Обжалване на фиш

Започната от B.Stoilov, 18 Септември 2018 17:25:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

B.Stoilov

Мараба юнаци,

както си джитках (няма да казвам с какво, че ме е срам :'() края на юли месец тази година, та взеха, че ме спряха нашите любимци на пътя.
Всичко точно, тъпо им е, че няма за какво да ми се заядат, докато единия кат-аджия с усмивка на лице не реши да ми изцепи "Ела сега да ти разваля настроението".
Отивам до колата аз и нашия ми показва, в последствие вади фиш директно от "апарата", на който написа "връчен на еди коя си дата" (датата, на която ме спряха и разбрах за този фиш) и се подписа.
Съдържанието на фиша - на 31.09.2017г. (преди 1 година), два дни след като съм продал бялото прасе а.к.а Фокус-а ми Ст, новият собственик минал с 39км над ограничението на камерата на Шел Бояна.
Колата не е моя собственост от 29.08.2017г., за което имам подписани протокол и договор. Тоест, новият й собственик е забравил за камерката там.
Разбрах, че не го ли платя в двуседмичен срок  (280лв след отстъпката), спрат ли ме повторно, ще ми вземат книжката.


Отивам аз на 06.08.2018г. в КАТ София да подам документи този фиш да се "отпише" от моето име/ЕГН и да си търсят новия собственик, за което приложих копие на протокола и договора. Дадоха ми входящ номер и ми казаха, че ще получа отговор по пощата. Признавам си бях забравил за тая работа, та днес, месец и нещо по-късно, влизам в системата за онлайн услуги с номера на фиша и все още стои като задължение по моето ЕГН. По пощата нищо не съм получавал.

Някакви съвети какво да правя, че нямам физическото време да ходя в КАТ да се разправям, обяснявайки им, че това е в мой ущърб, тъй като си стои на мое име; да искам да получа отговора; да питам защо се бавят и тн.


ivchotr

A ти като си продаде колата, изпълни ли си задължението като продавач да отидеш до КАТ и да подадеш съответното заявление за сделката? Ако не си, не се учудвай, че те търсят. Много нови собственици на МПС забравят да се обозначат в КАТ и проблемите се стоварват върху главите на старите собственици.

На твое място бих намерил време да отида до КАТ и да си реша въпроса лично. Другият вариант е да продължиш да си джиткаш с договора от продажбата в джоба и като дойде време да ти вземат книжката, да го развееш гордо пред органите на реда. Това може и да не те спаси от отнемане на СУМПС, но пък ще ти даде повод за да ходиш и да се разправяш с обжалване на актове и някое съдебно дело...

B.Stoilov

Май не се изразих много правилно. В моя случай съм бил ползвател на автомобила, тъй като беше на лизинг през Мото-Пфое, реално тяхна собственост до изплащането на задълженията ми към тях по договора. Продажбата осъществихме с тристранен договор, демек аз продавам на МП, МП продава на новия собственик.
А освен това, началото на септември миналата година, новият собственик, който купи колата кеш, е ходил в КАТ да я пререгистрира.
Та към дата 31.08.17 г. колата е била все още със стария си номер, по който номер съм излизал аз като ползвател.

TourneoRS

Аз имах такъв проблем, но той се разви по друг начин. Когато продадох Форд сикито, новият собственик не го е прехвърлил на свое име, а моята грешка беше , че не го отписах от КАТ тогава. Извикаха ме в районното, но не ми казаха защо, и те са едни терци. (tooth) Отивам аз, Енспектора ми извади една снимка, на която се кипри моя хубавец със 108 км/ч на камерата до ШЕЛ а в Шумен  :D :D. Тъй де писах обяснение, приложих и договора, с радост дадох и телефонния номер на купувача ^-^ , полиСая каза Ние ще се оправим нататък. Повече не са ме търсили, но не съм гледал кога са ми махнали фиша, защото сега нищо не ми излиза.
IVECO -  с него не се ходи надалеко .

ivchotr

Цитат на: B.Stoilov в 18 Септември 2018 17:52:02
Май не се изразих много правилно. В моя случай съм бил ползвател на автомобила, тъй като беше на лизинг през Мото-Пфое, реално тяхна собственост до изплащането на задълженията ми към тях по договора. Продажбата осъществихме с тристранен договор, демек аз продавам на МП, МП продава на новия собственик.

