Защо се чудите за КАТ

Започната от Мирослав Митев, 09 Ноември 2021 23:25:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Мирослав Митев

Ами аз питам тука?Тези който се чудят дали ще вземат ГТП  ? Ами хора оправете си двигателите и ще минете.Тия дето пушат като локомотиви няма вече да минат.Иначе всичко си е съшото.
Да бъдем реалисти все пак!


ivchotr

Що не сложиш направо адреса на сервиза :D

Жоро Петков

Ми ако може да оправи пушилницте на тънкана, защо не  :D

Мирослав Митев

Пушенето от ауспуха е основно от износени и запеклли частично маслени сегменти . Това е . Колкото и да е тъжно 8)
Да бъдем реалисти все пак!

ivchotr

Не само. Даже е по-вероятно да е от изпечени уплътнения (гумички по народному) на клапаните. Уплътненията се скапват в пъти по-бързо от сегментите. Резултатът е харч на масло, нагар върху челата на буталата и по-висока температура в цилиндрите.

zz_stefanov

Какъв пушек от ауспуха, сив, черен? Варианти за причини бол.

Мирослав Митев

Те  гумичките на клапаните ако са заминали си има леко черен пушек при пълна газ и загуба на масло т,е, доливане.
Да бъдем реалисти все пак!

ivchotr

И като са запекли сегментите, кое гори така, че да излиза пушек през ауспуха?

Мирослав Митев

Ами колега при износен маслен сегмент  обикновенно какво гори? Лимонада ли? ^-^
Да бъдем реалисти все пак!

ivchotr

На мен ми е ясно какво гори. Ама те гледам, че се правиш на разбирач, та рекох да се уверя. Въпросът опря до това, че докато се скапят сегментите, двигателят ще хвърли два - три пъти гумички на клапаните. С други думи, пушекът от ауспуха не е основно от сегменти.

П.П.
Това май не важи за новите двигатели на Куга (rofl) (rofl) (rofl)


saggy

Цитат на: ivchotr в 18 Ноември 2021 22:20:21
Това май не важи за новите двигатели на Куга (rofl) (rofl) (rofl)

Кои по-точно визираш?

Мирослав Митев

Колеги! Визирам всички  и преди и сега пушещи коли не минаваха на ГТП.Нямам сервиз и не съм от НАП.И съм разбирач защото съм предал на вторичните поне 3 коли защото не е било възможно да бъдат оправени 8)
Да бъдем реалисти все пак!

ivchotr

Ако беше разбирач, нямаше да ги докараш до състояние да не могат да се оправят :D

Мирослав Митев

примерно опел тигра с опити но неуспешни за износен двигател купена за 1000 лв Къде отива?
Да бъдем реалисти все пак!

ivchotr

Е колко да е износен този двигател? Ако има мегдан да се шлайфат цилиндрите до следващ ремонтен размер, се шлайфат, слагат се буталата за този размер цилиндри и колата става като нова. Е, ако ги правиш сам тези операции, може и нищо да не стане. Зависи колко разбираш, имаш ли необходимите машини и т.н.

Мирослав Митев

Ами браво явно разбирате от двигатели.Но не и от ламарини.Защото тиграта на 20г много беше зле , Някой видове опел много са зле.
Да бъдем реалисти все пак!

ivchotr

Щото са бавни. Не могат да избягат на ръждата :D