Има ли металяги?

Започната от To4kata, 18 Юни 2023 11:52:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ivchotr

И един поздрав за всички чалгари, пък дано разберат в каква заблуда живеят :D



ivchotr

И малко класика. Великите песни не остаряват:


saggy

Почнахте с наборите :)
Долното парче е истинска симфония и докосва много силно всеки слушател.


ivchotr

Няма как да е иначе. Макар, че са ни батковци :D

A ето и едно парче от групата на брата на Рудолф Шенкер - Майкъл (или Михаел, ако трябва да спазваме немския вариант на името му все пак). Двамата се разделят по някое време, което е за добро според мен - колкото повече рок, толкова повече - би казал Мечо Пух :D


П.П.
Тъкмо мислех да пусна Куинсрайк :)

F Focus

#34
Цитат на: ivchotr в 23 Юли 2023 23:45:14И един поздрав за всички чалгари, пък дано разберат в каква заблуда живеят :D


Срам не срам си признавам, че тази група не я знаех-да си жив и здрав, Ивчо, че ме светна, така да се каже, ама ще ме алкохолизираш-тъкмо мислех да не пия тази вечер, ама...Не се оплаквам, де! ^-^
А, за чалгарите съм категоричен, че НИКОГА-нищо няма да вдянат за съжаление! >:(  Притеснен съм накъде вървим, щото е към дъното в много отмошения!
Благодаря на всички постнали все велики хитове!

ivchotr

Gamma Ray e издънка на Helloween, след като Кай Хансен се отделя от кораба майка :D Но пък на концерта им в София свири и пя с Хелоуин. Добре е хората да запазват някакви човешки отношения помежду си, независимо от бизнес интересите и арт различията си.

ivchotr

Още една любима група:



ivchotr

И понеже го подкарахме по-твърдо:



и малко лирично отклонение от същата група:



ivchotr

#38
A като ученик в гимназията ми бяха поставили комсомолско поръчение да участвам в градски конкурс за рисунка на тема: "Фантастика или реалност - изберете сами" :D
Цяла неделя творих слушайки албума на Саксън, от който е и песента по-долу.
Направих аз една картина на цял лист кадастрон и взех първа награда. Връчи ми я лично Любен Дилов - баща.


П.П.
За протокола, на мен лично по ми хареса творбата на един друг участник, мой приятел и съученик от друга паралелка. Но беше прекалено абстрактна. Пък и кой съм аз та да давам акъл на журито (tooth)

И още едно парче от същата група:


ivchotr

Хайде още малко неделно лежерно отклонение  :D





ivchotr

Бат' Гари няма лошо парче, просто:


и най-любимите ми негови творения:



Малко без време си отиде този човек:



To4kata

Цитат на: ivchotr в 23 Юли 2023 23:45:14И един поздрав за всички чалгари, пък дано разберат в каква заблуда живеят :D


Музиката им е топ, ама ... вокалистката не ме грабна! Та се сетих ... "Вокалистка нямате ... Слаба ви е вокалистката, бе Велко!"

ivchotr

Ами старае се човекът, ама е трудно да докараш гласа на Михаел Киске. Да не забравяме все пак, че основателят на Гама Рей - Кай Хансен не се отделя много от уникалното звучене на първата му група Хелуин.
С един приятел от детските ми години имахме игра като поотраснахме - пускахме си парчета на непознати групи, за които всеки беше набарал някаква информация, което в онези години си беше истинско предизвикателство и другият трябваше да познае коя е групата. Ами когато ми пусна за пръв път Гамма рей, без колебание казах, че е Хелуин, само дето вокалът не беше баш същият. То се оказа друга група с друг вокал :D Но с връзка между групите все пак, де.

Ето малко и с Михаел Киске:



ivchotr


To4kata


ivchotr

Киске като по-млад с Хелуин:


и като гост-вокалист с Гама рей:





ivchotr

Щях да стигна и до Пепеляшка. Ама ги бях оставил за по-нататък  :D Но ти благодаря за включването.

Та сега малко по към Скандинавия:




ivchotr

И пак финландци:



Не знам дали подражават на батковците или е просто характерно за пауърметъла, обаче повечето групи в този жанр канят вокалисти с изразена възможност за вдигане на високи тонове, та чак във фалцет. Аз съм втори тенор и докато пеех активно в хора на ВНВУ, се пробвах да вдигам нагоре, обаче е мъчна работа. Не е за всеки това.

saggy

Да посъживя малко темата. От известно време хващам тази песен по Z-rock и е много добра според мен - лека и мелодична рок песен. Поздрави!