Нов собственик на Форд

Започната от galiosh, 08 Февруари 2020 02:12:40

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

galiosh

Здравейте колеги, аз малко смених марката автомобил, 12-13 години карам рендета, дойде момента за нова кола и без дори да съм разглеждал форд като опция за покупка тоя Focus ми хареса много и си викам какво пък.
Та колата е 1.6 TDCI 90к 2006, ква версия е нз, още съм доста назад с материала и чета форума всеки ден да се пообразовам.
Колата я взех на 150к на километраж, ама колко са само тя си знае, внос от Италия, по външен вид единствената забележка лака на предната броня е тръгнал. Минах основното обслужване от до. Малко премеждия с майстора, не ми затегна шайбата на разпределителните валове, когато му я карах да смени дихтунките на дюзите, едната сълзеше, и да намаже капака на разпределителните валове, че леко сълзеше масло, мотора умре за малко :( айде на пътната помощ и да си оправя майсторлъка.
За сега съм с доста добри впечетления за колата като цяло, скоро ще трябва да сменям съединител че доста горе отделя.
Ford Focus 1.6 TDCI 90к.с 2006г


Mondeicho

Добре дошъл и много безаварийно шофиране. Дано те слуша колата и да останеш доволен ;D
Изглежда добре на външен вид.
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.


Ozzie

Добре дошъл! По снимки трудно мога да преценя в какво състояние е дадена кола, освен ако не е тотал ръжда.
Мога да ти дам полезен сайт, в който да си търсиш номера на резервни части и пр. - https://ford.7zap.com/en/car/
Въвеждаш VIN номера и ти зарежда доста неща за колата, включително какво оборудване има или няма.

P.S. Сигурен ли си, че е 90 к.с.?
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...


galiosh

Влизах в този  сайт поражглеждах, за части нямам дерт имам човек в магазин за части и си пазаря всичко  с прилична отстъпка, на всякъде където я гледам по VIN  66kw.
Ford Focus 1.6 TDCI 90к.с 2006г


Ozzie

Радвай се, в ниския данък си. :)
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...


Alexi

вече няма нисък и висок данък ,има евро сертификати :)


Ozzie

така е, ама пак си важат киловатите, малко или много
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...


galiosh

Чакам още писмото от общината, колко ще е данъка, колкотото толкова ще се плаща, само колата  да върви вече, че за два месеца от  както  съм  я купил повече стоя  в сервиза от колкото я карах дет са вика, докато и оправя болежките.
Ford Focus 1.6 TDCI 90к.с 2006г


Ozzie

Ако са вписали в талона EURO IV (каквато трябва да е), би трябвало да е 48,05 лв.
Ако не са вписали евро категорията- 66, 07 лв.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...


galiosh

Ford Focus 1.6 TDCI 90к.с 2006г


galiosh

#10
1-2 месеца по-късно, сменем съединител, нови амортисьори предни пълен комплект, без пружините, хлопаше от дясно, като ги свалихме направо с поглед ходеха нагоре надолу, големи приключения с тази кола и доста скрити проблеми излезнаха, но ми легна на сърце и лека полека ще стане кукличка.

Съединител и помпа закс 420лв.
Амортисьори закс, тампон и лагер Монро 290лв.
Цените са със солидна отстъпка, затова са такива.

Съединител и помпа нормална цена 600лв
Амортисьорите бройка 180лв.
Лагера и тампона не питах
Ford Focus 1.6 TDCI 90к.с 2006г


galiosh

Следваща стъпка подхранване на боята и пастиране.
Ford Focus 1.6 TDCI 90к.с 2006г


Ozzie

Цитат на: galiosh в 10 Май 2020 17:21:40...големи приключения с тази кола...
Така е със старите талиги. И моята през първите две години мине не мине време, все нещо се обаждаше.
Купих я април 2016 г.
2016 г.
месец май: дебитомер (употребяван) и предни дискове и накладки. Дисковете и накладкитв ми бяха ясни още като я купувах.
месец юни: предни амортисьори KYB
август: демпферна шайба
септември: задни биалетки. Едната хлопаше още като я купувах
ноември: изправителен блок на алтернатора и четките към него

2017 г.
март - смяна маншони на външните карета
август - съединител (притискателен + феродов)
ноември - ключалка на предния капак. Миналата година се повреди отново и я разкарах окончателно.
декември - термостат

2018 г.
януари - ЕГР клапана си взе сбогом. За 120 лв. майстора ми я подкара, но това пък доведе до друг кахър, който в последствие отстраних сам.
май - задни дискове и накладки + задни лагер- главини
октомври - предни лагер- главини

2019 г.
тампони на двигател и ск. кутия

2020 г.
меката връзка на ауспуха + още някоя друга дреболия

Така че филма не е свършил. :)
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...


