Масло за 1.0 ECO-Boost Фокус мк3

Започната от dcp, 28 Август 2017 15:50:51

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

dcp

Колеги кажете какво масло да използвам за 1.0 ECO-Boost във Фокус 2014г.
5w-30 full synthetic ли е правилното и дали да взема 4 или 5 литра? И като марка да кажете?


exclusiveremix

моята е 2017г. и се води евро 6.Според Мп Шумен,има разлика в маслата за различните екостандарти на този мотор.В чужди сайтове казват да не се посяга към 5 на 30,а да се спазва заводското 5 на 20 . Е виж... на мен ми наляха 0 на 30.След справка в руски сайтове,излезе че там такова наливат  ;D
Ford Focus Ecoboost Red Edition
Ford Fiesta TDCI Black&White

Pyrhel

Каталожно дават 5w-20, но в англиския форум съм попадал, че наливат 0w-20. Казваха, че за техните дилъри и гаранцията е важен втория индекс да е 20, като не се интересували дали първия ще е 0w или 5w.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

dcp

Доста разминаване в отговорите но поне разбрах че не е 5w-30 :D А колко литра?

Pyrhel

Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

dcp

Значи 4.1 литра. Това е ако се напълни до максимум или минимум на пръчката? Ако е до максимума а аз взема 4л туба дали ще е достатъчно?

exclusiveremix

5 литра ти трябват...Trust me,за да няма после купуване на 1 литър разфасовка
Ford Focus Ecoboost Red Edition
Ford Fiesta TDCI Black&White

Pyrhel

В UK форумите казват, че 4 са достатъчно. Съдбата обича смелите :D
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

exclusiveremix

При чисто нова туба пред мен разпечатана колата събра 4.8 литра и беше на средата.Останалите 200 мл са фюлерина,за да дойде на максимума.
Просто казвам как е при мен
Ford Focus Ecoboost Red Edition
Ford Fiesta TDCI Black&White

Pyrhel

Странно, мернах едно видео и гледах края му, на човека му останаха ~0.9л от 5л туба Кастрол Магнатек с оригинален маслен филтър.
С какъв филтър си? То какъвто и да е филтъра половин литър няма да събере де...
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


exclusiveremix

О не знам за филтъра :-D бяла кутийка с надпис FoMoCo. Даже сега гледах снимката да не би случайно тубата да е 4 литра,ама не.
Ford Focus Ecoboost Red Edition
Ford Fiesta TDCI Black&White

Pyrhel

Май открих откъде идва разликата, преди 2014та събира 4.1, след това - 4.8. Тогава се променя и кода на двигателя. Много мръсен номер :))
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

exclusiveremix

Явно поради това се и сменя маслото.Ей радвам се,че не ме изкара лъжец тука :-D
Ford Focus Ecoboost Red Edition
Ford Fiesta TDCI Black&White

dcp


Pyrhel

Проверка по кода на двигателя дали е от по-старите или по-новите. На твое място не бих се занимавал - взимам 5л и ще знам за следващия път.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

stefato

Аз сложих Castrol Edge 5w30 , побра една цяла туба.. някъде към 4.3литра.
(whogives) ?

(fe) FORD rlz  (fe)

Marian

Здравейте, аз искам да попитам като хора с опит карали такъв автомобил, нивото на маслото мърда ли ви за целия пробег, не говоря за разход а дори и за 1 мм дали ви е падало и за какъв пробег, благодаря!

toto

Моята е 2019г. скоро беше на обслужване в Мото Пфое и маслото е 5w 20  и е събрала според фактурата 4,8л.

dak

Цитат на: Marian в 18 Април 2021 20:56:54
Здравейте, аз искам да попитам като хора с опит карали такъв автомобил, нивото на маслото мърда ли ви за целия пробег, не говоря за разход а дори и за 1 мм дали ви е падало и за какъв пробег, благодаря!

И на мен ми е интересно дали тези сравнително нови мотори с толкова малък обем подхарчват масло  ::)

exclusiveremix

Минавам 72 к км. Редовно проверявам маслото и редовно го хвърлям в интервал между 10к и 12к км.Винаги се използва фюлеринова добавка на Бардал около 200 мл. Досега не съм забелязал някога маслото да се пипа,да го гори или нещо подобно.Отделно колата рядко се настъпва и да се вкарва в големи обороти,ако това има значение.
Ford Focus Ecoboost Red Edition
Ford Fiesta TDCI Black&White


Marian

Аз ли съм идиот, прекалено често ли го гледам, колата е на 73 хил от мото пфое и за 7 хил. км е спаднало с 3мм а всеки казва че хич не го барат тези двигатели. Имам един приятел със същия 100 коня той пък никога не е вдигал пръчката за 5 те години от както го има.

To4kata

Масло само от МП ли ползвате или може да се довери човек и на външен търговец. В Мотото на каква цена продават 5W20 5л. тубата на Castrol?

ivchotr

Цитат на: Marian в 15 Май 2021 10:46:14
Аз ли съм идиот, прекалено често ли го гледам, колата е на 73 хил от мото пфое и за 7 хил. км е спаднало с 3мм а всеки казва че хич не го барат тези двигатели. Имам един приятел със същия 100 коня той пък никога не е вдигал пръчката за 5 те години от както го има.

Е, твоят може и да го бара. Ако 5 години не са вдигали пръчката. Ако и не са му сменяли маслото 5 години, смятай...

Alexi

то ще си покаже ,като покараш още .. 3мм не е толкова много ,да речем 300 грама

Marian

Цитат на: ivchotr в 19 Май 2021 11:15:24
Е, твоят може и да го бара. Ако 5 години не са вдигали пръчката. Ако и не са му сменяли маслото 5 години, смятай...
Няма логика, ако не му е сменяно маслото в мото пфое значи всички са под ножа, тази лично е минавала под 10000 км на година и е пазена.

ivchotr

Твоят приятел, дето не е вдигал пръчката 5 години, само на информацията при смяната на маслото ли е разчитал?
Ако на твоя са му сменяли редовно маслото, но продължава да го губи, значи че или маслото не е добро, или двигателят има проблем. С теч или изгаряне на маслото, примерно.

Mifri

Аз сипвам само Castrol 5W20 Ford Start Stop и не го пипа за 10 000 км. Събира над 4 литра, така, че трябва да се купят 5.

iliyan84

По спецификация двигателя събира 4.6 л като 200мм са филтъра. Относно макарта трябва да се полва 5W 20 на Форд и да не се прави експерименти с друга марка и модификация, защото скъсявят живота на ангренажния ремък( разпада се ) . Това , което се отделя от ангренажния ремък запушва маслената помпа.

ivchotr

На път сме да нагазим за пореден път в необятната тема за двигателните масла. А пък той производителят е написал където трябва на какви спецификации трябва да отговаря олиото, за да работи двигателят както трябва, в това число да не му се разпада ремъкът. Кой може да ти гарантира, че след 15 години ще намираш оригинални фордовски ремъци? Маслата със сигурност ще са с няколко идеи по-различни от тези, които са влагани при пускане на колата от поточната линия.
Та с две приказки, взема се масло, което отговаря на спецификациите, като не се гледа само да е 5W20 или 5W30, като се внимава и да е от читав търговец, защото ментета колкото искаш на пазара, налива се и се кара. Всичко останало води до психологически, а понякога и до психически проблеми :D

iwo_19

Най-често до  финансови  бих казал аз ....