Ford Focus MK2 Комби безнин - 1.8i vs 2.0 Duratec

Започната от MitakaJ9, 29 Април 2021 14:11:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

MitakaJ9

Здравейте,

След голямо ровене и чудене реших, че новото ми комби ще е Фокус. Спрял съм се на MK2 2009-та (Facelift) безнин.
Искам да попитам за репутацията на следните 2 двигателя: 1.8i (125к.с.) и 2.0 Duratec (145 к.с.). Кой бихте препоръчали чисто от гледна на точка на надежност? Някой от тези два двигетля доказал ли се е като по-качествен и надежден, или пък като чуплив и калпав?

След четене на темата за BRC газовите за сега съм се отказал от заводска газ и търся чист бензин (почти не се намират...).
Също така ако има някой който продава такъв екземпляр или насоки от къде да намеря, всякаква помощ би била полезна.

Благодаря!


ADiDimitrov

Не слуайно и двата мотора се казват duratec he, защото принципно са еднакви, разработка на Форд и Мазда! Разликата е в обема и мощноста! Така че болежките са им еднакви  ^-^ Ако си се спрял на този мотор има писано много, просто използвай търсачката и ще намериш много за тези мотори тук, в руските форуми и в Мазда форума! Успех.

dak

#2
Имаме ц макс с 1,8 дуратек , кара се близо 200 000 км на газ и съм сменил 2 чифта свещи , един ремък и един тампон :) мотора не се чува как работи все още , единствено започна да похарчва масълце 5в30 около 1,5л на 10 000 км. Взехме го на 110 000 на таблото в момента пише 290 000 мотора е чук . Никакви проблеми , стига да е добро състояние .
П.П. За тия километри салона все още изглежда много добре и ако върнат километража на 150 000 км. едва ли някой ще заподозре че километрите са върнати !

iwo_19

Предвид данъците  и   таксите  , щом ще  е над 101 кс    взимай по-големия.

Alexi

това със 100те конски сили отпадна преди 2-3г още .. в момента има значение кое Евро е колата а не колко конски сили е .. за сериозно намаление на данъка е добре да е Евро 5 ( но тя е Евро 3 )

ADiDimitrov

Цитат на: Alexi в 02 Май 2021 21:37:55
.. за сериозно намаление на данъка е добре да е Евро 5 ( но тя е Евро 3 )
Евро 4 😉😛

Ozzie

Киловатите все още оказват влияние върху стойността на дължимия данък.
Справка - чл.55, ал.1 от закона за местните данъци
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

ADiDimitrov

Аз пък изобщо не мога да разбера какво му гледате на данъка ??? Това изобщо не трябва да е определящ фактор з аизбор на автомобил!!! Като нямаш пари за годишен данък по добре с градския 😉🤣