Зимни гуми - мнения, отзиви, коментари

Започната от Bobi, 17 Септември 2011 02:04:13

« назад - напред »

0 Потребители и 2 гости преглеждат тази тема.

Bobi

#60
Тези Michelin Pilot Alpin PA3 се оказаха много здрави копелета. Както писах в друга тема, на междуградски път Тир ме избута в канавката при скорост 100 км/ч и резултатът беше две изкривени джанти, а по гумите нямаше никаква следа от поражение. Не знам с други гуми ( китайски или нисък клас)какво би станало...


PcMan

Супер са гумите ти ! За това се купува висок клас гума, как се държи на пътя е само едно на ръка, отделно се вкоравява по-трудно с годините, и е качествено изработена. Аз вече 2ра зима почти сняг не виждам(а съм бил 15 пъти в планината миналата зима), но не съжалявам за А4-ките, които взех преди сезон 10/11. Зимните гуми не са само за сняг. Яд ме е само че не са 17ки, но ми беше писнало от 14ките зимни от сезон 09/10 и нямаше за кога да чакам да намеря 17" джанти, което стана март. Но и 16" ал. за зимата хич не е зле, и без това само 4 месеца съм с тях - средата на ноември (летните почват да возят като дърво) - средата на март (тогава свършва ски сезона  :P )

Bobi

Да споделя и пресни впечатления за поведението на гумите на 10 см сняг. Определно не са най-добрите и доста пъти усетих ABS-a. Но не съм и очаквал да копаят като трактор, все пак е нехарактерно за високоскоростна гума..

Чебурашка

Те и моите не копаят добре снега но нали са зимни европейски  :P,много ми харесват зимните скандинавски но за 2 месеца кеф не си заслужава,ресурса им също не е голям  :-[

hotblooded

 Аз съм със BF Goodrich G-force winter 205/55-16, много добро сцепление, преди да се кача на Мондеото (купих го на 26.01) карах 2-3 дена из София едно BMW 525 ТDS'98ма то беше със Dunlop (незапомних модела, но са нови - монтирани през ноември, зимни) 235мм широк протектор - доста често ме сритваше ABSa или сработваше блокажа на диференциала.... С Mondeo-то забоксувах едва тая сутрин, когато в Младост както докато се опитвах да паркирам предните ми гуми хлътнаха в някаква дупка в стария сняг (затрупата с нов отгоре) до степен "сняг до праговете"... но слязох, с обувки (тип "кубинка") разкопах 2-3 педи пред гумите, няколко пъти "назад напред"  и си излязох от трапа без чужда помощ... Ще кача снимки по какви пътища карах - трябваше да "скоча" на спирачките че да ме срита ABS-a...  Bf Goodrich не са от най-евтините, но не са и скъпи гуми и за мен сцеплението което предлагат (вече им врътнах около 1500 км) на фона на цената им е перфектно.  Но колкото и да ги хваля - веригите са винаги в багажника че всичко става !

escobar

Michlen Alpin вече са на 4 години и 2 месеца - повече от добри отзиви, катерят Княжево, никъде не са оставяли колата и доста устойчиви на износване явно.
Фиестата със Sava копа втори сезон и никъде не са ме оставяли.

Bobi

#66
С ръка на сърцето си признавам, че моите гуми не стават за такива сериозни зими. На чист сняг стават, но при малко заледено и киша са много слаби- боксувам при почти всяко потегляне, а в по-резки завои доста често и поднасям.Не знам защо се получава така.. Може би, защото гумата е високоскоростна и е предназначена за сухи и мокри настилки. Pри отрицателни температури от  -10, -15 градуса на суха или морка настилка са перфектни. Накратко , разочарован съм от поведението им. Би трябвало гума за 400 лв/бр да е по-добра.

hotblooded

 За толкова скъпи гуми наистина е разочароващо. Впрочем коя поред зима ги караш?

