Актове - глоби, давности, разяснения

Започната от Bobi, 27 Септември 2011 01:16:03

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

senatora

тук не съм съгласен за съдия-изпълнителите

имам МНООООГО отпаднали актове заради изтекла давност за административно нарушение
Ако няма къде да отидеш,ела на себе си:)


hotblooded

 В Бургас общината дава на ЧСИ несъбраните актове на 3-4 тия месец. Дори и тези за 20 лв....

Иван Вълков

Абе тая система в КАТ е супер шибана. Днес при подмяна на СУ9свидетелство за управление), ми заявиха на гишето че имам акт от 2009 година който не е платен. Аз им размахах талона и им обясних че няма как да го получа без да съм платил акта...а и миналата година през НАП 200 пъти ме проверяваха заради жилищният ми кредит отделно през това време от 2009 до сега трета кола сменям пак при тея в КАТ. Отсреща само казаха ми като сте сигурен изкаме бележката или дубликат....голямо тичане падна до централния клон на СиБанк. Та от цялата работа 4 лева за дубликат. Просто системата е няма какво да кажа...

Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!

escobar

Адмистрацията в България е едно 30 години назад.
Системите не са навързани, а са усложнени, за да могат да се набутат повече хора вътре. Част от причините за забавяне на така нареченото електронно правителство е, че персоналът ще трябва да се съкрати с едно 40%, ще намалее корупцията и ще отпаднат така наречените уреждачи, които в момента виреят точно заради излишно усложнените и забатачени процедури.

marti1996

наказан съм на 10 август 2014г с чл.20 от ЗДВП няколко пъти отивам и ми презаверяват акта сега е до 10-ти февруари 2015г. дали ако отида мога да си искам талона защото не са ми дали НП през тези 6 месеца.

Marlboro

Ако в шест месечен срок от съставянето на акта не ти издадат наказателното постановление, административно наказателното производство се прекратява и са длъжни да ти върнат талона и да пият една студена вода.
Като отидеш на 10.02. за нова заверка на акта и ако няма издадено НП, си искай талона.
Момичета, при тези цени на бензина, не идваме само за се видим!

Alexi

малко за глобите в Щатите :
Цитатслед една от поредните снежни бури не бях видял знака за инвалиди (беше под една огромна купчина сняг) и бях паркирал на инвалидно място. глобата беше прилежно напечатана на принтер и ми беше сложена под чистачката. $250 ако е платена до 14 дни. след това почват лихвите. ако се ослушвам и не я платя- следващия път като отида да си подновя регистрацията на колата или книжката ще ме накарат да си я платя заедно с лихвите (които за година- две могат да станат $500 и нагоре). ако все пак до 2 години не я платя, излиза постановление за ареста ми. и следващия път като ме спрат за минаване на червено, ще ми напишат глоба за минаване на червено ($150), ще ме арестуват ($75), ще дойде паяка да ми вземе колата ($200-$400 плюс $75/ден за съхранение), ще изкарам времето до следващия работен ден в затвора и след това ще ходя на съд ($250 съдебни такси), ще си платя и старата глоба ($500 примерно) и ще ми вдигнат застраховката примерно с $300/ година за 5 години напред.

Dobrin_Todorov

Онзи ден на тунела на Люлин получих първата си глоба за 6-те години от които имам книжка.
Фиш - 20лв. за каране по транвайните линии... :(

jovani68

Такааа, миналата седмица получих по Старпост честитка за 150лв. от КАТ. Отидох и я платих с бонус -30%
Днеска получавам 3 честитки за по 150лв. от КАТ, пак от същата камера на Тунела на магистрала Люлин - Бучино.
Да им давам ли 315 лева или да чакам? От Старпост не ме намериха и са залепили едно листче. Имам причтелка която проверява системата в КАТ и ми каза за 3те по 150лв. глоби.
Има ли смисъл и какво може да ми сторят ако не си платя ?