Хм. Хем не си собственик, хем продаваш ???

Доколкото ми е известно, в случаите на лизинг, в КАТ излиза компанията лизингодател и след справка при тях излиза името на "ползвателя". Както и да е. Поне двама в случая не са си изпълнили задълженията. Пак казвам, за да ти е мирна главата, разходи се до КАТ с всички налични документи в джоба, които доказват, че към онази дата не си имал нищо общо с колата и ги оставяй да се оправят.

B.Stoilov

Така и направих, но още няча никакъв резултат.

ivchotr

Не си само ти. При няколко хиляди нарушения нали се сещаш кога ще ти дойде редът.

Alexi

Цитат на: B.Stoilov в 18 Септември 2018 17:52:02
Май не се изразих много правилно. В моя случай съм бил ползвател на автомобила, тъй като беше на лизинг през Мото-Пфое, реално тяхна собственост до изплащането на задълженията ми към тях по договора. Продажбата осъществихме с тристранен договор, демек аз продавам на МП, МП продава на новия собственик.
А освен това, началото на септември миналата година, новият собственик, който купи колата кеш, е ходил в КАТ да я пререгистрира.
Та към дата 31.08.17 г. колата е била все още със стария си номер, по който номер съм излизал аз като ползвател.
то това не е дори продажба ,ами връщане от лизинг в полза на 3то лице .. ти реално никога не си бил собственик на автомобила ,как така имаш фиш от камера .. аз бих го обжалвал в съда и пада

ivchotr

Който е карал, собственик или не, ще отнесе глобата. Неговата задача е да посочи кой е бил водачът.

Mondeicho

По скоро той доказва, че не е бил водач в случая. Полицията да си търси нарушителя :'(
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.


B.Stoilov

След няма и 4 месеца, получих отговор по пощата. (rofl)
Анулирали са фиша на мое име. Ще търсят новия собственик.

dimkaraganchev


Mondeicho

Значи все пак държавната машина се е задвижила и е свършила някаква работа  (rofl)
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

ivchotr

Ммм, да. А пък Бизнесът се оплаква, че губел по 400 000 000 лв всеки ден по празниците, защото работниците почивали :D Ако вземат да приватизират КАТ, смятай... Сутринта правиш нарушението, след обяд ти тропат на вратата с призовката (rofl) (rofl) (rofl)

Pyrhel

Откога си мечтая за частни паяци в София, както са в Бургас :)
Крайно време е да се е*е мамата на всички, спиращи по тротоарите...
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

ivchotr

На някои тротоари е позволено да се паркира. Обаче съм забелязъл, че в Дружба общинските паяци вдигат коли и от такива тротоари. Основният проблем в тази държава е, че никой не чете законите, камо ли да ги спазва.

hotblooded

Цитат на: Pyrhel в 29 Декември 2018 09:58:35
Откога си мечтая за частни паяци в София, както са в Бургас :)
Крайно време е да се е*е мамата на всички, спиращи по тротоарите...
В Бургас са общински, и вдигат доста избирателно.  В Търново са общински и не си поплюват...

Mondeicho

Проблемът е, че не си вършат съвестно работата, не са виновни те естествено. При нас малоумните разносвачи от една известна пицария спират на улицата и трета година правят задръствания. Викаме полиция тя идва, глобява и казва, готово свършихме си работата, да ама не. Просто държавата иска нещата да са хаос и затова сме на това трагично положение...
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.