C какво масло карате фордовете си?

Започната от Alexi, 04 Октомври 2011 14:58:56

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

perun

При мен и най-евтиното масло не го пипа до 8-10хил.км.Сменям на 7-8хил.км. и не робувам на марки.Даже искам да е нещо друго.Последните 5-6 смени винаги различни масла и разлика не намирам....


Pockoo

Здравейте. Днес бях на майстор да смени датчика на водата , масло и филтри. Взе ми 450 лв. Но не за това пиша. Сложил е масло 10w40 какво да правя сега , да го източа ли ? Колата ми е Фиеста мк5 1.3

Наско

Колега, не източвай за сега  маслото, мотора ти няма да се счупи. За тия пари които ти е взел тоя майстор /ако е майстор/, би трябвало да знае какво прави. Все пак питай го каква марка е маслото, защо е сложил такова, спецификацията за Форд ли е ? Или какво имáл, това сипáл. Ако е така отиваш при него и... (bang)
Закования с чук винт, държи по-добре от завинтения с отверка пирон !

F Focus

На твое място веднага бих сменил маслото-лично мнение!
Провери масло с какъв точно вискозитет препоръчва производителят за твоят двигател и такова заливай!
Баси "майсторът", който в днешно време залива масло 10/40?!
Аз затова винаги си купувам маслото от доказан вносител и присъствам на смяната му-ако ми кажат, че не може им казвам сбогом!

ivchotr

Всъщност 10W40 се ползва от какви ли не автомобили.

perun

От Форд имат практиката да използват архайчни двигатели с конструкция преди 25-30год.Тогава какви са били препоръчваните  масла?И тогава  такива оплаквания към разход на масло не е имало.Малко повод за размисъл...

Alexi

за мк5 няма да имаш проблем ,там няма модерни двигатели изискващи тънко масло - карай си колата ,и без това си дал доста за смяната му