Помогнете за размер на гуми

Започната от icoguns, 17 Април 2018 19:48:38

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

icoguns

Здравейте,от седмица притежавам Мондео 2009 г. 1.8 TDCI 125 к.с. хечбек.На колата има гуми с размер 215/55/16.Навсякъде чета че заводските гуми са 205/55/16 а тук в няколко теми четох че потребителите карат със 205/60/16 или съответните 17-ки.Този размер 205/60/16 никъде не го пише като стандартен за този автомобил.Ето и линк към такъв калкулатор на DUNLOP от тази тема:
http://dunlop.tiremanager.de/article/tyres/car_selection/tyres/resetFilter/true/PKWIDCode/P00006800005163
Та въпроса ми е: мога ли да си взема 205/55/16 и да ги монтирам на съществуващите джанти,тъй като цената им е мнооого по ниска от на 215/55/16 .
За сведение 205 мога да взема за 110 лв хубава маркова гума ,а същата гума 215 струва 170 лв.
Ето го и Мондеото да се похваля :


Mondeicho

Честито за придобивката! Само безаварийно шофиране и много да те радва! Колкото до гумите естествено, че можеш да си вземеш по масовия размер (откъдето идва и по ниската цена)  ???
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

icoguns

Благодаря, няма да му мисля повече, ще взема 205/55/16 и хем по - голям избор, хем по - ниска цена.

jo_jo

#3
И аз така питах като си купих мондеото за 205/55, така ми отговори Алекси:

Цитатна тая голяма кола 16 стоят много смешно ( особено ако вземеш по ниски гуми както се каниш .. вярно че са по евтини ,ама тя и дачията е по евтина от мондео а не си си я купил ) .

Виж си табелката на вратата фабрични размери са 215/55/16 (скъп), 215/50/17 (скъп), 235/45/17 (най-евтин от всички и има избор) и разбира се 18-ки и тн. Аз карам с 235/45/17 на оригиналните джанти (7.5J трябва да са, защото има и 7j модели). От не фабричните 225/50/17 е популярен, но отново е скъп, но пък има повече втора употреба.  Също така си гледай и тегловия индекс, аз за летни търся 97, ако ги смяташ килограмите по осите може и по-малко, но информацията, която намерих беше за 97. Резервната е 215/55/16 с теглови индекс 93, но пише макс 80км/ч.

За зимата съм с 215/55/16, приятно се усеща екстра гумата, но се жертва и малко стабилност (и визия ако има значение).

icoguns

Изобщо не се бях сетил да погледна табелката на вратата.Съгласен за визията с по-големите джанти,но тъй като сега става въпрос за пари и идеята да купя и джанти и гуми с по-голям размер отпада.Харесал съм NOkian LINE XL(подсилени) теглови индекс- 94, скоростен -W. 205/55/16 цената е 102 лв. което е иделната цена.
Благодаря.
P.S. Колкото до Дачията от цитата,карам служебна такава и всъщност тя има повече екстри от мондеото ми за съжаление  :D

jo_jo

Nokian LINE са еко гуми, в комплект с това, че се каниш да сложиш тънки гуми няма да е стабилна. Предните ми бяха nokian z-line, които са UHP гуми, но се нацепиха на втората година и ги смених тази година. Поразгледай ревюта примерно на tyrereviews.co.uk

icoguns

Ами за съжаление бюджета е до 100 лв на гума.Приемам препоръки до утре,когато покупката ще бъде факт.Не искам китайски гуми,каквито има много на тази цена.

ekstremniat

Цитат на: icoguns в 19 Април 2018 22:15:45
Ами за съжаление бюджета е до 100 лв на гума.Приемам препоръки до утре,когато покупката ще бъде факт.Не искам китайски гуми,каквито има много на тази цена.


Унироял Рейн спорт 3 за 98.57 моя цена.Доста добри и доказали се гуми

Alexi

виждал съм волво S80 с монтирани 205/55 вместо значително по скъпите 215/55 .. стои много жалко и като изсипано ,гумите са смешно малки на фона на купето , недей прави тази грешка .. вземи си читави гуми втора ръка с правилния размер ,той не е измислен случайно от производителя .. даже ако вземеш по големи е по добре ,225/55 не е ли по масов и евтин размер

jo_jo

от средния клас - HANKOOK Ventus Prime3 K125 , но наистина по-добре втора употреба ако нямаш пари за нормален размер.


icoguns

Голям куцуз. В тъпата Варна нищо налично няма. Само китайци и Ласса. Търсих и унирояла и ханкука и вредщайн и нокияна за който писах и всичко това е с доставка за другата седмица. Гуми има но или са по скъпи или евтините за които споменах. Утре ще пътувам извън страната а старите галоши изобщо не ставаха. На трета въртеше гуми. Така че накрая обиколих и хипермаркетите и взех 2 нексена по 89 лв. След месец ще купя 2 по свестни за отпред и тези ще отидат отзад и това е. Благодаря на всички за мненията.
Между другото гледам я сега колата с предни 205 и задни 215 и абсолютно не виждам разлика все едно и също ми изглежда. Вероятно ще се види разлика ако вдигна цолажа.

locke

Поръчвай онлайн, в дианата  има всякакви размери, а в гумаджийниците не е по-евтино

didon80

На мк3 комби съм с 215/60/16 предни и 215/65/16 задни. Мк4 е по-голямо от мк3, ти искаш да слагаш малки гуми като за фокус...

Petar 1966

Колеги,в момента колата-Форд Мондео 3,е с гуми 205-50-17.
Може ли да сложа по-масовия размер 215-45-17,дали ще станат на джантите и дали няма да опират в калника?
Животът иска жертви,но няма да сме ние!

Petar 1966

#14
Днес смених предните гуми с размер 205/55/17 старите бяха 205/50/17.Оказа се, че няма проблем,дори по-меко вози.Километража сега показва точно скоростта,сравних с GPS-a.Гумите са
Continental conti winter contact.Ще ги видя как ще се държат на сняг!
Животът иска жертви,но няма да сме ние!

Petar 1966

На задния мост сложих 215/50/17 .
Тествах ги с пет човека и багаж,не опират никъде.
С по-широко гуми отзад имам усещането, че е по-стабилна.
Животът иска жертви,но няма да сме ние!