Fezza Zetec S

Започната от escobar, 29 Септември 2011 14:59:03

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

escobar





Покрай тая Фиеста съм у клуба!
Между нея и Поло бяха нещата, ама първо минах през Мото Пфое...
1.6, 120 коня, TI-VCT, атмосферен дзвер.
Покъртителни джанти, които ми късат нервичките. Има лампички и джвъчки, колкото щеш.
За града е царска, за извънградско е супер, на магистрала и трябва 6-та и още коне.

Pyrhel edit: малко оправих линковете за снимките


Pyrhel

Уха, с хубаво моторче! И с лупички!  (ford)

Какво им е на джантите?
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Alexander

НЕВЕРОЯТНА Е! А джантите лично мен АДСКИ много ме кефят! Адски ми харесва и оптиката, и цвета и ... абе всичко! И предполагам за тези 120 коня доста си навървява! Много щасливи моменти с нея!  (thup)
"Kолкото мастурбацията може да бъде секс, толкова и карането на нова, скъпа и мощна кола на газ е удоволствие!"

by hotblooded

Bobi

Егати и яката Фиеста. Този двигател е голфотрепач :)). Какво им е на джантите, супер много ме кефят. Ако искаш, може да ги бартеросаме с моите  :D

Vas

Готина Фиеста  (thup)  ;)
Да позная ли за джантите? Не са за нашите пътища, много лесно се кривят и пукат

Jumper

За шестата съм повече от съгласен! А иначе мивкокъртачен дзвер!

Alexander

Днес я видях в Мото Пфое Люлин.. и на живо определено е прекрасна!  (love) А за джантите да не говорим!
"Kолкото мастурбацията може да бъде секс, толкова и карането на нова, скъпа и мощна кола на газ е удоволствие!"

by hotblooded

amplified

Цитат на: Vas в 29 Септември 2011 18:40:31
Готина Фиеста  (thup)  ;)
Да позная ли за джантите? Не са за нашите пътища, много лесно се кривят и пукат
При фабричните джанти доста рядко явление е да се пукнат или изкривят. Също гума се пука или реже в дупка много много трудно с фабрични джанти. Просто качеството им е на съвсем друго ниво и материалът е какъвто трябва, а не мек или рехав като на aftermarket джантите.
През такива кратери съм минавал, поради простата причина, че просто не съм ги видял - джантите ми са на 50хиляди км и балансът им е все едно са от завода. Едниствено две от джантите ми са леко надрани от бордюр.

Гумите ми не е като да са високи! 235/45/17

escobar

Малките коли си возят по-твърдо, все пак са нещо средно между сапунерка и картинг. Отделно на тая Фиеста окачването мисля се води Sport, като добавиш и големите джанти - на павета и при неравности усещаш абсолютно всичко.
Едната джанта, дори не съм усетил кога се е изкривила и в Диана я пукнаха. Заварявахме я с аргон (100 лева), а скоро ще я водя на пребоядисване (още 50-100 лева предполагам), да не се окисли. Другите джанти не са мръднали, само едната има козметичен проблем след преминаване през отсечена дупка - заготовка за кърпене, но не тресе и при 180 км/час.

Иначе е в МП-Люлин за пребоядисване, някакво животно и е надрало тавана.

Alexander

Значи, просто човек трябва да избере какво иска! Ако искам комфорт - 15-ките и стандартното окачване и всичко е 6! Аз лично за себе съм избрал 18-ки и спортно окачване като съм жертвал комфорта, НО аз така съм решил за себе си! Всичко си има цена!  (thup)

П.С. Аз се въртях около нея ама не видях да и има нещо, ама тавана не съм го загледал!  8)
"Kолкото мастурбацията може да бъде секс, толкова и карането на нова, скъпа и мощна кола на газ е удоволствие!"

by hotblooded


escobar

Да драсна някой ред за Фиестата, че да в тренда...

Още в първите няколко хиляди, както си перках щастливо по магистралата, чух някакво биене. Като я огледах видях, че е от едно уплътнение на предното стъкло. Откакто е наместено не е мръднало.

Декоративната решетка на левия въздухопровод, или както там се казва, почна да пада миналото лято. Тупнах го с Капчица и проблемът бе решен.

В студа не искаше да се затваря дясната врата, но временно шунтирах проблема с разни химии.

От някъде изчезва антифриз и наливам по половин литър на около десет хиляди километра. Не го меша с маслото, което си е положително.

Други недостатъци не са изскачали досега.

Относно обслужването - първата година беше в гаранция и излезе 297 лева в Мото Пфое. Втората година купих само консумативите от Мото Пфое и със смяната ми излезе около 230 лева, на третата смяна заложих на магазина Моторкрафт и масло Yacco и стъпи на 203 лева всичко.
Въздушният филтър е около 40 лева, неясно защо, но "ово е стандарт" дет се вика.

В тегаво градско харчи 10 на сто, с повече околовръстно харчи около 7, но най-икономична е на извънградско по двулентов път, където пада под 6. На магистрала с натискане разходът става като на тегаво градско.

(bye) (bye)


Pyrhel

От някоя снадка капе по малко, няма откъде другаде да го губи тоя х'антифриз.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Nebhotep

Вероятно прокапва от най- трудно откриваемото място на маркуча излизащ от водната помпа.
Имах същият проблем и доливах по 100 мл. на 1000 км. без видими течове. Преди да вдигне налягане и да се затопли антифриза е прокапвало съвсем малко, ето така изглеждаше маркуча при смяната му:



Глупаците спорят с другите, а мъдреците със себе си!

escobar


Nebhotep

Мислиш, че нямаш подобен маркуч ли? Пак погледни... ::)


Глупаците спорят с другите, а мъдреците със себе си!

TourneoRS

Баси , караш два пъти по-мощна кола от моята , а имаш същия разход на гориво. (facepalm)
IVECO -  с него не се ходи надалеко .

ForeverFord

Цитат на: TourneoRS в 21 Февруари 2013 18:26:26
Баси , караш два пъти по-мощна кола от моята , а имаш същия разход на гориво. (facepalm)
недей сравнява новото със старото  ^-^
Легенди:(fe) "качи света на колела";
    Stop Walking,Keep Driving by (fe)

escobar

Има и друг момент, първите 35000 километра само си събирах касовите бележки от бензиностанциите, а изминатото разстояние, разход и така нататък след това.
За тия 10000 километра, които съм въвел имам 4000 километра извънградско и много смесено. Като се кара главно в задръствания си отива на 10-ка.

dobringeorgiev

Изглежда много добре! :)