Цъкни реклама - спаси форум

Автор Тема: Акумулатор 1.6 EcoBoost  (Прочетена 1542 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен saggy

• Форд Фен
  • Аз ♥ Форд
  • Публикации: 203
  • Форд: Focus MK2 Facelift 1.6 Duratec 100к.с. 2011
Re: Акумулатор 1.6 EcoBoost
« Отговор #20 -: Юни 10, 2021, 09:55:59 »
Абе може да изкара, ама може и да не изкара. Просто трябва да се приготвиш и за двата варианта. Моят е оригинален Варта с емблема на форд и го взех с колата от МП. Вече е на 5 години и пали много добре. В началото на зимата не ми харесваше как въртеше и си мислех, че няма да изкара. Измерих го и беше на 12V, но после се позареди и изкара цялата зима и до днес работи добре. Твоят май не е от евтините и по-скоро го следи в началото на зимата как се справя и ако имаш съмнения го сменяй. Мисля че големите авто-магазини ще ти докарат един акумулатор през куриер и просто трябва да доплатиш - Maxcar, Техко, Емк-33.

Неактивен zz_stefanov

• Форд Фен
  • Аз ♥ Форд
  • Публикации: 78
  • Форд: Ford Focus Мк2,5 combi 2009, бензин Ti-VCT 1,6 115hp
« Отговор #21 -: Юни 10, 2021, 10:46:53 »
Да именно за това питам, какъв е вашия опит. То е ясно, че няма как да се предвиди точно. Вече питах и едни акумулаторджии, казаха че едва ли могат да помогнат много ... А ме е оставял друг акумулатор насред август месец - спрях на едно място за 10 мин. и после ... няма никой! Вчера ходих до един магазин и на отиване старт стопа не сработваше. Колата бе стояла 2 дни без палене, на връщане обаче работеше, та затова се замислих ...
Имаш основание да се замислиш, но колата може да ограничи старт/стопа и по други причини, не само частично изтощен акумулатор. Студен двигател, климатик,....  примерно, знаели се какво са заложили конструкторите.
« Последна редакция: Юни 10, 2021, 10:49:14 от zz_stefanov »

Неактивен Георги Петков

• Форд Фен
  • Аз ♥ Форд
  • Публикации: 86
  • Форд: Mondeo Mk5 2.0 Duratorq 150ps
« Отговор #22 -: Юни 10, 2021, 11:05:54 »
Колега не се вталясвай ;).
На 1 година като ми беше фокуса системата старт/стоп не се включваше в определени моменти - има си системи, които следят акумулатора.
Стига сте го плашили колегата - акумулатор не умира за 1 час.
Не дай си боже дори да ти умре някъде ще бутнеш колата и ще запали - Моля само сега колегите да не почнат да ми обясняват колко е лошо да се пали модерна кола с бутане. Така е, но за 1 път спешно нищо няма да и стане.
Също така вече в почти всички ГО-та влиза смяна на гума и подаване на ток.
Карай си и не го мисли - като почне да умира акумулатора ще усетиш.

Неактивен zz_stefanov

• Форд Фен
  • Аз ♥ Форд
« Отговор #23 -: Юни 10, 2021, 11:07:29 »
Само не бутай кола за да запали :)

Неактивен Георги Петков

• Форд Фен
  • Аз ♥ Форд
  • Форд: Mondeo Mk5 2.0 Duratorq 150ps
« Отговор #24 -: Юни 10, 2021, 11:27:03 »
Защо? Да не би ЕКУ-то да избухне в пламъци или пък може би инжекторите вместо бензин ще почнат да пръскат рапично олио и ще се запушат?
Това е като с автоматите - пише, че НЕ Е препоръчително да се пали колата с бутане или автоматик да се дърпа повече от 80км.
Стига сте го плашили човека карате автомобили не захарни петлета.
Както и да е не ми се спори на тази тема.
За акумулатора колега не ти трябва никакъв специален акумулатор. И аз така мислих, докато не видях, че си е най-обикновен акумулатор и старт-стоп си работеше перфектно.
Можеш да си вземеш EFB ако ти се дават пари и да най-вероятно ще изкара 7 години срещу 4-5 за обикновения, но цената е 100 срещу 400лв.
Сам си прецени.

