Свързване на модул за фарове

Започната от цветомир, 01 Април 2019 18:38:19

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

цветомир

здр!
нов съм в форума колата ford focus c-max 2.0tdci ghia 2004година
някой можели да ми помогне със свързването на това устройство


G_o_c_e_v

Имаш ли позиция "Авто" на ключа за фаровете? Също така може да погледнеш тази тема...Дневни
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

ivchotr

На този модул май не му трябва позиция "авто" на ключа за фаровете.

G_o_c_e_v

Така е. От други съображения го питах. Също така и последния ред на самия модул също не трябва да се свързва.
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

цветомир

авто имам ама откаде да намеря това реле

G_o_c_e_v

#5
Цитат на: цветомир в 11 Април 2019 20:36:00
авто имам ама откаде да намеря това реле
Кое реле? Реле можеш да си поставиш всякакво, като го изнесеш на страни с кабели. Аз съм го направил релето на затворена верига и когато модула сработи, фаровете светват. Когато пусна фаровете ръчно или функцията авто ми е активна, при светването на минимум габарит, се пуска + до релето, то отваря своя нормално затворен контакт и модула гаси фаровете. На габарит и на фарове, модула не играе роля.
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

цветомир

Цитат на: G_o_c_e_v в 12 Април 2019 08:56:17
Кое реле? Реле можеш да си поставиш всякакво, като го изнесеш на страни с кабели. Аз съм го направил релето на затворена верига и когато модула сработи, фаровете светват. Когато пусна фаровете ръчно или функцията авто ми е активна, при светването на минимум габарит, се пуска + до релето, то отваря своя нормално затворен контакт и модула гаси фаровете. На габарит и на фарове, модула не играе роля.
какво трябва да е релето от каде да се сдобия с него дайте предложение

CARDI

Здравейте, нов съм тук. Не можах да намеря отговор на въпроса ми и затова питам:
Колата е Форд Фиеста 2004г., 1,4тдци, 68к.с..
Искам да пусна късите светлини като дневни, но да светват автоматично след като запали двигателя. Разбрах, че от кабелите на алтернатора не мога да взема +12 волта, след като заработи алтернатора, защото минавали през компютъра и от там се управлява. От къде мога да взема +12 волта, след като заработи алтернатора?
Благодаря!