Fiesta 1.25 - Фичо

Започната от momo76, 15 Юли 2013 10:46:36

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

momo76

Пак си нямам работа и да взема да пусна една темичка за големия ми автомобил.

Форд Фиеста 1.25 бензин 2000г.
Като екстри май бяха само климатик и ел. стъкла.

Ето как изглеждаше в началото


И малко доработки:
1. Сложих и самоделен трип компютър


Ето и темата

2. Монтирах си и машинка на багажника. Вече се отваря с бутон от купето, а не само с ключа.

3. Затъмнени стопове и мигачи в калниците с фолио


4. Махане на оранжевите бленди във фаровете и боядисване в черно





Тази снимка е малко гадничка. По късно ще направя нови.

5. Боядисване на вътрешноста на халогените в черно - без рефлекторите  :)). Снимки няма за сега.

6. Боядисване на джантите в черно.
Материали шкурка, черна боя на спрей и лак на спрей. Боядисването е най-лесно, чистенето и шкуренето преди това е зора.


7. С Майстор Миро сменихме предните дискове с накладките. То май само Миро работеше а аз пречех. Затова свършихме за 40мин, ако не пречех можеше и по бързо. Майстор Миро - Официален клубен Майстор  :D. Снимки няма - Асенчо се беше запил предната вечер и не дойде да снима.

8. Монтаж на амортисьорчета на предния капак.




Опита за сега е неуспешен, амортисьорчетата са доста изпуснали и не задържат капака. Тази седмица ще си търся други и ще боядисам планките в синьо.

В момента е недвижима собственост - блокира ролката на пистовия ремък. Свалих ремъка и ролката и днес съм на шопинг за лагерче и нов ремък. Надявам се до довечера да е в движение.


ffmk1l

Сподели дисплея под CD-то каква информация ти дава, малко по-подробно. Поздрави, хубава е количката.
Едно време колите се правеха от инженери, а сега - от икономисти...

momo76

Трипа показва - среден разход, моментен разход, изминато разстояние, моментна скорост. Като за разхода и разстоянието има 2 показания - разход от нулирането и разход от запалването на колата.

momo76

Смених си лагера на ролката и ремъка, сега работи едно тихичко. И докато се радвам как хубаво работи и открих, че част от плюсовия кабел от акумулатора се загрява доста, чак е позатопил изолацията. :'( Кабела отива от акумулатора до стартера и оттам до алтернатора. Утре ще се разглобява и сменя кабела. То където загрява има чупка и явно са се поскъсали няколко жилца от кабела.

whaaazp

Супер е фиестата!  8)

Dmitarcho

Егаси яката работа :) Евала за работата по Фиестата, много ми харесва как е доработена :P Супер е :)
Ръца Пръца

momo76

Вече е със сменен плюсов кабел от акумулатора до стартера. Вече дори не ми примигва радиото като усиля повечко.
Благодарение на Майстор Миро има и затъмнени задни странични прозорци  с фолио, остана и задното да залепим. Лепени са супер професионално пред блока. Свалихме стъклата от вратите и ги лепихме. :D

G_o_c_e_v

Цитат на: momo76 в 15 Юли 2013 10:46:36

Сидито като мойто, идеята като моята, само дето блендата е обърната (rofl)
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

momo76

Ти си като метеорологична станция с тия термометри. :))

momo76

От днес капака си стои самичък, подарявам пръчка за подпиране на предния капак.  :D





То само единия е достатъчен, втория е доста изпуснал и е само за симетрия.


mirohristov

Браво. Супер е станало.  (wdo)
Mалко познат факт е, че като разсипеш домашна ракия върху маса, разсипаното винаги образува границите на Санстефанска България.

momo76

Тук от доста време не съм писал, ама нямаше и какво. Колата си върви, вози си ме, само малко потропва.
Но вчера се сдобих с това

Това е оригиналния волан от Фиестата, който преди време смених с волан от Пума. Сега е претапициран с изкуствена кожа и е малко по дебел. При това на смешна цена.
Цяла нощ съм го сънувал този волан и сутринта не издържах, последва разхвърляне на Фичо пред офиса.

Стария волан без възглавницата (между другото съм още жив и здрав, възглавницата не гръмна, а ме домързя да откача акумулатора)


Ето и без волан


Вече с новия волан


mirohristov

Щом не си се очистил с еърбега да вземе да направиш една по-хубава снимка на волана.
Честито още веднъж.

Mалко познат факт е, че като разсипеш домашна ракия върху маса, разсипаното винаги образува границите на Санстефанска България.

momo76

То сниките са с телефона, пък той ти е адаш.... (rofl)

momo76

От вчера сме болни. Нещо спря да показва километража - нито скорост, нито изминати километра. И трипа не показва скорост, а средния разход стигна до 50.
Явно датчика в скоростите се е осрал.
След малко го засилвам към сервиза и без това трябва да се сменя термостат и тампони на стабилизиращата щанга, старите тампони май са избягали вече.

momo76

Нещо си нямах работа, а и не се бях цапал скоро.

Имаше едно гадно олющване около бутона за подгрев на задния джам.

Ето разликата
Преди


След

Pyrhel

Малко късно, ама... Волана супер много ме кефи ^-^
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

momo76

От вчера има и интелигентни мигачи, буташ лоста малко и мига още 3 пъти.
My Link

Иван Вълков

Супер и аз отдавна го мисля като екстра, даже и схема имам ама все не остава време да седна и да налепя елементите.

Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!

momo76

Вчера сериозно ме ядоса колата. Уж само да видим маркуча на картерната вентилация, че нещо не ми харесваше как работи напоследък, пък то вземах, че го измъкнах от единия край. Последва сериозно разглобяване - сваляне на алтернатор, стартер и колектор, само за да видим къде се мушка тоя маркуч. Стария си беше заминал, а нов само от МП на приличната цена от 300+лв. Сложих друг маркуч (направен от 2 обикновенни) и сглобяване. За капак не ще да запали - окислена клема към стартера.
Огромно благодарско на Миро, че вися с мен до 20:30 в сервиза да оправим колата.

И сега и една снимка на последната придобивка:

Почти пълноценен климатроник.


koyota


whaaazp

супер екстра си добавил. :)