Забавни имена на WiFi мрежата в автомобила или у дома

Започната от Pyrhel, 24 Април 2024 13:24:05

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Pyrhel

Тия Фордове не се трОшат, затова - още една спамърска тема - за забавните видими имена на WiFi мрежите у дома или в автомобила.

Колебая се за access point-a в колата: FBI Surveillance Van или LAN Solo (tooth)
В къщи са 2 мрежите - 2.4 и 5 GHz - House LANnister #2 и House LANnister #5 (tooth)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


saggy

Интересна тема. Сравнително скоро попаднах на статия, която описваше как автомобилите следят своите собственици и предават данните към автомобилните производители. Какво се случва с тези данни и къде отиват нататък не се знае. Ставаше въпрос за инфо от геолокация, тоест къде пътуваш с колата, дори и записи от камери вътре в колата. Та, аз лично не бих сетвал никакви точки за достъп в колата заради такива неща. Ако те интересува, Mozilla са направили неправителствена организация, която прави изследвания как и за какво различните стоки следят своите собственици.

Pyrhel

Като цяло не ми пука дали някой ще има статистическа информация :) Какво ще кажеш за GPS-ите на застрахователите тогава?

За предпазливите има настройка дали да споделяш геолокация, диагностични данни и други подобни, но като цяло ако се притесняваш дали някой те дебне - най-напред си остави телефона вкъщи. Вариант за изключване на еСИМ-а в новите коли няма, най-вече заради сервизните обслужвания и SOS бутоните.

По повод телефоните, има доста интересни разработки как се хваща дали например 2 съседни апарата са в едно и също превозно средство, вид транспорт, маршрути и подобни данни за таргетиране. Айфоняците например са вързани към мрежата, дори и да са изключени.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

saggy

Линк към статията.

Какво да кажа - струва ми се доста тъпо всичко да те гледа, анализира и следи. Сега, че всеки го приема за нормално, е друг проблем. Но темата не е за това и няма да я разводнявам. Аз съм скрил имената на wi-fi мрежите, като не те спасява от нищо това, но е една преграда повече от нищо.

Жоро Петков

Аз в нас мрежата си я бях кръстил FreeBeer.

Явно съседите ми не са бираджии, защото никой не дойде и не се е опитвал да се върже.

ivchotr

Аз на мрежата съм сложил такава парола, че понякога сам се мъча повече от половин час да я налучкам, та какво остава за някой външен :D

Pyrhel

Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

ivchotr