Мондейчо( 2.0 ТДЦИ, 130 к.с., 2004 г.), да се покажем вече...

Започната от Mondeicho, 06 Декември 2015 00:42:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Mondeicho

Това бе началото, месец 02.2015 г.









Благодарение на Светльо се сдобих с това:





За съжаление късно разбрах, че е трябвало да скъся и закривя края на тръбата на задното гърне и след едно магистрално пътуване:


Сега сме така:



Благодарение на форума успях да сменя много дреболии, които бяха счупени или липсваха. Също така направих шумоизлация на вратите и пода, но нямам снимков материал. Използвах битумна лента "Flash band" и преди съм я ползвал и съм доволен и К флекс самозалепваща изолация 20 мм отгоре.

Това(гумите на спирачката и съединителя) е от бг фирма по 3.5 лв./бр., доволен съм...



И малко от интериора:










Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.


ihovahi

Много хубаво мондео, а и е видно, че се грижиш за него. Нещо по интериора правил ли си?!
Който фôрка "майстор" си нахôда!


Pyrhel

Сменил си таблото, за да имаш среден разход и сега ти свети ESP-то? :)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Mondeicho

По интериора не съм пипал нещо основно, сложил съм малко карбоново фолио на централната конзола, монтирах автопилот, но още не е активиран, монтирах плафон на тавана за задните пасажери и навсякъде съм с лед крушки.
Pyrhel, таблото е сменено заради трипа( аз нямах) и е от автоматик. Свети esp, защото нямам и няма как да го активирам/дезактивирам. Не ми остава време да ти се обадя за да отстраним това и да активираме автопилота. Исках да те питам ако сложа моето оригинално табло ще може ли да вземем данните от него и да се прехвърлят на това?
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

Pyrhel

Кои лампи да светят/не светят се прехвърля като инфо, да :)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Dmitarcho

И аз сменях таблото....на новото има лампа за есп, но не ми свети постоянно. За темпомата...имаше ли окабеляване ?
Ръца Пръца

Mondeicho

Имаше всичко както е обяснено в темата за поставянето на такъв. Аз само смених превключвателя на спирачката и добавих този на съединителя и еърбега с копчетата.
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

ValkataFF

Браво колега добре се грижиш за колата, а да те питам от коя фирма си купил гумите за педалите ... ^-^

Septerra

Браво, добра работа! :)

Гледам, че на волана си сложил калъф. Аз съм със същия, но разглобих сивите пластмасти от волана и подпъхнах отдолу калъфа. Опитай да го направиш, много добре се скриват дебелите ръбове. :)

Mondeicho

#9
Цитат на: ValkataFF в 07 Декември 2015 11:06:31
Браво колега добре се грижиш за колата, а да те питам от коя фирма си купил гумите за педалите ... ^-^
Надявам се да не се приема за реклама- фирма Авто бим, имат и сайт.
Septerra ще си поръчам такъв от естествена кожа, защото този го бях взел за проба дали ще ми допадне и тогава ще пробвам как стои ( не е ли малко мястото за да се побере там?)
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.


Septerra

Побира се перфектно, щракват пластмасите много добре. :)

ValkataFF

Цитат на: Mondeicho в 07 Декември 2015 22:01:32
Надявам се да не се приема за реклама- фирма Авто бим, имат и сайт.
Septerra ще си поръчам такъв от естествена кожа, защото този го бях взел за проба дали ще ми допадне и тогава ще пробвам как стои ( не е ли малко мястото за да се побере там?)
А те универсални ли са ? Защото им званях и казаха че имат са универслани .

valyo08


Mondeicho

Нещо този с когото си разговарял не разбира или не е обяснил добре. За форд са, мисля че стават и за други модели, но си пасват 1:1. Ще погледна дали пазя опаковката за да стане по лесно.
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

Mondeicho



След като вчера чух прословутото съскане се оказа, че съм скъсал маркуча от egr клапана. Някой да е слагал от тези силиконовите?(интересува ме качеството и дали издържа, защото като цена е доста приемлива, не повече от 60 лв., при 200 лв. от МП?)
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

Mondeicho

Време за пастиране и полиране с трите основни пасти на 3М и полирмашина:








Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

Dmitarcho

пу пу пу пу да не му е уроки ;) И аз искам полиране ... :( Идвам ти на гости :P  Драскотини да не вижда сега лака ;)

Ръца Пръца

Mondeicho

Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

Mondeicho

#18
Идвай тя машинката е да се използва, благодаря за пожеланията, но тук никой почти не го е грижа за чуждата кола и затова имам достатъчно драскотини...
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

Mondeicho

След смяната на двата термостата съм много доволен- стрелката и при парно и климатроник не мърда от средата и колата загрява доста по бързо, приблизително за 10 км, преди това и след 30 км не достигаше средата.
Стария голям термостат с кутийката на новия:

Свалих и всмукателния колектор за профилактика и се оказа, че от подгревните свещи работи само една, затова и се смениха всичките. Замерването го правихме с мултицет и след това свалени с акумулатор:






Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.


Dmitarcho

Бравоска ;) Колектора беше ли пълен с мизерия ? Аз като сменях свещите не беше много зацапан колектора.
Ръца Пръца

Mondeicho

Не беше. Предишния собственик твърди, че е бил чистен преди 50 000 км. ЕГР -а беше значително по зацапан. Аз не усещам разлика във вървежа или работата на двигателя  преди и сега след почистването, но поне съм спокоен, че там всичко е наред.
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

Bivola

Свещите горе-долу на колко километра/години са и лесно ли се отвиха, че аз мойте исках да ги сменя, защото не съм ги пипал откакто е купена колата.

Alexi

на мондео се отвиват лесно ,но това дали важи за фиеста 1.4 не знам

Mondeicho

Нямам си и на представа на колко са, но са оригинални. Иначе се развиха много лесно.
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

Mondeicho

Днес се престраших да разглобя дясното странично огледало, защото не му работеше подгрева. Огледалото е с прибиране и му смазах колелцата на моторчетата, които вървят по пластмасовия гребен за да не се окаже в един момент, че ще се изяде колелцето или гребена (и двата пластмасови). Смазах и мястото, където е оста за прибиране на цялото огледало към стъклото. Клемите за подгрева бяха клеясали, изчистих ги, проверих че стига ток до тях и сега всичко е наред. Свалих го като го дръпнах от страната на клемите(горе вдясно) и стъклото излезе от штифтовете.








Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

Mondeicho

Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

hotblooded

Цитат на: Mondeicho в 27 Януари 2016 01:39:24
Една снимка от ,,почистената" ни столица:


Toва да не е в Мусагеница, над пазара? Там беше същата картинка уйкенда

ihovahi

Който фôрка "майстор" си нахôда!


Mondeicho

Благодаря за похвалата Ihovahi, колкото до мястото намира се на улицата до стадион Раковски
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.