Зимни гуми - мнения, отзиви, коментари

Започната от Bobi, 17 Септември 2011 02:04:13

« назад - напред »

0 Потребители и 2 гости преглеждат тази тема.

hotblooded

 Зависи какви са зимните, летните и всесезонните - има различни класове по качество и по цена. Ако се чудиш дали да си купиш лети за 70 лв и зимни за 80лв бройката - ми по добре си купи всесезонни от 150....  Не искам да давам реални примери с марки и модели - да не изглежда реклама, но примера е абсолютно реален за гуми с размер 175/70R14.... И все сезонните наистина се справят по добре от евтеняците!


dimkaraganchev

И това е една от поредните заблуди - колкото по-скъпо, толкова по-хубаво.

Bobi

Не че нещо, но ако твърдиш, че гума Jinyu е близка по качество на гума от класа на Пирели или Гудиър, няма смисъл да говорим.
Естествено, че има случаи и със скъпи гуми, които не са това, което би трябвало да са - за пример моите Мишелин Пилот Алпин или Pilot Primacy. Нека не забравяме, че от 14 до 17 цола има няколко планини разлика :)

hotblooded

#123
Цитат на: dimkaraganchev в 24 Февруари 2012 23:21:54
И това е една от поредните заблуди - колкото по-скъпо, толкова по-хубаво.
Купи си "Vida-Sport 02"  тогава :) Може и "Медведь", или "жълти гуми" тип "Цун Кай Пън"
Скъпо не е синоним на хубаво, но евтино и хубаво е абсолютен нон-сенс!

dimkaraganchev

#124
Хубави доводи си намирате, за да си оправдавате заблудите. :D
П.П. Тези гуми, които ги пишете, аз даже не съм ги и чувал. Но тези съм ги чувал много добре:
- Всесезонни гуми - Vredestein Q3 и Hankook 4S H730. Тези гуми са с много близки показатели, но първите са доста по-скъпи от вторите.
- Зимни гуми - Michelin Alpin A3 и BF Goodrich g-FORCE WINTER. Вторите са по-добри от първите на сняг, но първите са много-поскъпи от вторите.
- Летни гуми - Michelin Pilot Primacy и Hankook OPTIMO K415. Вторите са по-добри от първите на дъжд и сух асфалт, но първите са много-поскъпи от вторите.
Ето, такива примери давам за скъпи и евтини гуми. А вие къде забихте към "жълти гуми" тип "Цун Кай Пън"... :))

Цитат на: Bobi в 24 Февруари 2012 23:52:16
...Нека не забравяме, че от 14 до 17 цола има няколко планини разлика :)
Има, разбира се. Най-вече в цената. Което също не го разбирам. Да караш евтина кола, но да и слагаш по-голям цолаж джанти. И после да пускаш обяви, от рода  на "търся гуми втора ръка...", защото не мога да си позволя нови.

ForeverFord

Цитат на: hotblooded в 23 Февруари 2012 23:51:11
Няма как гуми които са добри на сняг да се справят на вода като летните.... За снега се искат много и тънки ламели, за водата се искат широки канали

И аз мислех така,докато не ми се наложи да пътувам да село този уйкенд с старото Орионче.Отново локви колкото искаш,интересното е в огромна разлика от Michelin-ките,просто доста съм изненадам Michelin-ките на мокро много лошо се представиха,влизаш в локва и срещаш доста голяма съпротивление,все едно ще спреш.Ориона е обурудван  с някакви  Rotex,незнам точния модел,най-интересното беше че като влязох в локва,гумата изхвърли водата на всички страни и без никакво съпротивление.Приятно изненадан останах.

ПС Извода,който си правя,е че името не прави гумата !
Легенди:(fe) "качи света на колела";
    Stop Walking,Keep Driving by (fe)

hotblooded

Цитат на: ForeverFord в 25 Февруари 2012 23:11:01
И аз мислех така,докато не ми се наложи да пътувам да село този уйкенд с старото Орионче.Отново локви колкото искаш,интересното е в огромна разлика от Michelin-ките,просто доста съм изненадам Michelin-ките на мокро много лошо се представиха,влизаш в локва и срещаш доста голяма съпротивление,все едно ще спреш.Ориона е обурудван  с някакви  Rotex,незнам точния модел,най-интересното беше че като влязох в локва,гумата изхвърли водата на всички страни и без никакво съпротивление.Приятно изненадан останах.

ПС Извода,който си правя,е че името не прави гумата !
А пробвал ли си двете в един и същи сняг, на една и съща кола? Зимните не са "идеално гадни" за локви, но дори и на студено летните се справят по добре със локвите от зимните

ForeverFord

Цитат на: hotblooded в 26 Февруари 2012 00:50:39
А пробвал ли си двете в един и същи сняг, на една и съща кола? Зимните не са "идеално гадни" за локви, но дори и на студено летните се справят по добре със локвите от зимните

Зависи какво трябва да разбера под един и същ сняг,но и двете са карани в снежни обстановки и се справят.На една и съща кола няма как станат защото едните са 16-ки другите 14-ки.
Легенди:(fe) "качи света на колела";
    Stop Walking,Keep Driving by (fe)

hotblooded

 14ките ще са поне 30мм по тесни от другите - така че е нормално да се "врежат" по добре във водата. Гуми от различни размери не е коректно да се сравняват.

