Избор на нов телефон

Започната от moni74, 14 Август 2013 00:28:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

escobar

В крайна сметка клъвнах едно Lenovo Vibe K5.
Струва 250 лева без ДДС на свободна продажба без договор, което е добро начало.
Очаквах усещането да мирише на ориз брутално, но не е никак зле. Задният панел е метализиран, но не е метален. Всички копчета са изнесени странично от дясната страна, което е странно, но пък на LG-то бяха на гърба... Пристига с калъфче и протектор за дисплея, което е много добре.
Дисплеят много ми харесва, като се има предвид, че последния месец бях с iphone 4.
Има 2 говорителя на гърба и вади приличен звук - води се Dolby Atmos, ама не разбива камъни в бъбреците както туба в багажника на сръбско.
Нямам проблеми с прегрявания и лагове, бързо ;се свиква с интерфейса.
Веднага се свърза на 4G-то на Макстелеком без необходимост от допълнителни настройки. Сутринта пуснах тест за скорост - цепи мрака.

Времето ще покаже как е, но при гаранция 24 месеца и цена 250 лева излиза по 10 лева на месец.

Sent from my Lenovo A6020a40 using Tapatalk



Pyrhel

Ш' ъпдейтваме ли, след 40 мин трябва да дойде iOS10 :))
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

AlexanderBozhinov

Много ясно :) Въпросът е ще купуваме ли 7цата :))


Sent from my iPhone using Tapatalk

Lucy

Нито 7ца искам, нито тази десятка. Прецаках се  :'( Отключването... заключването - супер много ме дразнят. Великите нотификации - намирам само дизайн промени, които не променят качеството. Като отворих часовника да си настроя аларма за сутринта - егати грознотията с тая чернилка. Ще трябва да свиквам..
"Aко може така, да има... така... повечко екстри, ама така... по-спортна... И ако може направо да си е 2-ка бенЗ... ама да не харчи много... нЕкъде 6-7? Мааааксимум 7,5!" из изискванията на един "рейсър"

Pyrhel

Цитат на: AlexanderBozhinov в 14 Септември 2016 02:25:53
Въпросът е ще купуваме ли 7цата :))
Аз със сигурност 7ца няма да взема, а вероятно това ще е вторият и последен иФон... Много се надразних, гадна клавиатура за чатъри, дайлъра няма опция за търсене по букви като натискаш цифрите, не можеш да видиш обем и големина на снимки и видео, като качваш в ютюб ти трябва 3ти допълнителен апп за ъплоуд във висока резолюция, да споменавам ли за BT, нотификациите са лайно, специалните символи на клавиатурата са лайно, няма агрегиране на нотификациите... Телефон за неграмотни чатъри, които не използват препинателни знаци и спец. символи - нямам друго обяснение. Де*ба и айфоните, 1500+ лв, а реално по-зле от евтин андроид за някаква работа. С нетърпение чакам Google Pixel и мисля моя да го засилвам в ОЛХ...
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

envo

Да се похваля и аз.  За рождения ден жената ми направи подарък Sony xperia XA ultra :p

Sent from my F3211 using Tapatalk

Focus MK2.5 1.6TDCi 109к.с.

opex

#216
Гледам от време на време клипчетата на един влогър(и) (приятелката му е българка, също прави влогове) и днешното е решил да направи с новия google pixel - качеството на камерата наистина е страхотно. Има кратко съпоставяне с 6S+. По-късно на ~10:42 идва истинската съпоставка И при low-light условия. :o
https://www.youtube.com/watch?v=ozWLbmIiRPc
qaяכSTuning
"I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car is your story, so don't let someone else write the book."
Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща.
Suum cuique

Dmitarcho

Мда ... и аз четох, че Пиксела ще е с най-добрата камера слагава в телефон до сега. Но цената не е ли над 1000 лв ?
Ръца Пръца

Pyrhel

Цената е 1:1 с иФон и иФон плюс за 32 и 128 гб. Реално отвън идват на 500-600 лв малките. Много се чудя дали да не си продам иФона на някой бонак за 1000 лв и да взема Пиксел, ама 500 лв ми се виждат пре много за андроидче, което ще струва 200 лв догодина...
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

jinjileza

Де*ба и цените ...
1500 лева за 32GB и 1700 + за 128 GB
Цените на Pixel XL  – 869 евро за версията с 32GB и 1009 евро за 128GB модел ( Това са цени са Германия )

Лично на мен на външен вид ми е грозен ...
Харесва ми това , че са с метален корпус


V.Buzev

Какви са тия цени бре? Хората за такива пари кола си купуват :))

Pyrhel

Пред голямо чудене съм с какво да сменя LG G4, който ползвам от доста време. Харесва ми, работи отлично, по-хубава камера досега не бях срещал, но остаря, батерията му е за смяна...

