Цъкни реклама - спаси форум

Автор Тема: Въпроси, мнения и коментари за конкретни обяви  (Прочетена 122671 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Dan

• Новак
  • Аз ♥ Форд
  • Публикации: 2
  • Форд: Focus 1.0 Ecoboost
Благодаря за отговорите.

Забравих да спомена, че обикновено годишният ми пробег е 5-6 хиляди км. Сега както често работя и от вкъщи, я ги стигна я не  (tooth)

Има ли нещо специално, за което трябва да се внимава като се взима такава кола от официално предствителство? Не ми се е случвало досега, то като цяло това ще ми е втората кола  ;D
понаучил съм доста неща, за колите, че да няма големи изненади, но нямам богат опит (на 28 съм).

Мерси много!

Неактивен FoMo4

• Форд Фен
  • Аз ♥ Форд
  • Публикации: 86
  • Форд: Mondeo 2.0L Duratorq CR TC, 2011
При покупка на EcoBoost 1.0 преди фейса (преди 2015), трябва да се обърне сериозно внимание на:

възможен теч (смесване на антифриз и масло) заради фабричен "дефект" на капака, закриващ ангренажа. Отстранява се с поставяне на капак от двигател, произвеждан след 2015, където дефекта е отстранен.

Ранно разпадане на ангренажния ремък, който се къпе в маслена баня. Първо, люпещите се от ремъка частици попадат в маслото, а от там запушват цедката в картера, от което спада налягането. Последствията трябва да са ясни. След това следва и скъсване на ремъка. Мисля, че му дават 200 хиляди или 10 години, т.е. едва ли ще е сменян.

Казанчето за антифриза, тръбичките от и към него също трябва да се проверят.

Неактивен ivchotr

• Форд Фен
  • Аз ♥ Форд
  • Публикации: 2339
  • Форд: Focus 1.8 TDDi '00 Focus 1.6 16V '04 Ghia
Те само на Титаниум и Виняле не са с ръчки... тая кола не е за возене на "шефчета" отзад, а е за каране ;)

Дизелът ни, който не е никакво такова специално издание, даже Джия не е, а е от 2000 г., има 4 ел. стъкла. Джията ми също е с 4 ел. стъкла, ама за нея е разбираемо. Тя е 2004 г. За мен лично кола след 2010 г. да я няма тази ежедневно използвана опция е повече от неприемливо.

Неактивен Георги Петков

• Форд Фен
  • Аз ♥ Форд
  • Публикации: 86
  • Форд: Mondeo Mk5 2.0 Duratorq 150ps
Като не ти харесва отиваш при друга марка или пишеш писмо на който подред Форд в момента се води собственик.
Моя фокус беше 26 000лв и бесе с ръчки отзад. Сега Тренд ниво струва 41 000лв. Има и налични за по 36 000лв.
Мотора на жена ми струва 8000лв чисто нов от магазина и всички светлини по него са LED. Във Форд искат 3000лв само за LED фарове. И според мен някои неща са скандално и безмислено скъпи, но това е капитализъм.
Като не ти харесва нещо отиваш при друг продавач.
Като отидеш на оглед на колата винаги можеш да изискаш какви сервизни операции са правени.
Колата ако е обслужвана само в МП всичко е сменяно, когато трябва. Можеш и да попиташ или да видиш в нета какво трябва примерно да се смени на тези километри и да видиш дали е сменено или ще се наложи смяна.

Неактивен ivchotr

• Форд Фен
  • Аз ♥ Форд
  • Публикации: 2339
  • Форд: Focus 1.8 TDDi '00 Focus 1.6 16V '04 Ghia
Прав си по принцип. Обаче когато цялата кола ти харесва и не я вземаш само защото са спестили две моторчета на задните стъкла, които дори вече не са и екстра... е това е дразнещо.

Иначе в Мото Пфое имаха навика да сменят и неща, които не са за смяна. Без да ти казват :D Сега нямам идея как е, защото почти не стъпвам там, но няколко приятеля бяха тръгнали да си купуват секънд хенд коли от тях и останаха трайно разочаровани.

Неактивен Alexi

• Модератор
  • Властелина На Дизела
  • Публикации: 9244
  • Форд: '12 Peugeot 508 2.0hdi
то ако вземеш Тренд от Германия 100% ще е с ел. стъкла отзад ,при нас оборудванията са някак орязани .. бях го забелязал още преди години ,когато гледах такъв нов фокус ,ма не ме грабна нещо ..