Помощ за масло 0w-20

Започната от Pyrhel, 03 Април 2017 03:48:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Pyrhel

Трябва да взема някакво масло 0W-20. Оригиналното е 40 лв/л и 200 лв за масло няма да дам (poop)
На идентични цени от около 20 лв/л са 3 варианта, като всички се вписват в ILSAC стандартизацията, което се иска в книжката. Въпросът е кое да избера:
Motul 8100 ECO-LITE 0W20
Yacco Lube HY 0W-20
Bardahl XTS 0W-20

Какво ще кажете?
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


Mondeicho

Аз от Мотул и Яко съм доволен. С този вискозитет не съм ползвал, но най-добре да пробваш едно след друго и да си прецениш. Взимай Мотула и не го мисли толкова.
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

Alexi

5в20 взимай закво 0 ,тука не става -30 .. има малко повече избор .. това за каква кола ?

Pyrhel

А не, по-скоро 0в-30 да взема, студения й трябва рядко. Примуса - 1.8 ввти.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Mondeicho

Ние кога ще видим това, за което само четем??? ???
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

Pyrhel

Чакайте де, ще се селфим на наша територия :))
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Mondeicho

На нас и Япония ни допада, пращай (rofl) :'(
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

BillyBADBoy


Pyrhel

#8
Бе човек, къде ме прати да гледам за масло: централен склад :D
Едно време Риванол беше в стъклени бутилки за дезинфекция :)) Майтапа на страна, ама тия, ни цени, ни наличности, по сайтовете също не намирам тук... Ако ще е от "непознатите", по-добре Amsoil signature series, гледам тук го продават по 25лв/квартата (125лв за 1.25 галона).
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

ivchotr

Що не пробваш ТОВА Имат дилъри и в София.


BillyBADBoy

Цитат на: Pyrhel в 03 Април 2017 19:24:53
Бе човек, къде ме прати да гледам за масло: централен склад :D
Едно време Риванол беше в стъклени бутилки за дезинфекция :)) Майтапа на страна, ама тия, ни цени, ни наличности, по сайтовете също не намирам тук... Ако ще е от "непознатите", по-добре Amsoil signature series, гледам тук го продават по 25лв/квартата (125лв за 1.1 галона).

https://www.ravenol-shop.de/motoroel/0w-20/ravenol-ecs-0w20

shipping EUR 11

dimkaraganchev

Равенолът си е хубаво масло. В Нисан форума редовно вървят общи поръчки на Равенол от Германия и излиза на хубави цени.

Pyrhel

Минаха 4 месеца, а съвсем скоро ще станат 10 000 км от предишната смяна. След доста четене и ровене по лабораторни анализи, може би най-доброто масло за 0W-20 е Amsoil Signature series на цена 125лв за 5 кварти (4.7л). В топ-топ местата е Реванолът (113лв/5л) и Shell Helix Ultra GTL (85лв/5л след голяма отстъпка). Бях решил да взимам Шел, докато не попаднах на цена от 50лв/5л за Petronas Syntium 7000. В oilclub ru не му се радват особено заради недоброто поведение при много студени стартове, но при такава цена и вече стара кола, то ми е фаворит.
Мисля, че съм готов с избора. (pnga)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Alexi

стига да улучиш истинско :)

BillyBADBoy

На Петронас и Амсойл сярата е малко повечко ... зле за катализатора. Shell в момента няма никаква гаранция, че ще вземеш произведено на база GTL (завода в Катар е в планова реконструкция до Септември). Аз бих сложил Mobil1 Advanced Fuel Economy 0W-20 или Valvoline ако не ти се дават много пари.

Риванола също е оферта :)

Pyrhel

Петронаската няма кой да го бие по цена - това също е с доста голяма отстъпка, но 50лв/5л... Сярата наистина е в повече, даже по спомен в руския форум пищяха, че това е най-високото съдържание, което са виждали в GF-5 масло, но беше в нормите на стандарта. Приусите попринцип си похапват доста масълце, притеснява ме с тоя Noack индекс 11.8 дали няма да ми трябват литри за 10к км :D Но къде са 50 лв, къде са 100-130 :D
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

ivchotr

Освен на трите коли, съм налял и на двата мотора съответстващото им масло на Kroon Oil. Двигателите се държат страхотно с него.

