Какво не ви харесва във вашият Ford?

Започната от Bobi, 03 Декември 2012 02:23:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Alexi

по принцип фейса е 2008 .. ма това не пречи да виждаме в мобилето обяви за преди фейса до 2010г произведени :))


ivchotr


Ozzie

флудери  (tooth)
в моята ме дразни, че жабката дето е над таблото няма сносен начин за сигурно затваряне, а се разчита само на едни пружинни панти
и някои други неща
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Ilian Petrov

Цитат на: ivchotr в 28 Ноември 2019 21:21:32
Нямам МК2, ама няма и да имам. Дори само на снимки ме дразни червеното осветяване на таблото и радиото.

За това ли червено става въпрос, защото оборотомера и скоростомера са в бяло. На мен пък много си ми допада :)

saggy

@ Ilian Petrov - Воланът от снимката изглежда много добре! Калъф е, нали?
Иначе като сравним аудита и vw от същите години какви ужасни светлини имат по таблото и приборите, то Фокус МК2 никак не е зле, особено фейса.

Ilian Petrov

Снимката е от преди около 3 години и половина. Тогава претапицирах волана.

ivchotr

Цитат на: Ilian Petrov в 29 Ноември 2019 09:26:52
За това ли червено става въпрос...

Аха. Баш за това. Аз от 2004-та насам карам предимно със зелена подсветка на таблата, радиото и каквото има да свети по колата и червеното направо ме пребива. Гледам, че повечето марки ползват една и съща подсветка през определени периоди. Един да повлече крак и всички след него. Зеленият цвят успокоява повече при всяко положение. В последно време изкараха синьо, което също много ми допада. Ама щом те кефи червеното, така да е (fri) Аз ако взема такъв, със сигурност ще му сменя цветовете. Гледам в Алито има всякакви ламБи :D

Ozzie

Друго се сетих тези дни, докато пътувах.
На всички коли които съм имал / карал досега, дългите се пускаха с бутане на лоста напред, а светкавицата с издърпване към шАфиора.
На Фордо, всичко става с дърпане към водача и понякога, ако съм по енергичен с дърпането, когато искам да присветна, неволно включвам дълги, като не винаги го забелязвам и сигурно се е случвало да ме псуват неведнъж...
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

vova

#98
Доста слабата звукоизолация и пластмасарията.Както и че няма ниша за боклучки и телефони над скоростният лост.Липса на 6-ият зъб  (tooth)

Мишо

Мен най-много ме дразни липсата на автомат при Мондео 2.2 дизел. При Ягуар го има, само че там е 146 коня ако не се лъжа, а  пък въртящият момент е еднакъв. На другото ми Мондео което е 98 г. има едно модулче, което ти показва коя точно врата е отворена ( отделно багажника ), дали има проблем в някоя от светлините ( отпред ляво и дясно и отзад ляво и дясно ), има и датчици на накладките и вътре светва ако са заминали, задните дискове са вентилирани. На "новото" ми Мондео, ако е отворена врата или багажника, на таблото светва просто количка с две отворени предни вратички. Отварянето на предния капак е скандално, духалки за задните седалки също е тъпотия, че няма. При мен има копчета за подгрева, при други има дисплей с копчета за радио и изводи за слушалки, духалки-фуй  (tooth). Детския контрол за задните врати, можеха да го направят не само за стъклата а и за заключване от вътре електрически. Автоматичните ми чистачки понякога "заспиват", иначе датчика за светлина работи перфектно. В багажника имам дупка с капаче за 12 в.-вътре е просто дупка  (tooth). Неземна тъпотия е, че не мога да изключа шибидаха от глобалното отваряне-затваряне. Имам шофьорска ел. седалка-памети..... отново фуй. Не че е болка за умиране ама.... Липса на двузонов климатроник. Ама па като я смачкам и направо ми лепи усмивката на тила  (rofl)


Alexi

Ягуара е със задно предаване ( 155 коня си е ) мотора е надлъжно и се ползва автомат ,който при мондео няма как да пасне .. при Ягуар се предлага и 4х4 за някои мотори ,което при Мондео липсва изобщо ( а ползват едно и също шаси ) то отделно изработката е доста различна ,ако си сядал в такъв ягуар .. не са в един клас колите ..

Мишо

Е нали има 2.0 дизел с автомат. Не вярвам, че мотора е много различен. Това за Мондео нали. За 4х4 си много прав, тъпо е ама....

Alexi

има но тоя модел автомат е до 300 нютона мисля ,и дори при 2.0 е малко на ръба

Водниядух1

На фокуса мк1 най-много ме дразни отварянето на багажника и предния капак. Също и позицията на пепелника(понеже съм пушач)-някъде около волана. Когато е отворен не можеш да боравиш с конт.ключ ,за пасажера до теб да не говорим,когато и той пуши и ти се вре около волана да си тръска или угася фаса...

F Focus

#104
На Фокус-2 ме дразни отварянето на предният капак с ключа и липсата на индикация за изгоряла крушка! >:(
Пуша много в колата (голям кеф! :) ), но не ползвам пепелника, в който са навряни две УСБ-кабелчета от мулти-медията, а използвам картонена чашка за кафе, в която сипвам малко вода и слагам м/у предните седалки, която изхвърлям в края на деня, или когато пристигна и повече няма да ползвам колата. Така не смърди на катран и прочие гадории, каквито се натрупват в пепелника.
Жената е върл непушач, и ако малко и замирише на цигари в колата директно слиза, но отдавна не и се е налагало да го прави! :)
Разбира се пуша на повече, или по-малко отворен прозорец.

Ozzie

Цитат на: F Focus в 05 Юни 2023 17:25:56Така не смърди на катран и прочие гадории...
Ако си мислиш, че част от дима не попива в тапицериите, тавана най-вече ('щото другото е пластмаса), колкото и да е отворен прозореца...
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

ivchotr

Понеже не пуша, мога да изловя всяка следа от цигарен дим след всякакъв период от време в затворено помещение. А най-вече в купето на автомобил. Тази смрад не може да се обърка с нищо друго.

zz_stefanov

Фокус 2,5, шумна кола е. Моята даже свири. :)