Батерия смесител за мивка от старите модели.

Започната от TourneoRS, 23 Септември 2015 17:52:28

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

TourneoRS

Вкъщи смесителите на мивките ми са прецакани. Тръгнах да ги сменям с нови и съответно се прецаках и аз . Оказа се че новите модели са с по-голямо междуврътково разстояние . С една дума на мен ми трябват с размер 160мм между врътките. В олекса намерих някаки, и то точно в Русе , но не ми се дават 40лв за рециклирана  :-X . Бих предпочел нова, но удрям на камък засега с намирането им .

Имате ли идея къде мога да намеря?

IVECO -  с него не се ходи надалеко .



Pyrhel

Какво е прецаканото им? Има само кранчета и гумички за тях.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

TourneoRS

#3
Това беше първият вариант за който се хванах но при мен не се получава. Никога не можеш да ги докараш да са стегнати и точно на мястото си . Не помагат тефлонови ленти, на следващия ден протича . Аз имам и едно допълнително Т образно отклонение /ба ли го как се казва точно/ на  което е включена водата на пералнята .

Има кранчета , но са износени вече местата им. Когато ги сложа и ако пристегна повече превъртат. На два пъти вече цялото кранче остава в ръцете на половинката , и тя не си знае силата.  :D
IVECO -  с него не се ходи надалеко .

Danchev

Има специални "машинки", с които се минават леглата и ако не са дълбоко наранени/отчупени вършат работа. После мяташ едни керамични кранчета ... :)
How about a magic trick?

Alexi

Цитат на: TourneoRS в 23 Септември 2015 18:59:18
Това беше първият вариант за който се хванах но при мен не се получава. Никога не можеш да ги докараш да са стегнати и точно на мястото си . Не помагат тефлонови ленти, на следващия ден протича .
купи си течен тефлон ,една синя тубичка е обикновено .. не е евтин ,но ти гарантирам че няма протичане с него .. мажеш на голи резби ,затягаш на ръка до където трябва да са ексцентриците оставяш го половин един час да стегне хубаво и после си монтираш чешмата

Pyrhel

Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Alexi

българския изглежда така ,върши работа :

има и вносни .. сега забелязвам ,че и тоя не е български ,за 10тина тубички не съм забелязал ,че пише "произведен в Италия"

Pyrhel

Това само за вода ли е? Дали е масло-устойчив?
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Alexi

мда аз го ползвам понякога и за уплътняване на резби подложени на горива ,макар че за там има по подходящи неща ако се интересуваш от нещо качествено за масло/гориво разгледай Локтайт какво предлагат ,там има и големи разфасовки .. чети внимателно описанието много видове са ,имат едни дето сложиш ли няма развиване без горелка/сушоар на 500-600 градуса ,ето това е доста добро http://www.loctite.bg/loctite-1199.htm?nodeid=8802627256321


Pyrhel

Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Иван Вълков

#11
Цитат на: TourneoRS в 23 Септември 2015 17:52:28
Вкъщи смесителите на мивките ми са прецакани. Тръгнах да ги сменям с нови и съответно се прецаках и аз . Оказа се че новите модели са с по-голямо междуврътково разстояние . С една дума на мен ми трябват с размер 160мм между врътките. В олекса намерих някаки, и то точно в Русе , но не ми се дават 40лв за рециклирана  :-X . Бих предпочел нова, но удрям на камък засега с намирането им .

Имате ли идея къде мога да намеря?


Здравей колега,
Преди батерията нямаш ли ексцентрици? С тяхна помощ можеш да лавираш в рязтоянието. Отделно вентила/крана за пералня си е кран за пералня.

http://www.profesional.bg/img/objects/products_2470_100706122432.jpg

Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!

Dmitarcho

Мда...както казва Вачето, трябва да имаш такава джаджа да можеш да си мениш разстоянието между кранчетата...освен ако не са набутани много на вътре в плочки/замаска да не можеш да ги връткаш. Както неше писал някой....има и машинки за "полене" на леглата на кранчетата. И като всичко стане...си вземи тякива кранчета, които нямат крайно положение - не могат да се стягат - аз съм с такива вече няколло години ;)
Ръца Пръца

Иван Вълков

Безконечни са тия кранчета. Всъщност те са керамични но като стигнат крайно положение врътката превърта и го няма момента да затегнеш прекалено много.

Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!

TourneoRS

#14
Преди батерията няма ексцентрици, резбата се подава направо от фаянса , сложили са тръбите  да съвпадат точно, баси и майсторите. Ще потърся  такава машинка за поправка на  резба , може да се оправи работата.

Половинката започна да мрънка направо за нова мивка със смесител с една врътка и т.н. ама трябва да я плащам от "мъжките " пари  (rofl)
IVECO -  с него не се ходи надалеко .

Иван Вълков

#15
Винаги може да си монтираш нова батерия с ексцентрици. В комплекта има и декоративни розетки. Само внимавай с по ефтините ако ще купуваш като стягаш да не пукнеш присъединителната гайка(не че няма резервни). От по ефтините. А ФормаВита стават.


П.п. Ако искаш пусни една снимка да умуване.

П.п. Оффф чета и не вниквам....тебе ти се подава резбата.....евентуално с някоя къса муфа за да излезнеш на отвор или ако има нестандартен ексцентрик.

Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!