galiosh

А със сигурност не е, наясно съм с разходите които ме очакват, не си правя илюзии, че сега само ще карам, желание да има пари се изкарват.
Ford Focus 1.6 TDCI 90к.с 2006г


galiosh

Малко в болнични из нас ме хванаха братята, неска викам огледам хубаво предницата, че преди да сменя амовете ходих да гледат предница че хлопа на умрело по отчетливо в дясно, казаха няма проблеми, ама реших да ги сменя и старите с поглед нагоре надолу, като ги сменяхме не я огледахме за друго, возията се стегна без спор, но днес гледам едната биалетка от към щангата гумата сцепена, огледах щангата и тампоните и те нацъфкани, утре пак в бокса 2 биалетки и 2 тампона.
Ford Focus 1.6 TDCI 90к.с 2006г


Alexi

чукай на дърво рейката да е здрава че е слабо място и е едни парици и тя ( с ел мотор е )


galiosh

За сега няма признаци по нея.
Ford Focus 1.6 TDCI 90к.с 2006г


Mondeicho

Всичко се прави, важното е желание да има  ;D
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.


galiosh

"новите" джанти за зимата
Ford Focus 1.6 TDCI 90к.с 2006г


Mondeicho

Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.


galiosh

Мислех да търся тенекета, ама  тия ми паднаха на много добра цена и не се и замислих по едната имаше малко работа ама нищо сериозно.
Ford Focus 1.6 TDCI 90к.с 2006г


locke

Цитат на: galiosh в 10 Май 2020 17:27:06
Следваща стъпка подхранване на боята и пастиране.

Какво използва? Аз мислех това да пробвам
[attach=1]


galiosh

T-Cut Color Fast, имам един колега който през свободното си време се занимава с авто-тенекеджииство, и още като я взех правихме единият праг, хвана се да я полира и ми каза 2-3 пъти да я мина с това и ще я пастираме с полир паста 3М.
Ford Focus 1.6 TDCI 90к.с 2006г


locke

#23
По чудо още я има налична тази T-Cut Color Fast - (link)
изкарват я направо вълшебна паста  ;D

Пс - качи снимка да видим колко е лъскава


galiosh

Не гледай клипчетата  :D има ефект, задоволителен, в практикер е около 15 лв, но се търка на ръка и си е хамалогия. Сега е много мръсна скоро като я измия ще направя някоя снимка
Ford Focus 1.6 TDCI 90к.с 2006г


locke

Поръчах си синя и чакам да дойде :D Предпочитам на ръка да търкам, отколкото с машина със абразивна паста. Идеята ми е да защитя боята за зимата. Дали ще ми стигне тубата за 3 врат хеч  ::)


galiosh

Даже трябва да ти остане, по много малко се слага на микро-фибърна кърпа, недей да чакаш много време преди да полираш, че голямо търкане пада, и преди да започнеш измивай детайла на който ще нанасяш.
Ford Focus 1.6 TDCI 90к.с 2006г


locke

Добре, знам че трябва да е идеално измито. Даже ще пробвам на огледалата и предния капак първо


locke

#28
В крайна сметка взех това и минах цялата кола. Честно казано, не виждам разлика - драскотините, които не са до метал си се виждат. Боята не стана по ярка от преди. Гледах да не чакам много защото става едно мазно и се маха трудно, може и да съм прибързал


galiosh

Новата дълго търсена придобивка
IMG_20220401_140322.jpg
IMG_20220401_140313.jpg
Ford Focus 1.6 TDCI 90к.с 2006г


Alexi

що дълго търсена ,тия рейки нови оригинални не са ли около 200 лв


galiosh

Никъде не намирах, тези са втора ръка
Ford Focus 1.6 TDCI 90к.с 2006г


Ozzie

Цитат на: Alexi в 01 Април 2022 17:25:35тия рейки нови оригинални не са ли около 200 лв
435,13 лв. с ДДС, наличности няма. OEN 1429305
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...


saggy

В магазините за багажници няма ли греди за този Фокус? Един колега с Фокус 2 от Метро си беше взел и ги продаваше тук във форума.
Един въпрос - за да ги захванеш за тавана трябва ли да изчегърташ част от боята, за да стигнеш до закрепващ елемент?


galiosh

Умишлено търсих оригинални, влизат си в каналите на тавана без никакви допълнителни манипулации.
Ford Focus 1.6 TDCI 90к.с 2006г


galiosh

След 50хил. безавариино дойде време за ремонт. Колата забиваше след 1500 оборота и нямаше тяга и изпушваше чернилка. Веднага в бокса, на диагностика никакви грешки. Смена на ЕГР, почисрване не подобри нещата и сложих нов, проблем с вторичното впръскване на дюзите, ремонт, смяна и на капака с клапана ьа картерните газове, че правеше леш навсякъде, всичко части, стендове обучения, труд 1640лв.
Ford Focus 1.6 TDCI 90к.с 2006г