Фокус III RED

Започната от G_o_c_e_v, 12 Октомври 2018 22:20:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

G_o_c_e_v

След, като майка твърдо заяви, че иска по-нова кола, нямаше на къде да мърдаме с бащата и й взехме какво? Фокус 3 1,6 Дизел с 95 к.с. Няма екстри, но пък е 06.2014г и е на 85000км. По подробни снимки след, като я регистрираме на наше име.
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!


Alexi

айде честито ,красавец е

Pyrhel

Отличен избор! Честита и безпроблемно шофиране!
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

G_o_c_e_v

Благодаря. Стана много тей на късмет. Отбихме се в Мотото при Васко да видим новите и да поговорим и за някоя върната. Е тази още не беше върната, но пък собственичката и имала намерение и "заварката" стана. Още е към Мотото, но процедурите са задействани да стане наша, надявам се до седмица.
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

exclusiveremix

Честито.Подочух за сделката още преди да бъде факт.3ките почнахме да се увеличаваме в този град с този цвят.
Ford Focus Ecoboost Red Edition
Ford Fiesta TDCI Black&White

Mondeicho

Честито. Цветът е страхотен. Само безаварийно шофиране!
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

G_o_c_e_v

Ами вече е и документално е наш. Днес минах КАТ за около 2 часа с много зор, щот ме връщаха 2 пъти за дреболии ама в крайна сметка минах.
[attach=1]
[attach=2]
Имах уговорен час в Мотото да я закачат на диагностика за проблема с температурата. Еми извадиха ми от 9 кладенеца вода, че ,,те така били ама поне имаш парно, а кънектите нямат и парно" и не ми се спореше, само се съгласих, че може да е така и с термометъра се вижда колко е температурата на маркуча след термостата...
[attach=3]
Поръчах си веднага термостат от ИнтерКарса и когато го сменя, ще дам отзиви, дали човека е прав и са си така или има промяна. Не смятам да крия ако Аз не съм прав и наистина нещо е така...
[attach=4]
Нещо обаче съм се объркал, че нямам нула пред 85 000, а то имало.
Забелязах, че има омазняване и на масления тампон, дано е съвпадение, че влезе в сервиза и текна, ще го почистя и ако пак текне, ще го сменя и него. Усещат се вибрации в купето, които при теста не ги усетих, но както и да е.
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

Alexi

имаш парно сега ,щото е +15 .. зимата няма да имаш сменяй термостата а и така гори повече в момента

G_o_c_e_v

Тези неща на нас са ни ясни и когато някой почне да те убеждава в противното, как трябва да се постъпи? Ще го сменя и ще видим дали ще почне да си стига оптималната температура или пак ще седи в това положение. Аз съм сигурен в първото, но не ми харесва отношението, че автомобила е гаранционен, а не се сменят части, които са дефектирали. Ще поживеем, ще видим.
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

Alexi

ако искаш нормално отношение - не е това марката и сервиза .. за жалост ..


G_o_c_e_v

Направих малко тиксо тунинг, като на Ц макса...
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

Alexi

тури едни халогени там ,вероятно ги има по моргите

G_o_c_e_v

Наще караха реното 10 години без халогени, тука пак няма да им трябват. Ако светят, както свети макса, хич няма да сложа.
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

Alexi

те че няма да им трябват ,но за красота предимно

Pyrhel

Дори в мъгла не съм виждал ползата от долните и супер много се дразня, когато в ясно време някой простак кара на включени.
Затова и никога не са ми липсвали, след като ги преправя на дневни с ЛЕД крушки - хем не греят, хем са 15w общо.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

exclusiveremix

#15
Всичко досега което съм карал било то в ясно време било в мъгливо, най-голяма полза съм открил в халогените на фиестата на бащата.По принцип заводския халогенен фар е с кофти осветяване(LED-a който е при Титаниум и нагоре е в пъти по-добре), даже и късите са гадни, но при включване на fog lights положението става различно.
Иначе на фокуса му наблъсках едни LED на халогена, скоро и на фиестата.
Ford Focus Ecoboost Red Edition
Ford Fiesta TDCI Black&White

VENTCI

Честито  8)
Измисли нещо по въпроса с халогените или пр. дневни и т.н.
Само нафта и каране иска машината.

ivopolr

Колега G_o_c_e_v не го ли сменихте този термостат, обеща да споделиш има ли разлика?

G_o_c_e_v

#18
Термостата е сменен почти веднага, след като бях писал, че ще се сменя, но съм дал отговор в другата тема за термостата, а тука съм забравил.
термостат
П.п. през телефона е трудно да навигираш работата, сега видях, че си разбрал, че съм сменил термостата, а реално те интересува дали работи. ДА работи си перфектно, като си седи в границите от 79° до 82°
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

ivopolr



G_o_c_e_v

Нова кола, какво да й пипаш освен консумативите? Масло и филтри смених, след като мина 1 година от последната смяна, а километри няма иначе. И уж всичко точно пък качвам се за тест драйв и А! Термометъра показва -40. Бе тук, бе там, диагностика й закачах, трих грешка за дебитомера, че я запалих да вдигне масло без да го закача и не се оправя. Зарязах я на единия край на базата и почнах да ровя в нета за инфо, какво иска АДЖЕБА тоз Фокус? Няма много инфо реално за този проблем, от един клип разбрах къде се намира датчика за външната температура и той е под дясното огледало, дръпнах му кабелаците и на таблото излязоха чертички, върнах кабела и пак -40. После в някакъв форум разбрах, че за да се ,,калибрира" сам датчика, трябва да се кара за повече от 120 секунди с над 32км и ще се оправи. Таман сядам да я покарам по така и О Чудо, показва си пак правилно. От седене се е оправила.
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

Mondeicho

Понякога и сами се оправят значи  (tooth)
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.