Форд Бронко 88-ма

Започната от ihovahi, 26 Ноември 2013 13:17:38

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ihovahi

Здравейте,

Един приятел е решил да си взима Форд Бронко от 1988 год. Мотор - 2,9L с автоматични скорости.

Изникващите въпроси са следните:

1. Надежден автомобил ли е?!
2. Лесно ли се намират части за него?!
3. Надеждна ли е автоматичната скоростна кутия?!

Благодаря предварително на всички отзовали се!!!
Който фôрка "майстор" си нахôда!



opex

Здрасти, понеже това е по-скоро американска кола, както и оф-роуд, питайте в http://forum.americancarbg.com/ и http://www.offroad-bulgaria.com/forum.php също освен тук, че там може да имат и опит от първа ръка. Иначе двигателя е като в Скорпио от тия години, доста корав, също и предния и задния мост били много здрави изпълнения, хубаво било задния да е с шпер щот имало и без.
qaяכSTuning
"I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car is your story, so don't let someone else write the book."
Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща.
Suum cuique

moni74

Аз също се позаглеждам за джип, но с тенденцията да си купя в бъдеще :) Затова ми е интересно какво е шпер и за какво служи? Предварително сори за спама.


----------------------------

opex

шпер е друго название за LSD, диф с ограничено приплъзване, като буксува да въртят и двете гуми на съответния мост вместо само едната
qaяכSTuning
"I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car is your story, so don't let someone else write the book."
Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща.
Suum cuique

ihovahi

Орех, много ти благодаря. Само за части нещо знаеш ли?! Или всичко се поръчва от САЩ?!
Който фôрка "майстор" си нахôда!


whaaazp

Ако можете да си го спестите това приключение, ще е най-добре според мен... :)

ihovahi

Ами влезнала му е тая муха в главата... и няма отказваме  :)) и аз му казах, че частите са сложна работа ама...
Който фôрка "майстор" си нахôда!


opex

Всяко нещо може да си има частен случай, но не знам защо аз все съм чувал, че от щатите чарколяците били по-евтини до тук за доста американски коли. Пък и ако не се чупи често съвсем.
qaяכSTuning
"I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car is your story, so don't let someone else write the book."
Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща.
Suum cuique

whaaazp

Може и да е така.. Всичко е доста е по-евтино, като начална цена. След това като му сложиш доставка и ти сложат мито и цената става... ???

p.s. Не говоря за случаите когато си накупиш един евро палет части..

Nikola

Един приятел има ван американски Шефролет 4.2 бензин, 160 коня май беше - адски двигател и знае
някакъв магазин в София за части за само американски автомобили и каза, че на доста добра цена са.
Ама това беше 2010 година. Сигурно и сега го има този магазин - вече не са малко американските модели у нас.
Та въпроса ми беше, че няма да са трудни частите според мен.
"Двеста вдигам - мощност има. Не е лети, не е зима. Зарад тази служба гадна камерата в Монца падна. Тежко карам в моя стил - и немай грижи Форда яко движи!"