масло Кастрол с масло Кендрал.

https://www.youtube.com/watch?v=UOVa6wYPcWA&ab_channel=ProjectFarm

zloster

#8906
Това си е шарлатанство от най-чист вид, за да не използвам "заблуждение/измама". Това с изстудяването е ОК с уговорката, че искаш да провериш дали си отговаря на вискозитета при ниска температура. Другите "проверки" не са ОК. Какво ли не правят двуногите същества за малко кинти от Ютюб!?
Само ще отбележа, че не случайно стандартите за смазочни двигателни масла API (от САЩ) и ACEA (oт Европа) включват голям набор от прости физически характеристики (като притопляне на висока температура, температурна стабилност и изпарение), но и голямо количество изпитания върху избрани модели двигатели с последваща проверка на:
а) износването на определени възли и детайли;
б) отлаганията по определени възли и детайли
.
Ако стендът/опитната установка с лоста и тежестта можеше да замени работа на двигател няколко десетки или няколко стотин часа - мислиш ли, че нямаше да си спестят тази дейност (държането на работещи тестови двигатели, после разглобяването им и меренето на някакви чарколяци по тях)? :)

Прикачам изображения за последните редакции на стандартите.

Предполагам историята сигурно ще хвърли светлина по темата - най-вероятно преди да се ползват опитни двигатели се е ползвало нещо подобно на "диаметърът на износване". Дискусиите и аргументите тогава най-вероятно продължават да важат и сега.

Източници:
https://www.oil-club.ru/forum/topic/49124-api-sp-ilsac-gf-6-trebovanija-standartov/
https://www.oil-club.ru/forum/topic/38631-acea-a3b4-acea-a5b5-acea-a7b7-acea-c2-c3-c4-c5-s6-acea-e4-e7-e8-e11-trebovanija-standartov-2022/

И още две теми от Ойл клуба:
1) това е за проверката с големината на петното на износване:
https://www.oil-club.ru/forum/topic/18642-ispytanie-motornyh-masel-na-diametr-iznosa/"Предупреждение для новичков: Данные испытания не являются показателем "крутости" того или иного масла, это все таки моторные масла и обычно таким методом их не тестируют. Мы сделали этот анализ просто для опыта и в качестве эксперимента :)" На български "крутости" = "як/яко";
2) това е за притоплянето:
https://www.oil-club.ru/forum/topic/3399-prozharka-masel/page/136/?tab=comments#comment-1380965 анализ как се променят характеристиките на едно масло свежо и след 1 час на 250 градуса по Целзий. Няма общо с промените, които се наблюдават при изследване на отработените масла.
Чукча не читател, чукча - писател.
Смисъл, произход и употреба са пояснени на http://dslov.ru/pos/38/p38_229.htm
За обогатяване и подобряване на говорно-писмената ни култура: https://rechnik.chitanka.info/ http://ibl.bas.bg/rbe/ https://rbe.chitanka.info/

Ozzie

Община Варна не спи, а бърза да си събере дължимите данъци.  (tooth)
Излиза ми на тамагочито съобщение "Ново задължение в e-Pay", чеша се там де не ме сърби и се чудя що ли ще е, 'щото всички сметки съм ги платил. Влизам в профила - ооооо, то било от общината - дължимия данък МПС за настоящата година. Има някакво минимално поскъпване, между 5 и 7 лв., по груби сметки.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

saggy

Чи-фу-ти  (tooth)
Софийската община още не е се е сетила. Те толкова пара са събрали, че още не могат да я преброят, а ни пътища, ни тротоари, като Кабул сме.

Ozzie

че то и тук трУт'арите са като пейзаж от Близкия Изток, при това в централната част на града
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...