Нужда от ел. елементи

Започната от opex, 26 Декември 2015 01:56:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

opex

Преди много години ми правиха един усилвател и в кутията е малко паяжина от кабели, а освен това и използваните елементи са... доста зле меко казано та звука е шит и пращи, и от предусилвателя няма нужда и тн... та реших да го преправя на платка и с подходящи елементи, при това с джъмпери за възможност за работа в мостов режим за един бас към 100-150 вата RMS (зависи от захранващото напрежение)
http://prikachi.com/images/172/8538172Q.jpg и стигнах до тук (стъпалата 2бр TDA7294V ще ги лепна на края) и няколко елемента не ми стигат та да го пусна, а пусто Елимекс, Комет и тн нищо не работи :'(
Та, някой в Сф ако има
1 резистор 680 ома и (ама точно 680, 690 и 670 имам, пусто да остане... :D )
4 полиестерни кондензаторчета 0.1(104) (те са едни паралелепипедни такива жълти, сини, червени...) нека се обади :D
///това при положение, че ползвам стария захранващ блок, иначе ще ми трябват още два кондензатора по към 10000uF 50v, два 47uF 50v и два керамични 0.1(104) и по-як траф с две еднакви вторични по 25-30V 6-10A :D ///
Ша си ги платА :D Просто ме сърбят ръчичките да видя как ще свирне сандъка с двата 8"-ви дето свиреше в багажника на Ескорта и нимоа да чакам.
Аз имам 10-11 по 1000uF 6,3v (че разкоствах една дънна платка) ако някой иска да си ъпгрейдне зарядното :) Наскоро рутера в офиса започна да забива и като му изключих WiFi-я спря да прави мизерии, та му отворих адаптера и вътре два кондензатора по 470uF бяха много доволно цъфнали, и след като му боднах два по 1000 заработи перфектно  ^-^
qaяכSTuning
"I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car is your story, so don't let someone else write the book."
Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща.
Suum cuique


m_focus

За мен все едно че е написано на патагонски :))) иначе респект към хората разбиращи и умеещи да майсторят такива неща със собствените си ръчички  (thup)
карай форд и бъди горд :)

Pyrhel

Орех, с какъв шарка (толеранс) ти трябва 680-омов? Кондензатори имам такива, какви ти трябват?
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

opex

#3
Синьо-сиво-кафяво-златно е този дето вече имам (от два нужни), значи е +/-5% толеранс.
А 4те полиестерни...ддзн как да ти ги опиша. В гугъл като се напише 0.1(104) metal (или polyester) излизат различни форми, цветове. Или по-точно 100nF 50/63v
едит: виж на тая сминка жълтия в средата, май така трябва да изглеждат  ::)
qaяכSTuning
"I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car is your story, so don't let someone else write the book."
Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща.
Suum cuique

opex

Има 2-3 неща да доизпипам по елементите на платката, но ... Към момента съм безкрайно щастлив  (hrn) (happy) (pnga) Звука е просто нищо подобно в сравнение с преди, дори на това тестово говорителче. Туй отдолу е сандъка от Ескорта с двата 8"-ви и понеже сега е вече късно (подкарах го преди г/д час) джангъра ще е утре  :D
http://www.youtube.com/watch?v=WIm_qn3y2IU
qaяכSTuning
"I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car is your story, so don't let someone else write the book."
Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща.
Suum cuique

opex

#5
Ако искате преименувайте темата на "DIY aудио усилвател TDA7294" или нещо подобно, понеже след като го подкарах темата се измества.

Днес взех подходящите кондензатори и след като изчистих teething проблемите...O! M! G! До ден днешен не ме е било страх да усиля звука. Няма предусилвател, входа е директно от източника и зависи от него колко ще се усили. Източника е EeePC-то ми и над 17% започва да става 'лошо'. При това напрежението на трафа е доста ниско - само 26,2V (биполярно), а усилвателя е предвиден до 50V и платката с тези елементи спокойно ще носи поне 40.
Ако някой има мерак ще му помагам. Най-големия зор е да се направи платката. Някой ако знае къде могат по-евтино да ми направят да речем 10-15 бройки да ми каже.

http://www.youtube.com/watch?v=An5rUHq7yKU
qaяכSTuning
"I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car is your story, so don't let someone else write the book."
Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща.
Suum cuique