Газов инжекцион за заместител на PCM

Започната от Pyrhel, 29 Март 2014 02:01:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Pyrhel

Трябва ми малко по-специфично инфо, което не намерих или не съм търсил достатъчно...

Могат ли всички входни данни от двигателя - МАП, МАФ, температура на въздуха, ламбда, позиция на кол. вал и т.н. да се засилят към компютъра на газовия инжекцион и освен газовите дюзи, да управлява подаването на искра.

Или иначе казано, мога ли да разкарам тотално фабричния PCM, да махна бензиновите инжектори, на тяхно място да туря газовите и компютъра на газовата да се грижи за запалването и подаването на гориво, да следи смесите, налягането и т.н.?
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


К.Методиев

Фобос имат такава опция, сигурен съм че подържа мап и позиция на вала, не знам как е с искрата защото съм го гледал на кола с механична инжекция и делко.

- Има две житейски правила: Правило 1 - Не се тревожи за дреболии. Правило 2 - Всички неща са дреболии.

KovachevGR

Мисля че не можеше да се оправлява запалването.Влез в сайта на фобус дръпни си софта и разгледай какво има вътре

momo76

Запалване не може да управлява - то няма и изходи за това.
Също така не може да работи без сигнал от PCM за времената на бензиновите инжектори. Газовия комп следи времената на инжекторите от бензиновия, умножава ги по зададен коефициент и ги пуска на газовите. Всички корекции на сместа си ги прави бензиновия.

К.Методиев

Фобос може да работи без времена от бензинови инжектори, това го гарантирам.

- Има две житейски правила: Правило 1 - Не се тревожи за дреболии. Правило 2 - Всички неща са дреболии.

baro

И аз да използвам темата на колегата,кой компютър е с най-достъпен софтуер и лесен за настройка. Насочил съм се към преден кит на ловато,но има вариант да се ползва полска електроника по сломен.

К.Методиев

Може да ползваш всякаква елктроника, ловато не е никак гъвкава система за настройка, доста е отрязана като цяло.

- Има две житейски правила: Правило 1 - Не се тревожи за дреболии. Правило 2 - Всички неща са дреболии.

baro

Добре а някаква определена марка да кажеш.Гледам на Тамона TGstream на Фобос има нещо EasyGasGreen ,има толкова много че се чудя. Изискването ми е да се ровичка лесно ,да е  горе долу качествена. Разбрах ,че Ловатото иска сигнал от бензиновия комп. и си иска ОБД букса.

lordextra

В Индия има такива разработки , НО се подава газовото гориво - течно , е има пострадали докато налучкват, "youtube", така че не е невъзможно. А и газта течна или газова се подава с 2 такта предварение и после се подава искрата а за сега газовото аку подава само газ без ток. В usa ползват megasq... , но нека по запознати споделят.
Не е скъп Бензина, Заплатите са НИСКИ. "Бяло, червено, зелено"- цитат на 3-те Б-та за знамето на България.