Гумаджии в София - не/препоръчани

Започната от Pyrhel, 25 Март 2015 15:14:02

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Pyrhel

Да съберем информация къде да НЕ се ходи и от кои гумаджии имате оплаквания.

Започвам темата с най-близките до мен в Младост-4 в София, на гърба на ХИТ. Като сменях гумите не ми се занимаваше да ги карам на местата, където знам, че балансират на 100% вярно, направих грешката. Машината им явно не е калибрирана и тресе, трябва да ходя да се разправям...



Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


Marlboro

Авто гуми (avtogumi.bg), три пъти балансират, три пъти се връщах и накрая се отказах. След ходене до Дианна-Люлин, нещата станаха от раз.
Момичета, при тези цени на бензина, не идваме само за се видим!

Eastbourne

 Видях темата и реших да влезна да напиша именно за тези момчета, а сега виждам, че именно заради тях си я отворил. Подкрепям написаното и добавям, че не съм стъпвал при тях от както ми изчезнаха и два болта от джантите, за които съм сигурен че отидох с пълен комплект при тях!

Mondeicho

#3
Аз съм доволен от гумаджиите на бул. Св.Кл.Охридски, това е на разклона на Дървеница и Младост в посока Икеа. При гуми накрая на жизнения им цикъл изправиха алуминиевите фордовски джанти и нямаше проблеми с кривене и тресене. За изправяне на 17 ките дадох 120 лв., но съм доволен от резултата
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

jo_jo

Цитат на: Pyrhel в 25 Март 2015 15:14:02
Да съберем информация къде да НЕ се ходи и от кои гумаджии имате оплаквания.

Започвам темата с най-близките до мен в Младост-4 в София, на гърба на ХИТ. Като сменях гумите не ми се занимаваше да ги карам на местата, където знам, че балансират на 100% вярно, направих грешката. Машината им явно не е калибрирана и тресе, трябва да ходя да се разправям...




Ако става дума за тези преди лидл - още едно отрицателно мнение.

Цитат на: Mondeicho в 07 Януари 2016 21:11:03
Аз съм доволен от гумаджиите на бул. Св.Кл.Охридски, това е на разклона на Дървеница и Младост в посока Икеа. При гуми накрая на жизнения им цикъл изправиха алуминиевите фордовски джанти и нямаше проблеми с кривене и тресене. За изправяне на 17 ките дадох 120 лв., но съм доволен от резултата

Ако са тези срещу 8/9 блок, на ъгъла с бул. Ляпчев, също съм доволен, но цените са солени. Изправяли са ми две 17"-ки (не мисля, че бяха криви) плюс монтажа 120лв, за другата кола все още ходя при тях, 14" тенекета - към 28лв. Преди повече се стараеха, мажеха винтовете, дозавиваха на ръка и тн.

Има един Иван от казичене, който го хвалят по форумите, ходил съм при него и съм доволен - 27лв за 17-ките, при положение, че преди са ми взимали между 40лв и 60лв, но си е далеч.

От големите фирми - от мотоексперт съм по-скоро доволен, от маргел не.

... абе тука всички ли сме из младостите :)

Lucy

Аз съм доволна от гумаджиите на бул.Гешов преди ОМВ. Изправяне джанта + оправяне на балон с двойна подложка = 42лв.
"Aко може така, да има... така... повечко екстри, ама така... по-спортна... И ако може направо да си е 2-ка бенЗ... ама да не харчи много... нЕкъде 6-7? Мааааксимум 7,5!" из изискванията на един "рейсър"

Mondeicho

НЕ съм доволен от гумаджиите на Диана - Ботевградско шосе преди Шел-а. Изправяне на алуминиева джанта, която спукаха после я заварявахме и накрая баланса не беше добър. Ако ме бяха предупредили, че има опасност да стане така нямаше да се занимавам- беше само декоративна кривинка по външния борд, гумата не спадаше.
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

opex

Тези на Каблешков, на Т-образното със светофар м-у България и Луи Айер, са перфектни и са с може би най-човешките и справедливи цени, които съм срещал.
qaяכSTuning
"I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car is your story, so don't let someone else write the book."
Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща.
Suum cuique