Bobi

Гумите са от 2010. Карани са около 1500 км на едно ауди от един мой много близък приятел. Мина на джип и гумите ги взех от него.Аз никога не бих дал такива пари за гуми от магазин.

Backstage

Аз карам с BF Goodrich winter 195/60/16 и доста често си ме подритва ABS-а.Тракшъна се включва задължително при потегляне :-[ Но в това време е нормално.Преди големия сняг ABS-a задействаше само ако се наложеше да спра аварийно.А Тракшъна при повечко газ


ForeverFord

#70
205/55 R16 Michelin Pilot Alpin PA2, към края на следващата седмица ще си кажа преценката относно как стой автомобила на сняг с тях

Легенди:(fe) "качи света на колела";
    Stop Walking,Keep Driving by (fe)

Bobi


dimkaraganchev

Не съм спирал да си джиткам с Фиестата всеки ден, нищо че е със всесезонни гуми. Вярно, че гумите и са по-хубави от повечето зимни такива, но все пак са всесезонни. Така че гледайте си клипове, колкото си искате. :))

hotblooded

 Има "маркови" всесезонни гуми които наистина слагат шир-потребата "зимни" в джоба си....

sky

Аз съм с Dunlop 4D. Засега се държат добре. Един път ми се подхлъзна на завой колата обаче.

Bobi

Ах как ти блазя, че само веднъж си поднесъл... Аз днес пак станах за резил и затънах в никаква дупка..Наложи се да ме бутат. Баси, бесен съм! Утре ще си търся лопата, явно ще сме първи приятели с нея в следващия месец...

momo76

Фиестата е с Hankook W440 - втора зима. Уникално поведение. Все още  никъде не съм закъсал и никой не ме е бутал. А в кв.Витоша никой не е чистил. Незнам от гумите ли е или от колата но съм много доволен.
Мондеото е с Кумхо на 3 зими - въобще не мога да го изкарам от квартала. Окопава се на всеки 10 метра.

tropper

Аз съм с Gislaved новички от 2011... Тук-таме виждам зор с коловозите, пиля гуми и съединител....особено когато трябва да се размина с някого или да завия за да паркирам, ама иначе не се е налагало никой да ме бута. За сметка на това през ден - през два бутам някого, който ми е препречил пътя  :P

Тая зима си е голямо изпитание за гумите. Не помня толкова дълго време да е валяло и да се е задържал сняг и лед. 2004/5 имаше много сняг и ниски температури, ама беше за по-кратко...
Късото съединение прави силата!

http://www.zahranvane.com/

amplified

Днес за втори път ме бутат, спирам на едно и също място и винаги сковава отдолу и навалява нов.
Разбира се колата 'потъва' още вечерта и трябва да изкачвам 'стълби' при тръгването.
Ама архитекта на паркинга трябва да бъде линчуван гол някъде из центъра на София. Няма такъв наклон тоя паркинг.
Днес един даже ме подиграва, че с тия гуми и с тая кола нямало да изляза, еми... накрая него не можахме да го изкараме от окопо, в който беше скрил неговата  :D
Иначе аз съм много доволен от зимата, гуменките ще се запазят почти все едно не са карани :)
Само това чистене всяка сутрин много ме дразни.

AlexanderBozhinov

#79
Истината е ,че и с каквито и да си гуми,влезеш ли в Лайната,между коловозите и в дълбок сняг,спасение няма.Иначе от моита мишелин алпин съм доволен,като поведение на пътя,но винаги имам едно наум :)
И аз тази година се научих да играя с лопатата и се научих да бутам :)
Но последният път в 2 през ноща зад 24-ти блок в студентски заседнах толкова яко,че неможех да си отворя вратата,ядосах се и имах удоволствието да ровя ,за да стигна до гумата,успях да сложа едната верига,за 2рата ме домързя и стисках палци фокуса да тръгне.Както и да е,дори и с една верига бях като трактор и излязох без проблем,но не си усещах ръцете.Мразя да има чак толкова сняг...(Мислих ,че вериги се слагат лесно,но определено не бе чак толкова лесно и въобще не ми беше приятно)....
А утре 14ти не ми се мисли как ще драпам до Боровец,надявам се да не се наложи да слагам вериги(отново),защото това е голямо нещастие.


