Виене от към алтернатора и в последствие отказ да запали Фокус МК 2.5 2.0 TDCI

Започната от BillyBADBoy, 02 Май 2021 13:11:36

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

BillyBADBoy

Здравейте и честит празник на всички празнуващи!

Отдавна не бях писал тук тъй като фокуса нямаше особени проблеми. Вчера обаче изведнъж след палене се появи странен виещ звук на ниски обороти. Малко след празен ход до около 2 000 об. след това имам чувството че заглъхва, но може и да е тъй като другите звуци са по-силни.

Намерих работещ сервиз, в който установихме, че при свален аксесоарен ремък този който задвижва алтернатора и климатика виещия звук изчезва. Монтьорът, който гледа колата каза, че са преден и заден лагер на алтернатор, като се разбрахме във вторник да го свалят и да го дадат на електротехник за да го отвори и види какво е състоянието плюс смяна на лагерите.

Прибрах се на собствен ход, но забелязох, че стартера върти малко повече от обикновено при палене. Днес сутринта колата не пали, като се чува звук от стартера, но коляновия вал въобще на завърта. Звукът го определяма като лека картечница, но много по слаб. Същият когато при запален двигате се опитате да подадете отново контакт за запалване.

Моля за мнения тъй като явно не са само лагери на алтернатор. За да не пали колата в момента явно има и нещо друго.

Във вторник я качвам на репатрак и ще я карам в сервиза, но ме притеснява това не палене.

Колата е на 310 000 км. ремъци и ролки + водна помпа са сменяни на малко над 160 000 (или преди 5 години) и мислех на 320 000 да сменя отново. Колата се кара основно извънградско с изключение на последните две години по разбираеми причини.

Поздрави!



iwo_19


Alexi

алтернатора ти явно не зарежда и ти е паднал акумулатора

BillyBADBoy

Оказаха се четки на алтернатор и диоден блок. Лагерите са били ок.

Ревизираният алтернатор - 115 лв. Труд по сваляне и монтиране на алтернатор - 80 лв. По празниците във Варна.

Благодаря на всички, които се включиха!

Честит Гергьовден!