Цени Мото-Пфое София

Започната от _ReSPAWN_, 30 Юли 2021 22:15:50

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

_ReSPAWN_

Здравейте,
имате ли наблюдения от цените на официалния представител на Fорд за БГ - Мото-Фое?
Примерно цена за преглед, смяна на масло и т.н да кажем по-елементарните неща.
Като бивш собственик на Тойота ще кажа, че в ТМ Ауто НЕ ми беше по джоба...


Жоро Петков

Форд Фокус 1.0 Екобууст 2016 - смяна масло, филтри - 350лв
Форд Мондео 2.0 Тдци 2017 - масло и филтри 550лв.
Обслужване на Power Shift 700лв

saggy

При едно мое влизане в МП-Младост за сервиз през 2019г. официалната цена за 1 час труд беше 65лв. На мен ми направиха отстъпка и 1час труд стана 56лв. Вземи си карта за отстъпка при тях, която дава 20% на части и труд. Също така можеш да искаш предварително оферта за съответното обслужването от двете представителства (Люлин и Младост) и да прецениш къде е по-изгодно. Има вероятност цените да са се вдигнали към днешна дата, защото такова впечатление имам от други частни сервизи.

Жоро Петков

В Люлин е 66лв/час без ДДС. Отстъпката от 20% мисля е само за коли 4+ (поне така пише сайта) за съжаление трябваше да обслужа преди 4тата година и не можах да се възползвам от отстъпката.

_ReSPAWN_

Е определено цените са по добре отколкото в ТМ Ауто.
Аз като цяло ще си я правя там до края на гаранцията след 5 години, а след това ще видя, зависи дали ще съм на оферта да я правя там до 10тата година с идеята и плана на 10тата да я заменя с нов модел.

ivchotr

Към 2031 г. всички май ще продават само електрички :D

_ReSPAWN_

Цитат на: ivchotr в 02 Август 2021 12:50:54
Към 2031 г. всички май ще продават само електрички :D
И ти си прав, и тогава който е с 999 кубика кола НЕ електрик ще се прави на гъзе  (rofl)

ivchotr

Да, а бензинът ще се продава контрабандно както алкохолът през '30-те години на миналия век в Щатите :D

stan_mona

Цитат на: Георги Петков в 01 Август 2021 12:04:11
Форд Фокус 1.0 Екобууст 2016 - смяна масло, филтри - 350лв
Форд Мондео 2.0 Тдци 2017 - масло и филтри 550лв.
Обслужване на Power Shift 700лв

Форд Мондео 2.0 Тдци 2017 - масло и филтри 550лв

Маслото струва около 120лв, Филтър около 30лв.

Смяната на маслото не може да да продължи повече от час.

Вероятно са правили нещо друго за 550лв.

Жоро Петков

Маслен филтър 26лв
Дифтунг 18лв
Шплент 10лв
Спирачна течност 20лв
Горивен филтър 50лв
Въздъшен филтър 40лв
Масло 0W30 24лв/л - 142лв
Цените са без ДДС
Работата ми я сметнаха за 2,3 (66лв/ч)
Всичката работа я свършиха реално за 1 час.
Така, че да колегата е прав - без спирачна течност и гор. филтър щеше да излезне 450лв.


_ReSPAWN_

Цените са повече от поносими според мен, само много ме дразни чичката в Люлин на частите...  (tooth)

Жоро Петков

Днес бях приятно изненадан от МП.
Спряха да ми работят автоматичните фарове - останаха на режим постоянно светене и мултимедията в колата стоеше в тъмен режим.
След обаждане в МП и запитване, дали проблеам е гаранционен ми казаха, че ако е датчик да, но ако е софтуер не.
Оставих им колата - проблема се оказа, че бил в управляващия модул (бил забил според тях) и трябвало да го преинсталират. Въпреки това пари не ми взеха.

ivchotr

Софтуера нали не си го слагал сам първоначално? Той ако няма гаранция, кое аджеба е по-важно, че да има ::)

_ReSPAWN_

И на мен ми казаха, че "софтуера" не бил тяхна работа WTF  (rofl)
Аз първоначално имах проблем с ъпдейта на SYNC системата и като питах - не барали, но след това се оправих сам дето се вика...
Още не съм имал причина да ходя за ремонт, но колата няма и 4к километра, ще видим след 5-6.

Жоро Петков

Според мен по-скоро разбирайте, че ако ви "хванат", че сте самобърникали ще ви искат пари.
В моя случай, въпреки, че съм си отключил допълнителни опции с Forscan и беше необходима намеса по софтуера от тяхна страна - не ми взеха пари.
Ъпдейт на системата във всички представителства е задължителен - на Фокуса ми правиха ъпдейт, сега на мотора като ходя ако има нова версия правят ъпдейт, на мотора на жената също.
Би трябвало ако sync-a ти има ъпдейт да ти го направят безплатно.