Spokomen

Виждам, че темата е стара ^-^
И доста теми са такива :-[
Явно малко пишем и споделяме тук, но...
Да ви разкажа за тазвечершното си посещение при Маргел в Младост 1.
След като купих колата с 17" алуминиеви джанти, реших да си купя и едни 16-ки за зимните гуми. Железарки. Харесах си едни от един гумаджия. Внася и джанти ама ми е доста далеч, та затова като дойде ред за гумите - отидох в Маргел при нас.
Нося си аз гумите, нося си и джантите и питам:
Може ли да ми монтирате гумите на джантите и да ги сложите на форда?
Може казват. Давай колата.
Спирам. Свалям първата джанта и се почва.
Лелееее какви са тия джанти бе мой човек? Те от тая кола ли са?
Ами не- казвам. Тя колата дойде само с едни джанти. С гумите на тях. Тези ги купих после.
Ами те криви бе брат, не си ли видял?
Казвам им, че от техен колега гумаджия съм ги взел и са си прави и хубави джантите ( А джантите наистина са добри!!!)
Е щом е от гумаджия - добре вика "главния". Ама ще станат ли на колата?
Мерихме ги казвам, въпреки че си пише че стават, пак ги мерихме и всичко е ОК.
Ахааааа, а къде ги мерихте?
На предните колела - казвам.
Бре- тоя гумаджия много знае бе....
Поне да ти сложим вентили?
Нова са казвам им. Гумаджията ми сложи:)
И така - от дума на дума - 60 лева за монтаж на 4 гуми и качването им на колата. А, да и баланс.
Не знам как е баланса, ама утре ще видя.
Та така за Маргел

https://cursovi-referati-prezentacii.alle.bg/

Когато си на брега - движи се лодката, когато си в лодката - движи се брега!

envo

Focus MK2.5 1.6TDCi 109к.с.


S2N1

В Мергел като отидеш и ако не ти кажат, че имаш крива джанта почваш да се чудиш дали всичко е наред. Станаха пословични с тия глупости. Аз от Примекс на Ботевградско съм доста доволен.

bronc

Аз за това си реших проблема кардинално с едни Michelin CrossClimate като купих колата миналата година (tooth) Иначе на предишната съм сменял само в Маргел и никога не са искали да ми изправят джанта, но може и да е, защото бяха 16ки.

Alexi

как са зимата тия всесезонки ? то не че е имало зима миналата година де :)

Petar 1966

Много съм доволен от гумаджиите на ул.,, Тодорини кукли', срещу 143 училище.При тях ходя откакто работят трима младежи-от около7-8години!
Работят бързо и качествено.И не са скъпчии, сваляне от колата, демонтаж, монтаж и баланс, поставяне на колата-по 10 лв.на гума 17цола.
Налагало ми се е да свалям гума затегната при тях, никога не е имало проблем с ключ от комплекта на колата.
Животът иска жертви,но няма да сме ние!

bronc

Цитат на: Alexi в 27 Ноември 2019 13:21:19
как са зимата тия всесезонки ? то не че е имало зима миналата година де :)

Никакъв проблем не съм имал - излизане от паркоместа с коловози, малки неизчистени улички и т.н. А идвам от кола с AWD и хубави зимни гуми. Като цяло със зимите последните години и моето каране (до 10к км на година) не виждам смисъл от отделни зимни и летни гуми.

Pyrhel

А износването им? При мен меките гуми видимо намаляват доста бързо.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

bronc

Не съм ги измервал, но аз карам по 10к км на година, така че това не ме притеснява особено. Да ме изкарат 6 сезона (3 години) и ще съм доволен.

