Последни публикации

#91
Общи приказки / Re: Фън, спам, шитня, тр, тд!
Последна публикация saggy - 09 Март 2024 17:26:27
До онзи ден беше забранено в София да се карат "20-годишни дизели" в центъра, та дори въздухът трябва да е по-чист заради това. Но това показва, че са поредните измислици. Нека да видим дали въобще ще оповестят резултатите от 3-те месеца без стари коли в центъра. Според мен няма никаква промяна в замърсяването въпреки мярката и заради това ще си замълчат.
#92
Общи приказки / Re: Фън, спам, шитня, тр, тд!
Последна публикация Ozzie - 09 Март 2024 16:00:19
Цитат на: saggy в 09 Март 2024 14:27:05На това вярвате ли му...
Отчасти да, отчасти не.
Със сигурност въздуха на някои места в София е кофти, но не вярвам на
Цитат...неотменимото в тези части на Европа подгряване на дизеловите коли за поне 20 минути пред блока.
Може все още да има останали такива индивиди, но сигурно са един-двама на 1000. Първо не виждам, кой нормален човек има нерви да кибичи на място 20 мин. в работещ автомобил, особено при тези цени на горивата. Второ - известен факт е, че дизел загрява най-добре в движение, не на място.
Та съм съгласен, че има някаква тенденциозност в статията.
За електричките - темата е дълга.
#93
Общи приказки / Re: Фън, спам, шитня, тр, тд!
Последна публикация saggy - 09 Март 2024 14:27:05
На това вярвате ли му - https://dizzyriders.bg/post/14031/novo-germansko-izsledvane-vyzduhyt-v-sofiya-e-do-18-pyti-po-mrysen-ot-preporychi?fbclid=IwAR3iz4nqbmq7Q-xgwhMcZTjY5WeKQMGWmMbiiAbXLvaI00tS8Q3Yf5FHE78?
Дошъл някакъв германски чичко, който е викнат от "зелена" организация, и почва да мери и да обяснява колко бил мръсен въздухът и как всичко било от колите. Още вчера мернах 1-2 други статии по въпроса. Направо трябваше да дадат линк към автомобилен производител на електрически автомобили.
#94
Focus / C-Max / Re: Фокус-2 1.8 Дуратек гасне ...
Последна публикация perun - 08 Март 2024 20:25:28
То икономия от каране на газ добре. Ама как се калкулират подобни неудобства, др. ядове и разходи и т.н.
#95
Focus / C-Max / Re: Фокус-2 1.8 Дуратек гасне ...
Последна публикация Spokomen - 08 Март 2024 15:48:49
И при мен проблема е същия. Карам така вече четвърта година.Просто като запаля, подавам повечко газ. Това с добавката на Xado е интересно. Видях една, която уж чисти горивната система и 5000 километра нямаш проблем. Имат още една - в спринцовка, която пък образувала керамично покритие..... и 10 000 км нямаш проблем. Не знам дали си заслужава.( Не разбирам нищо от ДВГ)
#96
Audio / Video / GPS / Re: Радиото ми иска код - тема...
Последна публикация Cechi72 - 06 Март 2024 13:38:03
]благодаря тръгна
#97
Focus / C-Max / Re: Покупка c max 2016 2.0tdci...
Последна публикация Alexi - 06 Март 2024 09:23:18
2016 следва да е 150 или 180 коня ,както вече писаха .. няма такъв мотор 170 коня на ПСА .. ако мотора е новия на Форд с ремък в масло ( не знам от коя година го въведоха ) бих пропуснал обявата
#98
Focus / C-Max / Re: Покупка c max 2016 2.0tdci...
Последна публикация ivchotr - 05 Март 2024 22:44:24
Жоро, не е добре да се палиш така късно вечер :D
Дори и да са виновни тетките, с неработещо известяване за предстоящото прегряване двигателят отива на основен ремонт. Освен това въпросната система няма никакво отношение към екологичните норми. Поради тази причина е можело да оставят системата отпреди 20 години. За един термодатчик в главата или в блока става въпрос в края на краищата и за не много сложен софт да включи една лампа и да изключи някой и друг цилиндър.
А моята кола я карам предимно на газ и е по-екологична от който и да е дизел.
#99
Focus / C-Max / Re: Покупка c max 2016 2.0tdci...
Последна публикация Жоро Петков - 05 Март 2024 21:59:39
Към автора - изглежда съм се объркал. Сух powershift - проблемния се слага на бензиновите фокуси и фиести. Дизеловите са с мокър. За да си 100% сигурен виж по VIN дали излиза.
Естествено и при мокрия трябва да е спазено правилото - 60 000км или 3г за смяна  на масло. Самата смяна не е скъпа и е лесна. Смяната на кутията обаче е 4-5000лв,а може да се наложи ако предишния собственик е пропуснал смяна. Ако не си сигурен в предишните обслужвания - бих взел с ръчни скорости или друг модел.
#100
Focus / C-Max / Re: Покупка c max 2016 2.0tdci...
Последна публикация Жоро Петков - 05 Март 2024 21:53:55
Стига глупости - от милиони коли продадени с този двигател, че и с електрониката, която следи дали е прегял са прегряли няколко френски кошника. Да не се окаже най-накрая, като в началото с 1.0 екобууст, където в Англия имаше 20 автомобила на глупави селски тетки, които не си проверяват антифриза и двигателите прегрели.
Твоята кола няма тези електроники, защото работи в изцяло различен режим. Отиди да ти измерят димността и азотните окиси и ги сравни с днешните стандарти. Не ти казвам, че съм съгласен с текущото положение, просто ти отговарям защо новите имат 25 датчика, следящи режима на работа, а твоята ги няма.