Активен ivchotr

• Форд Фен
  • Аз ♥ Форд
  • Публикации: 2338
  • Форд: Focus 1.8 TDDi '00 Focus 1.6 16V '04 Ghia
« Отговор #25 -: Юни 10, 2021, 11:27:59 »
Само не бутай кола за да запали :)

Какво имаш предвид?

П.П.
Акумулаторите имат свойството да се изтощават поради ред причини. Това, че е паднал малко зарядът им, не е причина да се хвърлят на момента. Могат просто да се дозаредят. Продават се и достатъчно кадърно направени зарядни устройства, които не струват милиони.

Неактивен To4kata

• Форд Фен
  • Аз ♥ Форд
  • Публикации: 150
  • Форд: Ford Focus 1,6 Ti-VCT 115hp 2005; Ford Focus 3,5 1,0 Ecoboost 2016
« Отговор #26 -: Юни 10, 2021, 11:44:46 »
Сега, питам само информативно. За да знам при други колеги колко са изкарали и да си правя сметката. Ако не беше оригиналния изобщоо намаше да повдигам темата. другите са ми ясни горе-долу. 2 пъти ме е оставял акумулатор и 2-та пъти без никакви симптоми. Спираш, гасиш и при следващото палене няма никой, внезапно и все при топло време.
А иначе за вида на акумулатора, чета че обикновен няма да изкара много. Ако ще взимам нов ще бъде EFB гледам че са около 250 лв ...

Неактивен zz_stefanov

• Форд Фен
  • Аз ♥ Форд
« Отговор #27 -: Юни 10, 2021, 11:57:11 »
Какво имаш предвид?

П.П.
Акумулаторите имат свойството да се изтощават поради ред причини. Това, че е паднал малко зарядът им, не е причина да се хвърлят на момента. Могат просто да се дозаредят. Продават се и достатъчно кадърно направени зарядни устройства, които не струват милиони.
Имам в предвид, че може да прескочи ангренажа с няколко зъба.

Неактивен Alexi

• Модератор
  • Властелина На Дизела
  • Публикации: 9244
  • Форд: '12 Peugeot 508 2.0hdi
« Отговор #28 -: Юни 10, 2021, 12:03:18 »
нищо и няма на колата той ангренажа не прескача току така .. кънекта като глътна въздух го теглиха 3 км (!) на скорост ,докато запали .. че за едно побутване

Активен ivchotr

• Форд Фен
  • Аз ♥ Форд
« Отговор #29 -: Юни 10, 2021, 12:23:13 »
Колко коли съм палил с бутане и дърпане, идея си нямаш. Ни на една не и е прескачал ангренажът. А и не съм чувал някой да се е сблъсквал с такъв проблем.

Активен Ozzie

• Форд Фен
  • Публикации: 1047
  • Форд: C-Max 1,6 TDCi 80kW, 2004 г.
« Отговор #30 -: Юни 10, 2021, 19:53:18 »
Можеш да си вземеш EFB ако ти се дават пари и да най-вероятно ще изкара 7 години срещу 4-5 за обикновения, но цената е 100 срещу 400лв.
EFB-то май са на поносими цени. Преди няколко седмици се коментираше някъде за такъв. BOSCH, някъде между 60 и 65 Ah беше ~ 200 лв. AGM-а вече удрят тавана.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Неактивен saggy

• Форд Фен
  • Аз ♥ Форд
  • Публикации: 203
  • Форд: Focus MK2 Facelift 1.6 Duratec 100к.с. 2011
« Отговор #31 -: Юни 10, 2021, 20:45:49 »
Интересно ми е, ако сложиш нормален акумулатор в кола със старт-стоп система, тя ще работи ли?

Неактивен To4kata

• Форд Фен
  • Аз ♥ Форд
  • Публикации: 150
  • Форд: Ford Focus 1,6 Ti-VCT 115hp 2005; Ford Focus 3,5 1,0 Ecoboost 2016
« Отговор #32 -: Юни 10, 2021, 21:51:09 »
До колкото разбрах да, ...чат-пат! Но акумулатора няма да работи дълго ...