Dmitarcho

Няма да избягаш от гобата.... След една седмица, от КАТ, паричната глоба се прехвърля И в НАП... И вече навсякъде те виждат, че дължиш пари на КАТ :(
А иначе.... 4 снимки от една и съща камера....карай полекичка, като знаеш къде снимат де ;)
Ръца Пръца


Lucy

Всички видове фишове излизат в НАП. Докато актовете не винаги.
"Aко може така, да има... така... повечко екстри, ама така... по-спортна... И ако може направо да си е 2-ка бенЗ... ама да не харчи много... нЕкъде 6-7? Мааааксимум 7,5!" из изискванията на един "рейсър"

hotblooded

Колеги,  на какви условия трябва "изпълниш",  че да се стигне до лишаване от правоуправление заради снимка с превишена скорост? 
И каква е процедурата ако друг е карал колата в този случай?

Pyrhel

Превишаване с 51 кмч градско след премахване на толеранса от 3 кмч. В КАТ пишеш или водиш който е карал.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

hotblooded

Почти сигурно съм изгорял,  но мондеото се води на майка ми,  трябва ли да ходя до София,  или може да даде моите данни и да си връщам книжката в Бургас?

Pyrhel

Не съм чел и не съм сигурен когато двамата са от различни места, но не виждам причина да е различна процедурата при описване на данните на водача и след това КАТ да препратят нарушението към теб. Тя и глобата не е малка 350 + 50 за всеки 5 кмч.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

hotblooded

Значи към 500,  ще ползвам и промоцията...

Lucy

Майка ти отива в КАТ София, когато получи снимката. Попълва една декларация, че не е карала тя. Дава твоите данни и ти си чакаш честитката. На един познат дъщеря му беше в същата ситуация и тогава я карах до кат за това.
"Aко може така, да има... така... повечко екстри, ама така... по-спортна... И ако може направо да си е 2-ка бенЗ... ама да не харчи много... нЕкъде 6-7? Мааааксимум 7,5!" из изискванията на един "рейсър"

G_o_c_e_v

В понеделника получих фиш за превишена скорост. Вътре нямаше снимка на моя автомобил. Вие получавате ли снимки или само Аз не получавам?
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

ihovahi

Вече не изпращат снимки... само, че си превишил. Ама на, Вие като сте бързаци...
Който фôрка "майстор" си нахôда!


mirohristov

#139
Може да си с клип.
А ако ти таксуват флашката или диска със записа ще стане още по-дебело.  (rofl)
Mалко познат факт е, че като разсипеш домашна ракия върху маса, разсипаното винаги образува границите на Санстефанска България.


hotblooded

Сагата приключи - не беше градско,  но пак имаше ограничение 60,  350 лв,  ползвах и промоцията....

hotblooded

"При издаване на електронен фиш на съответния водач, нарушил изискванията на Закона за движение по пътищата, не се разпечатва и изпраща снимков материал. Такъв се предоставя само при изрично поискване от страна на съответния собственик на МПС.
Тази Наредба е публикувана в брой 36 от 19.05.2015 г. на "Държавен вестник"
Ето защо и не пращат снимки вече

Alexi

снимка си искате ,ако на нея има дори фрагмент от друг автомобил се обжалва и пада веднага

BillyBADBoy

#143
Колеги, вие вярно ли плащате фишове издадени на база снимки от мобилни камери?!

Има тълкувателно решение на ВАС относно казуса от 2014 г.

(link)

hotblooded

#144
Цитат на: BillyBADBoy в 21 Февруари 2017 21:56:32
Колеги, вие вярно ли плащате фишове издадени на база снимки от мобилни камери?!

Има тълкувателно решение на ВАС относно казуса от 2014 г.

(link)
Те падаха,  ама 2016 промениха закона. 

BillyBADBoy

И как го промениха? Може ли член, алинея ...

hotblooded

Цитат на: BillyBADBoy в 21 Февруари 2017 22:38:21
И как го промениха? Може ли член, алинея ...
От 2015 има нов ЗДП, 2016 го променяха специално за мобилните камери...  Да не мислиш че съм дал 250 лв без да се консултирам  адвокат

BillyBADBoy


Alexi


vorpatril

Аз наскоро успях да си отменя един ел. фиш, доста приятно се изненадах от мотивите на съдията, но в крайна сметка, те бяха в моя полза.