Ford Consul 1959

Започната от emilbal, 14 Октомври 2011 11:53:04

« назад - напред »

0 Потребители и 2 гости преглеждат тази тема.

emilbal

   Здравейте, Колеги
Благодаря за вниманието.
Получих запитване от член на клуба, относно Ford Consul 59g. който продавам.
През 1998г. купих Forda с пълен комплект документи.
Член съм на БАК Ретро. Реставрирах колата. Минах на технически преглед пред КАТ.
Реших да правя нова тапицерия и отделно се чудех дали да не я преправя на кабрио и подготвих
усилващи прагове, фланци, 15ц. джанти и др., но колата е интерестна и така и си стои оригинална.
Трябва да се оправи десен калник и пантата на лявата вратата, смяна на лагера на задна дясна полуоска.
Имам резервен диф., фарове, броня, звездички. Смяна на гумени уплатнения.
Започнах и друг проект, за Форда, не мога да взема решение а няма да мога да се справя на няколко фронта?!?!
       На Всички желая успех в красивото хоби АВТОМОБИЛИЗЪМ !
                                             С уважение: Емил Балкански
                                                                   

   



emilbal

     Допълвам информацията за Ford Consul
Колата е с ляво кормило!
  Англииска кола. В движение и с регистрация, произведена през 1959 г. за Франция с ляво кормило, за изпробване на нов сегамент на Европейския пазар 1, 500 c. c. Горни скорости, Двувратка, покрив с обратен заден ъгъл, изкърпена, антикорозионно покритие, боядисана с червен корпус и бял покрив. Пълен основен ремонт, ремонтна книжка за модела.
Единична бройка, никъде не съм намирал подобна, намерих преди време с четири врати.
Модела Classic 315 влиза в редовно производство през 1961г. и се произвежда само две години с дясно кормило.

                               Успех в хобито

hitrata_lisi4ka

Добре дошъл, колега. Имаш прекрасна кола, поздравления за желанието и труда. С нетърпение чакаме снимки :)
Искам нещо русо, може и метла!

emilbal

     Привет, благодаря,
   За снимките нещо не ми се получава ще питам някой.
Има снимки в mobile.bg
            Успех

Pyrhel

Здравей и добре дошъл. Аз ти писах в чрез обявата, радвам се, че я представи. Не съм виждал друга таква и наистина за мен е уникална, дори единствена по рода си! Ще сложа линк към обявата: тук. Наистина жалко, че се разделяш с нея :(
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Alexi

интересна кола не съм виждал такава .. и доста добре реставрирана поздравления .. мотора какъв е ?  (beer)

emilbal

   Здравейте,
Благодаря за линка, нещо не ми се получават снимките!
Мотора е 1300сс.     Хич не ми се продава!
Имам снимки на кабрио, много е красиво, ще пусна снимки като се справя с компа!
Вече няколко години гледам колата, но аз не мога да се реша да я режа :-\ ,
   А и две дини под една мишница ми идва много :'(
Преди карах Форд Таунус 1.6 80г. и досега мисля, че е едно от най-красивите купета, от ретрото разбира се!
    Успех
         

jamie

В крайна сметка продадена ли е колата?
Снимки не намерих понеже в Мобиле обявата е стара вече.
Цената каква е - като ориентир?

Bobi


deshi

Това е Consul Capri  или по скоро първообраз ...   мотора е Kent ... 1.3 или 1.1 ... едва ли някой е наясно ... а като и гледам коша ... по скоро снадката между калника и коша ... мисля че имаш доста да се потрудиш преди да я завършиш... успех дано я видим някой ден и дано по скоро почнеш реставрацията ...
Грозен си кат` OHC  .....