Bobi

Все пак не си споменал за какви гуми говориш и е нормално да се сетим за "Цун кай пън" и Jinyu:D. А гумите, които си споменал са си доста добри марки, които най-вероятно ще си купя за другата зима. Общо взето съм решил да се развеждам с Мишелин :D


Bobi

Малко да раздвижим темата.. Решил съм да купувам 4 нови гуми, но не мога да реша какво да купя и ще се допитам и до другите, защото отдавна не съм се интересувал какво ново и добро има на пазара. Бюджет : до 200 лв на гума.

supertorr


petermitkov

Цитат на: Bobi в 09 Септември 2012 12:20:32
Малко да раздвижим темата.. Решил съм да купувам 4 нови гуми, но не мога да реша какво да купя и ще се допитам и до другите, защото отдавна не съм се интересувал какво ново и добро има на пазара. Бюджет : до 200 лв на гума.

С две ръце гласувам т.е. препоръчвам Вредещайн Сноу Трак.
Карам с такива и двете коли - просто много добре балансирани гуми - на мокро се държат много добре, в снега нямам забележки.
sapienti sat

Bobi

Колко съм зле.. става въпрос за 205/55/16

hotblooded

Цитат на: Bobi в 09 Септември 2012 21:00:48
Колко съм зле.. става въпрос за 205/55/16
BF Goodrich g-Force Winter.... миналата зима не забоксувах дори и в сняг до праговете, на изцяло "бял" път - асвалт не се вижда от 80 км/ч нормално спиране, без сритване от ABS.

Bobi

Ограничих избора до следните модели:

За около 160 лв
1. Hankook W440 
2. Bf Goodrich G-force winter

Около 200-220 лв
1. Nokian WR G2
2. Michelin Alpin a4
3. Continental ts830

На мен лично ми допадат Hankook-ът и Continental-а. Чудя се дали да купувам ил ида изчакам да излезнат новите модели.

hotblooded

  Това са цените на останалите от предния сезон гуми, новите ще са по-скъпи (за съжаление)

momo76

на Фиестата съм с такъв Ханкоок. Миналата зима си се представи достойно. За мен са идеалните бюджетни гуми.

bay_huy

Това е най-тежкият момент от годината. За ще изчакам да вида какво ще изкарат като гуми за тоя сезон иначе съм на кръстопът между michelin pilot и good year ultra grip ама аз и на размер съм кофти, че ми трябват 18"  :'(

Bobi

Не съм карал Гудиър, но мога да кажа, че Пилот Алпин серията е пълна скръб! Карах ги на 17-ти размер и ги псувах всеки ден! Не стават за сняг и много. Иначе са перфектни за сухо време и минусови температури, за да си бичиш с 180 без проблем.


BIGFORDFAN

 Абе тези: http://www.gumi-europa.com/index.php?option=com_content&task=view&id=32&Itemid=240  как ви се струват? Аз мисля че няма недоволни от тях, а пък гумаджиите на Симеоновско може и да направят отстъпка.

Chr81

Vredestein бяха миналата година сред Топ 4 на най-добрите зимни гуми заедно с Goodyear, Continental, Dunlop. Чувал съм доста добри отзиви.

petermitkov

Цитат на: petermitkov в 09 Септември 2012 19:41:51
С две ръце гласувам т.е. препоръчвам Вредещайн Сноу Трак.
Карам с такива и двете коли - просто много добре балансирани гуми - на мокро се държат много добре, в снега нямам забележки.


Цитирам себе си от този тема :) - и пак казвам много добри гуми от личен опит.
В снега по Боянските улици минавам и заобикалям много закъсали коли.
Гумите за разлика от повечето зимни гуми се държат много добре и на мокър асфалт, не са шумни и не се износват лесно от топъл асфалт.


sapienti sat

Alexi

не се хвърляй на премиум марки ,няма смисъл за зимата .. аз карам тоя модел на гудрич на кангото ,перфектна гума за парите си е - тиха ,държи отлично на сняг ( а сняг не е като да нямаше миналата зима ) сега ще видим втори сезон как ще са .. инак вредещейн са много хубави мондеото ми е обуто с такива но вече не са първа младост ,като бяха нови държаха супер на лед и сняг

mahoki

Моля за съвет кои гуми от изброените са по-подходящи за фокусчето 185/65/15    Gislaved Euro*frost 5,   Bf goodrich G-force winter,  Kleber Krisalp hp2 , до толкова пари съм решил да инвестирам за зимата.

petermitkov

 Според мен Клебера.
А Юрофроста го забрави.
sapienti sat

hotblooded

 От мен глас за BF Goodrich. С такива изкарах миналата зима и съм много доволен.

supertorr

Цитат на: mahoki в 16 Септември 2012 18:45:06
Моля за съвет кои гуми от изброените са по-подходящи за фокусчето 185/65/15    Gislaved Euro*frost 5,
Аз съм за Гиславед. С такива карам 5-6 години и е типична зимна гума мека с добри канали и грайфер. За сняг и лед е идеална, за дъжд е ок. За топло и сухо време / пролет-лято/ не стават- бързо се износва, но пък за това си има летни гуми;)

mirohristov

Искам да кажа, че Гислвад фрост 3 бяха добри. Фрост 5 въобще немогат да се сравняват с фрост 3. Карал съм и фрост 3 и 5 . 5-цата е по-лоша от 3-ката.  При всички положениея двете други марки са по-добри от гиславед-а.
Mалко познат факт е, че като разсипеш домашна ракия върху маса, разсипаното винаги образува границите на Санстефанска България.

mahoki

Честно казано и аз съм в дилема между BF Goodrich и  Клебера, но май ще взема вторите- по ми допадат като шарка ;)