Първия Ranger у ФорУмО

Започната от G_o_c_e_v, 04 Август 2014 20:57:20

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

G_o_c_e_v

Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!


Dmitarcho

Честито ;) Със кеф да си го караш по полятя,и много да те слуша :)
Ръца Пръца

mediacenter

Честито,чудно камионче си си взел!
Имах такова чудо навремето,голяма работа е.Иска тварене...
Само внимавай с блокажа на диференциала по асфалта (race)

Иван Вълков

Честита придобивка! Сега безпроблемно ще офроудиш из нивята. Пожелавам ти да си попаднал на един запазен и читав екземпляр, който само да ти служи вярно.

Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!

G_o_c_e_v

Като всяка една кола втора употреба, си има своите забележки. Хубавото е че са само козметични. Купето, окачването, двигателя, скоростната са в топ състояние. По рамата няма точица ръжда.
Двигателя е 2,5 стария турбо дизелов двигател с 109 к.с. под капака.
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

Pyrhel

Честито и от мен за работния кон. Доходоносно тараляскане! :)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Lucy

Браво! Много е готино возилото. С кеф да си се возиш :)
"Aко може така, да има... така... повечко екстри, ама така... по-спортна... И ако може направо да си е 2-ка бенЗ... ама да не харчи много... нЕкъде 6-7? Мааааксимум 7,5!" из изискванията на един "рейсър"

ihovahi

Гого, ти направо от завода ли го взе бре  8) На мен много ми харесва. Дълги години вярно да Ви служи  (fri)
Който фôрка "майстор" си нахôда!


ForeverFord

Честито и от мен и много безаварийни по нивите
Легенди:(fe) "качи света на колела";
    Stop Walking,Keep Driving by (fe)

viksata



"Мощността определя с каква скорост можеш да се блъснеш в една стена, а въртящият момент определя колко ще се премести стената"


kaloqn

Да ти е честит и много работа да свърши!

Ина Тодорова


hotblooded

 Честито за "камиона" - да ви служи вярно, безаварийно и толкова колкото вие искате :)

G_o_c_e_v

Рейнджа е б*си якото нещо за каране, всеки ти дава път, няма място от където да не мога да мина, паркира и на високо. Обаче се обади и първия детайл за смяна и това беше помпата на съединителя. За веднъж просто потъна педала и трябва с ръка да го върнеш. Излезе гумичката, обаче за гаден късмет, няма ремонтен комплект за тея помпи и се наложи поръчка на цяла нова помпа. То тука пък е другата гадост, че такава помпа нямаше никъде в Б-я и се наложи 2 дена да чакам, докато ми я доставят. Сега е тип топ работата и пак бръмча из нивите с него.
Първото палене на студено нещо прекъсва някой цилиндър и мирише на неизгоряла нафта, свещите ги проверих, работят и загряват на върха си, следва да се наема да извадя дюзите и да ги занеса на проверка. Иначе пали от четвърт но има гадното прекъсване.
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

Pyrhel

Ако искаш премери гумичката и ще проверя в един магазин за ремонтни комплекти, от пиле мляко има :)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

G_o_c_e_v

Благодаря, но на дали вече ще ми се наложи за рейнджъра да търся, обаче за фадромата може и да премеря какви бяха гумичките, че тука намерих едни ремонтни комплекти дето пак тече едната помпа.
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

G_o_c_e_v

Двигателя без Дюзи...

Това са дюзите...

А това са оригиналните дифтунги за излишната нафта, които от Мазда са си проектирали за този мотор и почти няма размер, който да отидеш в железарията и да си купиш други и да си ги пробиеш.

Това е заместителя на алуминиевите...

Паснаха от Исузо.
Дюзите се стягат към главата с 60Nm

А тръбичките за излишната нафта стегнах горе долу според опита ми от други ремонти.

И двигателя финализиран


Важно е преди да се стегнат тръбичките за високо налягане към дюзите, да се завърти двигателя и да се обезвъздушат тръбичките. Като почна да хвърля нафта ги стегнах и двигателя запали, все едно не съм го разглобявал.
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

Alexi


G_o_c_e_v

Трака, като трактор. Ще покараме малко така и евентуално може да му проверим центровката. Все пак ако старите не са били наред е бил на предварение, сега се предполага, че е както трябва да е и идва на закъснение. Като се видим ще го чуеш.
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

G_o_c_e_v

Рейнджа се кара всекидневно и е чудесна машинка. Има малко за ремонт по предното окачване ама е въпрос на време да го оправя.

Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!


Milcho

Само така, точно там му е мястото :)
"по-добре счупен Форд бензин, отколкото здраво БМВ дизел" - Ина Тодорова

ihovahi

Значи ти върши точно работа за това, за което си го взел  8)
Който фôрка "майстор" си нахôда!


G_o_c_e_v

Рейнджа оправдава очакванията и движи много добре.


И търбуха винаги пълен...



Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

G_o_c_e_v

И първата гадост, която ни се случи...

Сега ще трябват минимум 2 нови гуми.
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

Dmitarcho

Неприятно :( Срязано ли е .. или в някоя дупка си скочил ;)
Ръца Пръца

G_o_c_e_v

Ами сложна работа. Настъпах керамична мивка на сметището...
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

hotblooded

 Че и на място не си случил....

G_o_c_e_v

И най сетне дойде време за маслото на двигателя. За 16 000км е намаляло само с 1л.
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

G_o_c_e_v

Днес тунинговах бушона за свещите.


Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

Mondeicho

Важното е, че джипката е в час и може да ти върши работа...
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.