Alexi

Али ( така се казва Кангото ,все пак е произведено в Турция и му личи) съм го обул с тия :

изненадващо добри гуми ,буквално не мога да закъсам .. в тия снегове тука които бяха се представиха много достойно ..
Гумите на Мондеото Вредещайнки вече 4та зима карат ,имат грайфер но са по зле явно вече са се повдървили ..

hotblooded

Цитат на: Alexi в 13 Февруари 2012 15:15:10
Али ( така се казва Кангото ,все пак е произведено в Турция и му личи) съм го обул с тия :
[
На предната работа по едно време карах един стар транзит - 92ра. Имаше подгрев на предния джам и парно което беше като сауна и загряваше бързо. Началника тогава караше Турнео 2006та - 1.8 TDCi - нямаше подгрев, парното му беше като за бели мечки... и се бъзикахме - абе и двете са форд, ама едната е правена от Ханс, а другата от Хасан :)

yoshi

писна ми от проклетото ринене на сняг  (angry) за гумите с които не мога да се опла4а ultragrip 8 но 2 хубави закъсвания направих с много сняг под двигателя иначе тва са гумите за тази зима  (stir) но както казва колегата влезеш ли в коловозите и подобните шитове нищо не те спасява с нетърпение очакжам края на факаната зима че там където ми е цеха аз съм в ролята на снегорин понеже неминава никакъв градски транспорт и никой не почиства пътя  :'(

dimkaraganchev

Е, какъв е смисълът от скъпи зимни гуми, като вършат същата работа, като среден клас гуми? ;)

Bobi

Тази сутрин за пореден път затънах, но този път си бях виновен аз.И пак нямах лопатка, та се наложи да импровизирам. Заради лекото топене на снега, днес в квартала беше доста забавно. В радиус от 50 метра бутахме поне 8-9 автомобила, като последният идиот реши да изфорсира и ме направи целия в кал...Накратко, имах ужасна сутрин  :D

Vas

Т.е имал си запомняща сутрин  ;D
Днес за първи път на не изчистен път реших да си правя пишки и да си поиграя с Астрата
Гумите са ми Фулда и 4-те на един сезон. Карах с 60, натиснах педала повече, после спирачката и след това чаках 150м. да спра в една преспа от ляво след като се въртях 5 пъти.
Кофти сутрин, но вече няма да си играя като малките деца. Добре ми дойде солената вода вместо кафе сутринта  (hammer)

petermitkov

Цитат на: Alexi в 13 Февруари 2012 15:15:10
Гумите на Мондеото Вредещайнки вече 4та зима карат ,имат грайфер но са по зле явно вече са се повдървили ..
Най-добрата зимна гума е нова зимна гума.
За BFGoodrich за зимните им гуми чувам само добри неща - от Мишелин групата са.
sapienti sat

Alexi

мда де ама новите са по 250 лв .. а зими като тая са на 20 години веднъж .. та тия гуми може и още 1 зима да ги търкалям ..

hotblooded

Цитат на: Alexi в 14 Февруари 2012 09:10:52
мда де ама новите са по 250 лв .. а зими като тая са на 20 години веднъж .. та тия гуми може и още 1 зима да ги търкалям ..
Мойте ги взех по 202 лв/бр. 205/55/16

escobar

Колата като застане по корем на коловоза - няма предно, няма задно, няма скъпи гуми, няма хубави гуми.
Вчера деня беше голямото бутане, тук-там дърпане или с други думи голЕм цирк.

Аз зарязах колата преди една седмица и движа с градски, щото не се трае. Дано кората под двигателя е здрава, че те са скъпи, а по-евтините заместители не знам дали напасват.