Ремонт на преден подглавник за Мондео МК4

Започната от ilincho, 05 Октомври 2020 23:41:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ilincho

Здравейте колеги,

Търся подглавник за предна седалка за Мондеото. В случая ми трябва за пасажерската седалка, но мисля, че са еднакви с шофьорският. Проблема е ясен, вътре е счупен пластмасовият скелет. Лепих го, слагах му някакви планки и издържа 3 месеца. Подглавника няма значение какъв е, дори не ми трябва, само пластмасата ми е важна. До колкото четох, същите подглавници има и Галакси МК3.

Поздрави!


FoMo4

Пробвай с такава планка. Вече година и половина от ремонта на 4 подглавника и не са мръднали.

ilincho

Много благодаря за схемата, направо е безценна![attach=1][attach=2]

FoMo4

Моля!

В долната част има ли рапидки?

ilincho

Не, в долната част не сложих. Няма много възможност къде да се завинти, а и шината на двете колчета доста пречи и реших там да не слагам, но пак стана много здраво. Три от крепежите ги направих с болтове с гайки, за да стане още по-здраво. Сложих и счупената пластмаса между оригиналната и новата планка, така винта се зави перфектно и стегна идеално.

FoMo4

С долните става още по здраво, но и така е добре.

AngelB

Здравейте,

Да запитам в тази тема тези, които са се занимавали с подглавника:
  1. Как да извадя подглавника от облегалката? Натискам лостчето, вдигам подглавника само донякъде, а после - продължавам ли да дърпам със сила нагоре докато излезе или има друг трик?
  2. Как да сваля кожената тапицерия от подглавника, без да я унищожавам? Изглежда ми зашита отвсякъде.

Поздрави.

FoMo4

Здравей,

Подглавника се вдига, без да се натиска контрата. За да го извадиш, трябва да натиснеш и 2те контри.

Тапицерията се сваля с малко "мамата" и много напъване. Трябва да я "разтвориш" като разкопчаеш пластмасовия "цип" набутан в подглавника м/у 2те железа. Няма нищо зашито, просто е много плътно всичко.

AngelB

Цитат на: FoMo4 в 18 Март 2021 22:26:52
...За да го извадиш, трябва да натиснеш и 2те контри.

С риск да прозвучи смешно, кое се нарича контри?

Ако това е лостчето на капачката, в която влизат стойките на подглавника, то при мен е само на едната капачка, другата няма такова.
И при Фиестата, и при Мондеото е така.

FoMo4

Заповядай


AngelB

Благодаря, сега разбрах, едната контра е скрита.
Знаех си аз, че е хубаво човек да попита, преди да чупи  :))