Активен ivchotr

• Форд Фен
  • Аз ♥ Форд
« Отговор #33 -: Юни 10, 2021, 23:15:45 »
За да минеш от Президентството до Орлов мост в час пик, спираш едно 20 пъти сигурно. Това са 20 стартирания за около 10 минути. Стартерите теглят яко ток при всяко развъртане, а до следващото акумулаторите нямат никакво време за възстановяване. Обикновен акумулатор няма да издържи дълго в кола със старт/стоп функция в трафик като в София, Пловдив или Варна, например.

Активен Ozzie

• Форд Фен
  • Публикации: 1047
  • Форд: C-Max 1,6 TDCi 80kW, 2004 г.
« Отговор #34 -: Юни 11, 2021, 00:09:02 »
но пък има един хубав бутон, който позволява деактивирането на въпросната система
за съжаление, човек трябва да си изработи рефлекс да го цъка всеки път, когато се качи в автомобила
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Неактивен simo70

• Форд Фен
  • Аз ♥ Форд
  • Публикации: 41
  • Форд: ФОРД ФОКУС-150к.с-екобуст,2011г.
« Отговор #35 -: Юни 11, 2021, 07:26:39 »
но пък има един хубав бутон, който позволява деактивирането на въпросната система
за съжаление, човек трябва да си изработи рефлекс да го цъка всеки път, когато се качи в автомобила
Аз така правя иначе къде ще му излезе края от ремонти на стартери и купуване на акумулатори.Колко ще спестя от угасването на двигателя по тези кръстовища.А и климатроника трябва да работи в тази жега.

Неактивен FoMo4

• Форд Фен
  • Аз ♥ Форд
  • Форд: Mondeo 2.0L Duratorq CR TC, 2011
« Отговор #36 -: Юни 11, 2021, 09:17:05 »
Препоръчителното напрежение за зареждане на AGM е 14.8V, докато за обикновен акумулатор е 14.4V. 

В конфигурацията на моето Мондео при смяна типа акумулатор съм забелязал, че при отбелязан AGM, напрежението се е вдигало до 15V, а при отбелязан обикновен, не повече от 14.7V и то само в редки случаи.

Един случай с Мондео МК5 със Старт/Стоп и обикновен акумулатор: след продължително каране (близо 5 часа без спиране), колата влиза в авариен режим, цялото табло светва като коледна елха. Като я закачих на диагностика, повече от половината модули бяха набили грешки, свързани с напрежението. Дисекцията на акумулатора установи, липса на киселина. Сега, дали акумулатора е изкипял от презареждане или поради друга причина, не мога да кажа със сигурност. След монтиране на AGM акумулатор, колата не е имала никакви проблеми.

И още нещо. За колите с BMS (Battery Monitor System) е хубаво да се ресетне модула при слагането на нов акумулатор. Това става с Forscan и подобните му или с комбинация от натискане на разни бутони в колата (при Мондео например при контакт се пускат фаровете и се натискат 5 пъти бутона за халогените и 3 пъти аварийни, може да хвърлите и щипка сол през лявото рамо .....)

Активен ivchotr

• Форд Фен
  • Аз ♥ Форд
« Отговор #37 -: Юни 11, 2021, 10:55:56 »
... може да хвърлите и щипка сол през лявото рамо .....)

(rofl) (rofl) (rofl) Това помага само, ако е направено при покупка на колата :D Което в нашия случай е повече от препоръчително (rofl) (rofl) (rofl)

П.П.
През последните 7 години, в които имаме два Форда, се наложи само веднъж да купувам акумулатор. Предаде се този на печката. На 6-тата година след покупката на колата, като я взехме с акумулатор, чиито години не бяха много ясни колко са. В магазина за акумулатори казаха, че за този модел (МК1) акумулаторите били с някакви специфични размери, та от Дружба ходих почти до Кремиковци да си взема подходящата батерия от другия им магазин.
Не знам при по-новите модели дали я има тази особеност, но не е зле човек да е наясно, ако реши да сменя акумулатора.