Последни публикации

Focus / C-Max / Re: Мощност в ниските обороти.
Последна публикация Ozzie - Днес в 19:28:02
Цитат на: Alexi в Днес в 18:35:38...аз не съм чувал някой да си смени ЕГР клапана на форд ..

https://fordbg.com/forum/index.php?msg=137079
Цитат на: Ozzie в 18 Януари 2020 21:01:42Харесах си ЕГР от една морга (не ми се дават трицифрени суми за експерименти), като даде време, ще го монтирам и ще споделя резултат.

Цитат на: Ozzie в 03 Февруари 2020 18:24:12Днес се възползвах от може би последния сносен ден, преди отново да стане студено и смених EGR клапана.
И стана чудо, геометрията се събуди.

Та моя опит с този двигател ме научи, че за да работи управлението на променливата геометрия, ECU-то си сака изправен ЕГР клапан. Какви магарии правят маперите, дето го "изключват" софтуерно, за да залъжат ECU-то, не знам и не ми се дават няколко стотатачки за експерименти.
Последна публикация Alexi - Днес в 18:35:38
какъв риторичен въпрос  :D аз не съм чувал някой да си смени ЕГР клапана на форд .. 850 лв беше последно в МР, за 1.8 тдци проверявах .. сега цената ще е над 1000
Focus / C-Max / Re: Датчик колянов вал.
Последна публикация bibibi1970 - Днес в 17:29:35
Много благодаря колега.
Последна публикация saggy - Днес в 17:04:19
Как го оправи? Смяна с нов или премахване?
Последна публикация bearsm - Днес в 16:41:01
Проблема е решен оказа се, че вече 5 години карам колата с проблем в EGR клапана. Просто сега съвсем се е прецакал. Майсторите казаха, че е останал отворен, а защо компютъра не е показал грешка никой не знае. След като го оправих все едно карам друга кола.
Focus / C-Max / Re: 1,0 екобуст - състояние н...
Последна публикация Alexi - Вчера в 15:33:24
ПОНЕ до 100к .. ама колко точно ,не е ясно .. за това на около 100к е добре да извадиш 2500 лв и да го смениш ,макар че го дават да изкара 2 пъти повече  :D за такива нещица Форд ги съдиха в Щатите и тоя мотор там вече не се предлага - основно ги осъдиха за нереалния разход по каталог ,ама там съдилищата не си поплюват изобщо а тука си перкаш на 8-10/100 при комбиниран 3.5 по каталог и си викаш абе добре е не е толкова зле  :D та и с ремъка така ..
Focus / C-Max / Re: 1,0 екобуст - състояние н...
Последна публикация ivchotr - Вчера в 15:06:25
А защо изобщо трябва да се търси точно определено масло? Слагането на ремък в маслената среда на двигателя провокира излишни проблеми. Не е нормално човек да става заложник на подобни условности, за да си експлоатира колата. Кой на кого служи в крайна сметка?!?
Kuga / Tourneo / Transit / Ranger / Maverick / Explorer / Re: Kuga AWD malfunction
Последна публикация ivchotr - Вчера в 14:53:52
Емиле, твоята грешка май не касае двигателя. "AWD malfunction" би трявало да касае системата за задвижване 4х4.
Сигурен ли си, че в сервизите в които си ходил, са проверили и евентуално сменили всички видове масла по задвижването?
Общи приказки / Re: Фън, спам, шитня, тр, тд!
Последна публикация ivchotr - Вчера в 14:45:56

(tooth)  (tooth)  (tooth)

Едно време милицията биеше, полицията от ранните години на прехода - и тя. В днешната повсеместна педерастия човек може да чуе всякакви идиотщини като извинение за въпиющата некадърност на изпълнителите на подобни ремонти. Впрочем, докато пътищата ни ги ремонтират предимно работници с тъмносин цвят на кожата, паветата и асфалтът няма да се задържат дълго време на мястото си. Факт.
На моторетките редовно им сипвам добавки. На Фокуса от време на време, предимно през зимата. Преди няколко години май ми бяха сипали и вода покрай бензина, та освен добавка ѝ напуках в гюма и спирт за горене (стара шофьорска рецепта - обирал водата и така по-лесно я прекарвал през двигателя). Преди интервенцията колата не работеше добре на бензин, а след нея се оправи. Спирта съм го ползвал по същата причина и при предишните ми коли, ама тогава нямаше добавки, та този бъркоч за пръв път го приложих на Форда.