Pyrhel

Вчера пуснах един мейл до Руди96 (видях, че те са вносители), интересно ми е каква цена ще обявят за 5л. Ако е конкурентна, бих се замислил.
По думи от сайта на Кроон, има по-добри показатели за течливост при ниска температура, но с по-малко добавки и по-висок Noack индекс (12.5%) от лабораторния тест на Петронас. Заминавам пак за няколко дни, като се върна ако не са ми отговорили от Руди ще им дрънна да питам и ще пиша за цената.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Pyrhel

Като всички, оставили мейл за контакт - не ми отговориха, цените по телефона за Enersynth 0w-20 са: 1л - 18.37 лв; 5л - 80.80 лв. Не е конкурентна, Петронас ще е (dance)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

ivchotr

Е, да. Ама изкарва спокойно по 15 000 км. Сметни го по този начин.


BillyBADBoy

Не бих използвал в едно изречение спокойно и 15 000 км. за масло, но всеки има право да си вярва  ^-^

TourneoRS

Петронас Петронас, горим два за час  ..... баси кой къде го прави това масло?  :D Какво си задълбал с това 0/20 сякаш ще я караш 10 години тази кола. ^-^

а, май то било правено в Малайзия, скъпо е тогава да знаеш  :))
IVECO -  с него не се ходи надалеко .

Pyrhel

Цитат на: ivchotr в 30 Август 2017 21:26:48
Е, да. Ама изкарва спокойно по 15 000 км. Сметни го по този начин.
За жалост дори скъпарските масла по тестовете след 6-7к км са се предали. Попринцип сменям на 10 000 на всички коли досега, на мондеото много осезаемо се променяше звука на мотора след тия км.

Петронас наистина е малайзийска корпорация, държавна собственост. Къде е произведено това - не знам, защото имат не един завод, включително в Европа. Под тяхната шапка например са и Selenia. Логиката ми беше същата - не съм се венчал за нея, а дори и да съм - тия дето сипват масло GM, какво - да не би да им се е повредил мотора... А разхода на гориво дори да достигне 0.3л/100 не може да се избие разликата в цената на маслото при положение, че каквото и да сложа ще сменям на 10к.

Между другото, NGT/Маслата.бг дадоха най-добрата цена за Motul Eco-Lite 0w-20, та ако някой търси това масло, може да ги провери.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Alexi

ем как няма да ти дадат ,един етикет колко струва :))

mondeoto

Цитат на: Pyrhel в 31 Август 2017 23:47:50
А разхода на гориво дори да достигне 0.3л/100 не може да се избие разликата в цената на маслото при положение, че каквото и да сложа ще сменям на 10к.
В смисъл 0.3/100 да е разликата в разхода от масло до масло?

Pyrhel

Да, нали ги водят energy/fuel saving масла, еди колко си % икономия... Ама теста и процентите са срещу някакви минерални много гъсти масла, примерно 15w-40, не помня точно. Честно казано не вярвам между 5-30 и 0-20 да има видима разлика в разхода на гориво (а не 0.004/100, примерно), какво остава от 0-20 до 0-20
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

ivchotr

Цитат на: BillyBADBoy в 30 Август 2017 22:10:27
Не бих използвал в едно изречение спокойно и 15 000 км. за масло, но всеки има право да си вярва  ^-^

И аз до преди 20 години не бих използвал в едно изречение електромотор и автомобил, ама виж какво става сега.

А пък за маслото, за което говоря, поне към момента мога да посочвам само положителни неща. Едната ми кола е на 25 години без няколко месеца. При мен е от 13 години. 11 от тях съм я карал единствено и само със Селения Голд, 10W40. От 2 години й слагам Кроонойл. Сменям го на 15000 км и двигателят е по-тих и по не го харчи, както Селенията.

П.П. Ти си съставяй изреченията както намериш за добре. Аз, както казах по-горе, слагам на 3 коли и 2 мотора масло на тази марка, защото съм сменял какви ли не масла и това съм го тествал на най-старата машина, която се предполага, че е най-зле откъм износване на двигателя, щото е с най-голям пробег. Някой ден ако го прецакат, ще го сменям.

П.П. 2. Неволно ви подведох. Единият ми мотор е на 34 години, пробегът му е по-голям от този на две от колите и на него съм сипвал какви ли не марки масла. Последното е най-доброто.

BillyBADBoy

Ето съставям и следващото.

Тойота Приус 2011 г. и кола на 25 г. без няколко месеца не бих използвал в едно изречение ... най-малкото пък за сравнения на масла.


ivchotr


Mondeicho

В крайна сметка всеки може сам да си прецени какво масло да й слага. Никой не ни кара насила. (rofl)
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.