Mondeo mk4 2.0i- падащи обороти

Започната от mtvachev, 12 Октомври 2020 00:24:41

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

mtvachev

Здравейте, от скоро съм собственик на Мондео мк4 2008 г. 2.0 бензин (няма газова уредба). Това ми е първото докосване до марката и скоро забелязах първата нередност. Колата като за 145 к.с. си е пъргава и върви добре. Обслужих я и минах първите 1000 км с нея.  Та проблема с кого се сбклъсках е, че когато пусна по инерция или съм спрял на място и изключил от скорост, оборотите на празен ход падат до около 400, после се вдигат до към 800, после пак падат и така през 2 секунди в затворен цикъл.
Някой сблъсквал ли се е с този проблем и може ли да ме насочите към евентуална причина?


ADiDimitrov

Ако е само по инерция, дросела е мръсен и е за чистене. Ако го прави на място е време за регулиране на клапаните! Този мотор не е с хидравлични клапани и искат регулаж .

ivchotr

Може и двете причини да са налице. Ако има и стъпков мотор за празния ход, не е лошо да се почисти и той.

mtvachev

Днес изчистих дросела с почистваш спрей, но се чува като че ли и едно леко тракане от към мотора. Ще проверя дали някой в града може да регулира клапаните, ако пък ли не ще търся помощ при fordmaniac. На колко км. г/д се прави този реглаж при положение, че колата се кара само на бензин?
Ще пиша когато има развитие по темата.

ivchotr

Ако се кара само на бензин, средният пробег за реглаж на клапаните е около 100 - 120 000 км.

ADiDimitrov

Цитат на: mtvachev в 13 Октомври 2020 17:34:39
Днес изчистих дросела с почистваш спрей, но се чува като че ли и едно леко тракане от към мотора. Ще проверя дали някой в града може да регулира клапаните, ако пък ли не ще търся помощ при fordmaniac. На колко км. г/д се прави този реглаж при положение, че колата се кара само на бензин?
Ще пиша когато има развитие по темата.
Сигурен ли си че тракането е от мотора? Провери да не идва от входящия колектор!