Alexi

за това време ще се спестят и около 300 лв от гумаджии + много лично време .. и аз съм замислил да набия всесезонките като износя тия летните

bronc

Мда, а и аз както нямам къде да си държа гумите трябва и "хотел" да им плащам.

zloster

#19
Цитат на: Spokomen в 25 Ноември 2019 21:12:04
Виждам, че темата е стара ^-^
И доста теми са такива :-[
Явно малко пишем и споделяме тук, но...
Да ви разкажа за тазвечершното си посещение при Маргел в Младост 1.
...
Та така за Маргел
Трудно е с похвалите и препоръките в България. Гледам си в района на Младост. Пробвай този сервиз за гуми в Младост 3. При отзивите на Гугъл има един с 1 звездичка и коментар: "Някакъв мангал". Няма да се плашиш. Собственикът го взе на работа миналата година (2019). Предлага и услуга на адрес (мобилен сервиз на гуми) - има един дърт Форд Транзит оборудван с компресор и машина за баланс.

Фейсбук профил

Аз го ползвам отдавна и го познавам лично. Един приятел с Меган ЕрЕс (RS) беше много приятно изненадан от отношение и свършена работа. Той имаше проблеми с недобре балансирани гуми от някоя от големите фирми.
Чукча не читател, чукча - писател.
Смисъл, произход и употреба са пояснени на http://dslov.ru/pos/38/p38_229.htm
За обогатяване и подобряване на говорно-писмената ни култура: https://rechnik.chitanka.info/ http://ibl.bas.bg/rbe/ https://rbe.chitanka.info/


ivchotr

Първата зима всесезонките ще са добре на сняг. Втората зима ще ревете по зимните, дето не сте ги сложили. Откак изправих един завой и едва спрях в поляната, такива извращения с колите си повече не правя. А беше преди 15 години.

Мишо

Напълно подкрепям Ивчо. Всесезонна гума ми звучи като безалкохолна домашна ракия  (tooth). Никога не съм карал с такива гуми ( мисля и да продължа така ), но все ми струва, че няма как една такава гума да се държи адекватно и на -10 и на +35 гр. На почти разтопен от жега асфалт и на скован от лед такъв.

ivchotr

При онази случка колата пред мен беше със зимни гуми, а аз с всесезонки за втора зима. Демек с едно лято между двете зими... Бяхме група. Нямаше сняг, но ръсеше нещо средно между дъжд и лапавица. Онзи със зимните гуми си мина през завоя все едно беше лято, а аз в поляната. Добре, че нямаше големи камъни, та само самочувствието ми пострада :D

saggy

#23
Последно  - Маргел Симеоновско шосе - смяна на гуми 16'' с монтаж върху джанти - 74лв :-[  ::)  >:(
Дайте някой читав сервиз на нормални цени в района - младост, студ. град, дървеница, дианабад. Аз май повечето съм ги пробвал, но може да изкочи нещо читаво :)

jo_jo

Ползвах няколко пъти 6+ до шел на малинов. Не съм имал проблеми, но мисля, че последно ми сложиха обикновена тежест от вътрешната страна на алуминиева джанта. Цената беше под 40лв

Pyrhel

Маргел/Радиал/Диана са много скъпи, особено с по-голям цолаж и като добавят тежестите, таксувани на грам...
Затова от години ходя в една голяма в Перник (около 85 км от нас) по препоръка на К. Методиев от форума - хем се разхождам, на връщане хапна в една шкембеджийница и накрая: работа (смяната, като при теб) + обяд + горивото = 40 лв.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

zloster

Цитат на: saggy в 25 Юни 2020 17:02:32
Последно  - Маргел Симеоновско шосе - смяна на гуми 16'' с монтаж върху джанти - 74лв :-[  ::)  >:(
Дайте някой читав сервиз на нормални цени в района - младост, студ. град, дървеница, дианабад. Аз май повечето съм ги пробвал, но може да изкочи нещо читаво :)
На предишната страница съм писал: https://fordbg.com/forum/index.php?topic=6799.msg136962#msg136962
Чукча не читател, чукча - писател.
Смисъл, произход и употреба са пояснени на http://dslov.ru/pos/38/p38_229.htm
За обогатяване и подобряване на говорно-писмената ни култура: https://rechnik.chitanka.info/ http://ibl.bas.bg/rbe/ https://rbe.chitanka.info/