Ford S max гаснене в движение

Започната от AlexBern, 23 Декември 2020 23:06:31

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

AlexBern

Здравейте колеги, отскоро съм собственик на Ford S-Max ,2.0 140 к.с., минах около 7000 км от покупката , а вече се налага да правя ремонти 😁
Проблемът беше,че колата гаснеше в движение и изписва,че двигателя е неизправен, напълних резервоара и с пълен резервоар нямаше проблем, в сервиз ми свалиха резервоара,изкараха страшни парцали неизвестна субстанция ,които бяха запушили цедките на чашката ,колата си запали и нямаше проблеми, след 700 км пак изгасна сменихме и горивния филтър ,продупчихме и капачката на резервоара (да не създава вакум в системата уж) ,резултат няма , в крайна сметка проблемът идва от помпата за високо налягане в която вече има и стружки ,въпросите ми са :
1: Как се процедира след наличието на тези стружки, опасявам са да няма последствия за дюзите ?
2. Да рециклирам ли моята за 800 лв. или да търся втора употреба?
3. Има ли човек от форума ,който продава помпа за високо налягане и като цяло части за S-Max.
Благодаря ви предварително, весели празници !


ivchotr

Ми май е правило при заминала помпа да си отиват и дюзите. Ако вземеш втора ръка, какво ти дава основание да смяташ, че няма да е като твоята, че и по-зле? В този случай шансът ти е да търсиш помпа от кола на малко километри. Примерно претърпяла ПТП. Ама ми се струва леко невъзможна мисия у нас.