В момомента се чудя пред LG V30 128GB и ъфон 8+ 256GB. Няма вариант за по-малкото памет, а обикновено ползвам до 4-5 GB. По 580лв са и двата, психологическата ми граница за телефон е 400, но мисля, че си заслужават на фона на нормалните им цени. Ъфон 10 256гб е 170лв отгоре, но съм го задраскал заради дисплея и липсата на touchID. А и 750 лв за телефонче... (nut)

Клоня към ЛГ-то, но колкото и да не харесвам ъфоните, работят отлично и след година ползване заминават х2 на покупната цена (snicker)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

hotblooded

От къде ги намираш на тези цени :)   LG v30 е моя избор...

Pyrhel

От Щатите с договор, тука трябва да си ненормален:
ъфон 10 256гб - ~3к (nut)
ъфон 8+ 256гб - 2.1к (nut)
v30 128гб - вероятно ~1.8к (nut)

Няколко пъти вече е по тая схема от Щатите, иначе ги дебнех на търгове - като станат на една година и тряс за 250-300лв. 2015 взех два ъфона 6s/6s+ 64гб, ползвах малкия година, продадох го х2 и спечелих G4-ката за 140 паунда, а той беше сменен по гаранция преди 1 месец, само батерията, слушалките и зарядното бяха старите. В България всичко е безумно скъпо, само труда е без пари - коли, части, телефони... Последното - клетките за батерията на Приуса - в преебалника са 110-150лв, в UK са 20-30 паунда (45-70лв). Започнах само храна и гуми от тука да купувам (censured) То се вижда и във форума - хората започват от Германия/UK да пазаруват чаркове и масла. Бавно, ама се случват и тук нещата с онлайн търговията...
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Pyrhel

Реших доста лесно - разгледах ги на място, V30 ще е. Не виждам никаква разлика между 6S+/7+/8+ айфончетата, камерите за мен са напълно еднакви, втората на Plus за мен е неизползваема - никога не съм зуумвал през телефон. Даже 6S+ ми допада повече заради физическия бутон. Следващите, които са без, не ми харесва как работят, дразнят ме - направо наказание. Бих преглътнал iOS-а и лимитациите му (които ми пречат във всекидневието), но при претегляне не си заслужава. Огромен плюс му остава, че работи отлично и ще се избият за него в ОЛХ след година.

Пак на 580лв е и Самсуняк Note 8 - еб*си разочарованието. Страшна мизерия за уж топ телефон. Дисплея в края е тъмен заради извивката, отзад, където е изрязано нещо за камерата е кофти - прозира платката през дупката... Писалката е много удобна, ама останалото е отвратително. На мострата дисплея вече беше прегорял, където стои логото на Самсунг и беше много загрял от рекламното видео... (omg)

Какво става с тия телефони?! Страшно скъпи кутийки с лайна?!
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Pyrhel

Дойде време да пенсионирам LG-то. Доста се колебах между Galaxy S9 Plus и OnePlus 6, но вече съм готов с избора...
Във вторник Carl Pei представи OnePlus-а и от обяд съм с него, баси дзвера (happy) (clap)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

V.Buzev

На какви пари ти стъпа ОнеПлюс-а и от къде го пазари?
Аз се метнах на един Хавай П20 (tooth). За сега съм доволен въпреки, че ми се появи някакъв странен дефект на пластмасата пред камерата все едно е залята с нещо и е помътняла, а това няма как да стане!

exclusiveremix

Бе аз се чудя откъде ги барва на такива цени и има ли шанс и нас да ни снабди с такива  (rofl) ( Не не ...хич не съм нахален  (rofl) ) .
Иначе след като преди 4 години дадох 1к лв за сони което ходи 1242394 пъти на сервиз,се зарекох скоро толкова скъп телефон - НЕ.
Затова и аз се оглеждам за халва п20Лайт.
Ford Focus Ecoboost Red Edition
Ford Fiesta TDCI Black&White

Pyrhel

Директно от тях го поръчах. При него няма от авантите - колкото е в сайта им, 8гб рам + 128гб сторидж - 1100 лв.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

AlexanderBozhinov

Pyrhel - > аз още съм с Nexus 5 ( втори телефон ) - все още го смятам за по-бърз от 2/3 от актуалните флагмени :) .
Иначе от няколко месеца по лошо стечение на обстоятелствата съм с Iphone X ( защото за 2 седмици си счупих и 2та Iphone 6 ) . Счупиха се , защото съм "газе " , което ги ползва без протектори и калъфчета .
Сега X-a е с калъф ,защото е 1 кг пари :)
Иначе при X-a  ми липсва бутона , но телефона е зверски бърз.
Пред дилемата Huawei p20 pro , Samsung S9 + , Note 8 или Iphone - > просто нямам колебания , защото толкова пари над 1500 имам предвид за андроид никога не бих дал , докато при ябълката всичко работи както трябва . И учудващо батерията успява да ме издържи 1 ден :)


ivchotr


sinnerman

Написаното в статията меко казано не отговаря на истината. Направих си труда да открия тази германска служба за защита от радиацията(Bundesamt für Ѕtrahlenschutz)та да проверя информацията. Няма такова чудо, нито база данни нито нищо. Открих същата новина прекопирана от няколко неизвестни български саита.

ivchotr

Е, те германците са професионалисти когато крият информация от широката публика :D Обаче нашите журналя са ги хакнали (rofl)

zloster

Цитат на: sinnerman в 09 Август 2018 22:41:10
Написаното в статията меко казано не отговаря на истината. Направих си труда да открия тази германска служба за защита от радиацията(Bundesamt für Ѕtrahlenschutz)та да проверя информацията. Няма такова чудо, нито база данни нито нищо. Открих същата новина прекопирана от няколко неизвестни български саита.
Производителите са длъжни да декларират силата на електромагнитните излъчвания (нейонизираща радиация) от устройствата и да я предоставят. Горната граница в Европа е 2 Вата/кг тегло при усредняване на 10 грама плът. В САЩ горната граница е 1,6 Вата/кг тегло при усредняване на 1 грам плът. Обикновено не е на видно място. Кой колко и как проверява сметките също не е ясно - ако е като при банките - честито.

Числата изглеждат верни. Проверих Хуауей П9 (http://download-c1.huawei.com/download/downloadCenter?downloadId=80029&siteCode=bg) - секцията "EU regulatory conformance".

Любопитната част - тези показания важат, ако устройството се държи на 1,5 см от тялото или до ухото. Това изискване се покрива само, ако го носиш в някаква чанта, а не в джоба на панталона например:
Body worn operation
The device complies with RF specifications when used near your
ear or at a distance of 1.5 cm from your body. Ensure that the
device accessories, such as a device case and device holster, are
not composed of metal components. Keep the device away from
your body to meet the distance requirement.

Някои от старите обикновени телефони постигаха около 0,7 Вата/кг по изискванията за Европа (https://www.gsmarena.com/nokia_6300-1800.php).

Ето и два сайта за спецификации, но за доста модели нямат въведени данните:
https://www.gsmarena.com/huawei_p9-7972.php
https://www.devicespecifications.com/en/model-sar/13753b35
Чукча не читател, чукча - писател.
Смисъл, произход и употреба са пояснени на http://dslov.ru/pos/38/p38_229.htm
За обогатяване и подобряване на говорно-писмената ни култура: https://rechnik.chitanka.info/ http://ibl.bas.bg/rbe/ https://rbe.chitanka.info/

Mondeicho

В интерес на истината, толкова сме се вторачили в телефоните и не знам дали някой гледа тези показатели. След време сигурно и тук ще има "дизелгейт", примерно "телефонгейт". ???
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.